• {{items.Adi}}

Autopol IZ ve II Z Sakarimetre

Dünya çapında şeker saflığı testi yapan Şeker Analistleri, Rudolph Research Analytical’ın IZ tek dalga boyunda 589 nm sakarimetre ve IIZ çift 589 nm ve 880 nm dalga boyunda Sakarimetrelerinin özelliklerini tercih ediyor. Autopol IZ Sakarimetre – Bütçenin kritik olduğu 0,02º Z uygulamaları için mükemmeldir. Bu cihaz, 880 nm dalga boyunda ICUMSA ölçümü gerektirmeyen şeker uygulamaları için popülerdir. Autopol IIZ Çift Dalga Boyu Sakarimetre – ICUMSA kurşunsuz prosedürüne göre Şeker saflık testi yapan Şeker Fabrikaları için tasarlandı Daha pahalı Rudolph Sakarimetre modellerinin doğruluğunu gerektirmeyen uygulamalar için bütçe tasarrufu sağlayan bir alternatiftir.

589 nm dalga boyuna sahip IZ 589 nm ve 880 nm Çift Dalga Boylu IIZ Dünyanın dört bir yanında Şeker teknolojisi uzmanlarının talep ettiği Fonksiyonalite ve hassasiyet....

AUTOPOL IZ ve IIZ Şeker Saflığı ( Purity ) Test Yazılımı

Windows işletim sistemli bilgisayara bağlanırsa, opsiyonel olarak temin edilen Saflık ( Purity ) yazılımı mevcuttur.

AUTOPOL IZ ve IIZ Sıcaklık Düzeltmesi

Dahili sıcaklık probu kullanılarak, 20ºC, 27.5ºC veya diğer kullanıcı tanımlı sıcaklıklara, sıcaklık düzeltmesi kolay ve otomatik olarak gerçekleştirilir. Prob, 14 stil, 40T stili, 41T stili ve 33 stil polarimetre tüplerinin hepsi ile uyumludur.

Kaliteli Bileşenler

Hangi Autopol otomatik Sakarimetresini seçerseniz seçin, Rudolph aynı yüksek kaliteli optikleri kullanır. Diğer üreticiler Polaroid Plastik Dikroik Levha Polarizörleri kullanırken Rudolph kullanmaz. Bunun yerine Rudolph, tüm modellerinde aynı yüksek kaliteli Glan Thompson Kalsit Polarizatörlerini kullanır.

Yüksek kaliteli polarize prizmalar neden önemlidir? Çünkü prizmalar, Sakarimetre’deki en kritik optik bileşenlerden ikisidir. Polaroid polarizörler, moleküllerin ışığı lineer olarak polarize etmek için belirli bir yönde gerildiği ve yönlendirildiği bir polimerik plastikten yapılır. Bu tip plastik levha polarizörleri çok ucuzdur (50,00 USD) ve ısıya karşı hassastır, zamanla bükülür, nemden bozulur ve Kalsit Polarizörlere göre daha fazla ışık absorpsiyonuna sahiptir. Çoğu durumda, plastik polarizörler 3 – 5 yıl içinde değiştirilmelidir. Glan Thompson Kalsit Polarizörleri, elmasa benzer bir karbon kristal yapıdan oluşur ve mükemmel ışık iletim özelliklerine sahiptir. Bu prizmaların kalitesi o kadar iyidir ki Rudolph, prizmalarını Sakarimetre’nin ömrü boyunca garanti eder.

Manuel, Hunili ve Otomatik Şeker Saflık Testi için AUTOPOL IZ ve IIZ Polarimetre Tüpü Alternatifleri

Rudolph, dünyanın dört bir yanındaki Şeker Analistlerinin yılda 9 aya kadar haftada 7 gün 24 saat çalıştığını biliyor. Şeker saflığı testi zorlu bir iştir. 0,02 °Z tekrarlanabilirlik ve doğruluk beklerler.

Şeker endüstrisinin taleplerini ve gereksinimlerini anlamamızın nedeni, 1940’tan beri endüstriye hizmet ediyor olmamızdır. Rudolph kendisini 75 yılı aşkın hizmet süresi boyunca, hem doğrudan hem de dünya çapındaki bayi ağı ile üstün teknik ve servis desteği sağlamaya ve kaliteli cihaz üretimine adamıştır. Bu özveri, Rudolph’un dünya çapında 5.000’den fazla cihazdan oluşan kayıtlı kullanıcı tabanı ile kanıtlanmıştır ve bu cihazların çoğu 25 yılı aşkın süredir çalışır durumdadır.

{{items.Soru}}