• {{items.Adi}}

AUTOPOL 880 & 880T PLUS Sakarimetre

880T PLUS sakarimetre, hem 589 nm hem de 880 nm’de ölçüm yapabilen çift dalga boyu mikroişlemci tabanlı bir sakarimetredir. 880 nm ICUMSA Onaylı yakın kızılötesi dalga boyu, koyu renkli numunelerinin ölçülmesine izin verirken, AUTOPOL Otomatik Sakarimetre Saflık Modu, PURITY, BRIX ve POL’nin eşzamanlı ölçümüne ve görüntülenmesine izin verir.

Autopol 880T ve 880 PLUS Sakarimetre Rudolph’un en yeni ve en gelişmiş modelleridir. Farmasötik dereceli şekerleri test eden laboratuvarlarla birlikte geliştirilmiş ve test edilmiştir. Bu laboratuvarlar, hassas sıcaklık kontrolü gerektirir, ancak yine de polarimetre tüpü olarak sürekli akışlı hunili tüpü ister. Dünyanın en iyi ve en gelişmiş sakarimetresine ihtiyaç duyan şeker ticareti laboratuvarları ve sözleşmeli işler için tasarlanmıştır.

Çift Dalga Boyu

AUTOPOL serisi sakarimetre modelleri IIZ, 880T ile 880 PLUS cihazlarının en önemli özelliği 589 nm ve 880 nm (NIR) olmak üzere iki dalga boyunda ölçüm yapabilmeleridir. Kimyasallar veya kurşun berraklaştırıcı kullanan geleneksel analiz için 589 nm’yi veya yakın kızılötesi (NIR) polarimetrik şeker ölçümleri için 880 nm’yi seçin. 880 nm, filtrelenmiş ancak kurşunsuz berraklaştırılmış numunelerin ölçülmesine izin veren, çoğu şeker fabrikasının koyu renkli numunelerinin absorpsiyon seviyesinin üzerindedir. Koyu numune ölçüm çubuğu, ölçülen numunenin koyuluğu ile orantılı olarak koyulaşır. Ölçüm sonucunun görüntülendiği penceredeki durum çubuğu tamamen karardığında cihaz ölçüm limitine ulaşmıştır.

 880T / 4W AUTOPOL® sakarimetre, gelecekte artabilecek ölçüm seçeneklerine karşın, ilave 2 dalga boyu daha sunar.

Patentli TempTrol™ Teknolojisi Su Banyosu İhtiyacını Ortadan Kaldırır TempTrol™ Sisteminin Çalışma Şekli:

880T ile 880 PLUS, 100 mm, 200 mm polarimetre tüpünü veya Kuvars Kontrol Plakanızı, bir tuşa basarak sıcaklık kontrolüne izin veren Rudolph’un özel TempTrol™ Sistemi ile birlikte gelir. Sıcaklığı ayarlayın, “ölç” düğmesine basın ve diğer işlerinizi yapın. AUTOPOL önceden tanımlanmış bir sıcaklığa kadar, numuneyi ısıtır veya soğutur ve ardından size tek bir kolay adımda sonucu sağlar.

TempTrol™ Sistemi, numune sıcaklığınızı ±0,2°C aralığında hassas bir şekilde kontrol edecektir. Bu, ilaç endüstrisindeki şekerleri ölçerken laboratuvar çalışmaları için özellikle önemlidir.

Seyreltme ve Polarimetre Tüpü Uzunluğu Düzeltme

Şeker analiziniz 25 mm, 50 mm, 100 mm veya 200 mm polarimetre tüpü gerektirse de, 1/2 normal (13g/100ml), 1/4 normal (6.5g/100ml) veya tam ağırlıkta şeker solüsyonları kullansanız da, 880T ve 880 PLUS, numune 200 mm optik yol uzunluklu polarimetre tüpünde 1 normal solüsyon olarak hazırlanmış gibi okumayı görüntülemek için doğru çarpanı kullanır.

880T ve 880 PLUS Sakarimetre Otomatik Kalibrasyonu

880T ve 880 PLUS kalibrasyonu hızlı ve basittir. Öncelikle optik yol üzerine bir Rudolph Kuvarz Kontrol Plakası kalibrasyon standardı yerleştirin ve uygun pencereye Kuvarz Plaka değerini girin. İkinci olarak, ölçümü ICUMSA standart sıcaklığı olan 20°C’ye veya Tropikal referans sıcaklığı olan 27,5°C’ye göre düzeltmek için sıcaklığı girin. Üçüncü olarak, 2 tuşa basın ve kalibrasyon tamamlanır.

{{items.Soru}}