• {{items.Adi}}

Autopol I - Şeker Polarimetresi

AUTOPOL® I, Rudolph’un eğitim için tasarlanmış en ekonomik otomatik polarimetresi ve aynı zamanda bir gıda ve şeker polarimetresidir. Bütçenin kritik olduğu, ancak kalitenin hala önemli olduğu daha az beklenti olan uygulamalarda kullanılabilir.

Bütçenin kritik, Ancak kalitenin hala önemli olduğu, Daha az eğitim ve para gerektiren uygulamalar için tasarlanmış En popüler ekonomik polarimetre...

Rudolph Autopol I Otomatik Şeker Polarimetresi aşağıdaki uygulamalar için tasarlanmıştır:

 - Üniversite – Eğitim Laboratuvarları

 - Seçimli API

- Vitaminler – Nutrasötikler

- Nişasta Analizi

- Sütte Laktoz

- Aromalar – Esanslar

- Kimyasallar

- Doğal Ürün Araştırması

- İnvert Şeker

- Şeker Polarimetresi

Autopol I Şeker Polarimetresi Standart Özellikleri:

- 589nm sabit dalga boyu.

- Sıcaklık ölçümü için dahili termoprob.

- Ağ sunucusuna doğrudan bağlantı ve esnek USB Yazdırma için Dahili Windows İşletim Sistemi

Autopol I Şeker Polarimetresi Opsiyonel Özellikleri:

- TempTrol™ Otomatik Elektronik Isıtma ve Soğutma

Kaliteli Bileşenler 

Rudolph, en basit otomatik polarimetre modelini, daha pahalı modelleriyle aynı yüksek kaliteli optikler ile üretmektedir.

Bu fiyat aralığındaki diğer üreticiler Polaroid Plastik Dikroik Plaka Polarizörleri kullanırken, Rudolph bunun yerine yüksek hassasiyetli modellerinde kullanılan aynı yüksek kaliteli Glan Thompson Kalsit Polarizörlerini kullanır.

Yüksek kaliteli polarize prizmalar neden önemlidir? Çünkü prizmalar, polarimetredeki en kritik optik bileşenlerden ikisidir.

Polaroid prizmalar, ışığı lineer olarak polarize etmek için moleküllerin gerildiği ve belirli bir yönde yönlendirildiği polimerik bir plastikten yapılır. Bu tip plastik plaka polarizörleri çok ucuzdur (50 USD) ve ısıya karşı hassastır, zamanla bükülür, nemden bozulur ve Kalsit Polarizörlere göre daha fazla ışık absorpsiyonuna sahiptir.

Çoğu durumda, plastik polarizörlerin 3-5 yıl içinde değiştirilmesi gerekir.

Glan Thompson Kalsit Polarizörleri, elmasa benzer bir karbon kristal yapıdan oluşur ve mükemmel ışık iletim özelliklerine sahiptir.

Bu prizmaların kalitesi çok yüksektir. Rudolph prizmalarını polarimetrenin ömrü boyunca garanti eder

Polarimetre Numune Sıcaklığı

Yukarıda gösterildiği gibi, Autopol I, numune sıcaklığının görüntülenebilmesi ve yazdırılabilmesi için bir Sıcaklık Probu ile birlikte gelir.

Bununla birlikte, ürününüz Sıcaklık Kontrolü gerektiriyorsa, bir Analiz Sertifikasının düzenlenmesi gereken ilaç uygulamaların %98’inde olduğu gibi, Autopol I bu tür numuneler için büyük olasılıkla yeterince doğru olmayacaktır.

İsteğe Bağlı Aksesuarlar

Autopol® I, 589nm’de çalışan Tek Dalga Boylu bir cihazdır.

589nm dalga boyuna genellikle Sodyum D-Hattı denir. Autopol I, 100 mm veya 200 mm cam polarimetre tüpü ile birlikte gelir.

Aşağıda gösterildiği gibi çok çeşitli isteğe bağlı Şeker Polarimetresi aksesuarları mevcuttur.

 

{{items.Soru}}