• {{items.Adi}}

B-290 Mini Spray Dryer

Buchi B - 290 Mini Spray Dryer Dünyada laboratuvar tipi uygulamalar ve Scale Up tasarımları için dünyada en yaygın kullanılan spray dryer cihazıdır. Küçük ölçek uygulamalarda maksimum hassasiyet, stabilite ve tekrarlanabilirlik sunar. Değerli hammaddelerde, düşük numune miktarları ile çalışma olanağı sağlar. Kolay parametrik değişimler, hızlı optimizasyon ve düşük numune miktarı gereksinimleri ile minimum maliyet ve sürede formülasyon optimizasyonu sağlar. Su Bazlı, Organik Çözücü Bazlı, ve Su / Organik Çözücü karışımlar için farklı çözümler ile gelişmiş üretim yetenekleri sunar. Asit bazlı uygulamalar için özel aside dayanıklı tasarım. Büyük partikül uygulamaları için Ultrasonik Nozzle opsiyonu. Eriyik - melt ürün çalışmaları için Spray Chilling aksesuarları.

İlaç, Malzeme, Kimya, Gıda, Beslenme, İçecek Gibi Çeşitli Alanlarda Çok Çeşitli Uygulamalar İçin, AR - GE ve Scale Up İşlemlerinizi Laboratuvar Ölçeğinde Gerçekleştiren Mini Spray Dryer.

Buchi B - 290 Öne Çıkan Özellikleri;

 • Uygulamalar: Spray Drying, Mikronizasyon, Mikro Enkapsülasyon, Englobing uygulamaları
 • Nozzle Çeşitleri: İki Yollu Nozzle, Üç Yollu Nozzle ( Titanium Opsiyonu )
 • Çözücü Seneçekleri: Su, Organik Çözücü, Su / Organik Çözücü Karışımları, Asit İçerikli Çözeltiler
 • Açık ve Kapalı Çevrim Çalışma Olanağı
 • Ortalama Partikül Boyutu: 1 - 25 mikron ( Ultrasonik Nozzle ile 60 mikrona kadar ) 
 • Maksimum Besleme: 1 litre / saat ( H2O )
 • Işığa Duyarlı Malzemeler için Amber cam seçeneği
 • Düşük Bakım Maliyeti 
 • Motor kontrolü: Frekans konvertörü
 • Maks. sıcaklık girişi: 220 °C
 • Isıtma kapasitesi: 2300 W
 • Nozzle çapı: 0.7 mm standart, opsiyonel 1.4 ve 2.0 mm 
 • Arayüz tüm parametreler için seri port RS - 232
 • Püskürtme gazı sıkıştırılmış hava veya azot / 200 - 800 l / s, 5 - 8 bar
 • Ortalama kalış süresi 1.0 - 1.5 saniye
 • Boyutlar ( G x Y x D ): 65 x 110 x 70 cm
 • Ağırlık: 46 kg
   

{{items.Soru}}

Biyoaktif yağların kapsülleme kullanılarak korunması

Bu çalışmada, yüksek linoleik (kenevir) ve yüksek linolenik (keten) asit içeriklerini temsil eden iki yağ, chia tohumlarından elde edilen yeni bir yüksek linoleik asit içeren yağ ile birlikte yerel olarak yetiştirilen birinci sınıf yağı temsil ettikleri için bu çalışma için sırasıyla seçilmiştir. Bu çalışmanın amacı, klasik bir Soxhlet ekstraksiyon yöntemi kullanarak tohumlardan yağı çıkarmak ve daha sonra bunları oksidasyondan korunmak üzere kapsüllemekti. Mini Sprey Kurutucu B-290 kullanılarak Püskürtmeli Kurutma ile kuru bir toz ve bir Encapsulator B-395 Pro kullanılarak birlikte ekstrüzyon teknolojisi ile ıslak partiküller üretildi

Hint Kenevirinin Spray Dryer İle Üretimi

Lityum piller için sprey kurutma ile grafen bazlı kompozitler

Güçlü yönleri grafeni, şarj edilebilir Li-ion piller (LIB'ler) için işlevsel bir kompozit olarak gösterir. LIB'ler en yaygın enerji depolama sistemleri türüdür, ancak mevcut durumda nispeten düşük bir elektrik iletkenliği ve kısa çevrim ömrü sergilerler. Li-ion pillerin performansını artırmak için, birçok araştırma hem anot hem de katot malzemelerinin geliştirilmesine odaklanmıştır. TiO2 / grafen, Co3O4 / grafen, SnO2 / grafen, Co (OH) 2 / grafen, Mn3O4 / grafen, Li4Ti5O12 / grafen, Fe3O4 / grafen, LiFePO4 / grafen gibi çeşitli grafen bazlı kompozitler hazırlanmıştır. mevcut anotlara göre üstün performans gösterir.

Bu uygulama notunda, BUCHI Mini Sprey Kurutucuyu kullanarak grafen bazlı kompozitler elde etmenin önemli adımı vurgulanacaktır.

Biyoaktif yağların kapsülleme kullanılarak korunması

Bu çalışmada, yüksek linoleik (kenevir) ve yüksek linolenik (keten) asit içeriklerini temsil eden iki yağ, chia tohumlarından elde edilen yeni bir yüksek linoleik asit içeren yağ ile birlikte yerel olarak yetiştirilen birinci sınıf yağı temsil ettikleri için bu çalışma için sırasıyla seçilmiştir. Bu çalışmanın amacı, klasik bir Soxhlet ekstraksiyon yöntemi kullanarak tohumlardan yağı çıkarmak ve daha sonra bunları oksidasyondan korunmak üzere kapsüllemekti. Mini Sprey Kurutucu B-290 kullanılarak Püskürtmeli Kurutma ile kuru bir toz ve bir Encapsulator B-395 Pro kullanılarak birlikte ekstrüzyon teknolojisi ile ıslak partiküller üretildi.

Spray Dryer ile Nükleik Asitlerin Mikrokapsüllenmesi

Viral olmayan dağıtım sistemlerine odaklanırken, güncel yayınların çoğu yazarı, nanopartiküller şeklinde nükleik asitler kullanıyor. Nükleik asitleri kapsüllemek için mevcut teknikler arasında, tek adımlı işlemi, ölçeklenebilirliği ve partikül özelliklerinin kontrolü ile püskürtmeyle kurutma, çözeltileri, süspansiyonları veya emülsiyonları tanımlanmış partikül boyutu gibi tasarlanmış fonksiyonel özelliklere sahip kuru toz formülasyonlarına işlemek için mükemmel bir seçenektir. ve yoğunluk. Püskürtmeli kurutma, pulmoner uygulama ve inhalasyon için amaçlanan biyofarmasötiklerin formülasyonunda bir dizi uygulama için yaygın olarak kullanılmıştır ve nükleik asitleri kapsülleme potansiyeli gösterdiği bildirilmiştir.

Spray Drying İle Tat ve Kokuların Mikroenkapsülasyonu

Son zamanlarda, aktif bileşenlerin toz halinde kapsüllenmesi çok ilgi çekmiştir. Bu teknoloji, ilaç, biyoloji, gıda ve kozmetik gibi birçok alandaki ürünler için yeni formülasyonlar sağlayabilir. Kapsüllemenin temel amacı, katı bir matris içindeki hassas bileşiği raf ömrü boyunca çevredeki ortamın hasarına karşı korumaktır. Kapsülleme, kapsüllenmiş ürünlerin sürekli, kontrollü veya hedefli salınımı için de kullanılmıştır.

Sprey kurutmalı stronsiyum titanat

Mikroalglerin spreyle kurutulması

Son zamanlarda, mikroalgal biyokütle, biyoyakıt üretimi için gelecek vaat eden alternatif bir hammadde kaynağı olarak kabul edilmiştir. Alg biyokütlesi, hızlı büyüme oranı, yüksek lipit içeriği, küçük arazi kullanımı ve yüksek karbondioksit emilimi gibi küresel ulaşım yakıtları ihtiyacını karşılamaya yardımcı olabilecek çeşitli avantajlara sahiptir. Mikroalg biyoyakıt üretimi, yetiştirme, hasat, kurutma, ekstraksiyon ve esterleştirmeyi içerir.

Genel olarak, katı bileşenleri katı-sıvı süspansiyondan ayırmak ve kurutmak için püskürtmeli kurutma kullanılır. Püskürtmeli kurutma, iyi bilinen ölçeklendirme özelliklerine sahip hızlı, nazik ve tek aşamalı bir kurutma işlemidir.

Bu çalışmada, kurutma sıcaklığının toza dönüştürülen farklı alg biyokütle konsantrasyonlarının verimi ve numune çıkışı üzerindeki etkilerini araştırmak için bir BUCHI Mini Püskürtmeli Kurutucu B-290 kullanılmıştır.

Sprey kurutma ile zeytinyağının kapsüllenmesi

Ağırlıkça% 16,7 yağ yükleme
Kabuk konsantrasyonu ağırlıkça% 20
Kabuk malzemesi Maltodekstrin / Arap Sakızı 2: 1
Çözücü Damıtılmış su
Filmojen -

Kahvenin püskürtmeli kurutulması

Örnek İtalyan Espresso kahvesi

Katı konsantrasyonu 7.75 g / L
Çözücü -
Taşıyıcı -
Filmojen -

Gelişmiş malzemelerin püskürtmeyle kurutulması

BUCHI Püskürtmeli Kurutma çözümlerinin, malzeme araştırmasının birçok alanında kullanılan popüler, güvenilir ve takdir gören sistemler olduğu görülmüştür. Sağlam ürünler, sayısız aksesuar ve profesyonel uygulama desteği ile birleştirilmiş, hemen hemen her müşterinin hemen hemen her ihtiyacına özel bir çözüm bulmaya olanak tanır. Hangi malzeme araştırma alanında çalıştıkları önemli değil.

Malzeme alanından kaynaklanan uygulamalar şüphesiz etkilenmekte, günlük hayatımızı etkilemekte ve etkileyecektir. BUCHI, bu büyüleyici araştırma ve geliştirme alanındaki yeniliklerin saat işleyişinde destekleyici bir tekerlek olmaktan gurur duyuyor. BUCHI çalışanları, müşterinin işini daha da kolaylaştıran ve sağlam, güvenilir malzeme işleme için yeni yollar açan ürünler ve çözümlerle ortaya çıkmak için durmaksızın çalışıyorlar.

Solunabilir ilaçların laboratuar ölçeğinde sprey ile kurutulması: Bir inceleme

Sprey kurutma, önceden belirlenmiş spesifikasyonlara sahip solunabilir kuru tozlar üretmek için çok yararlı bir tekniktir. Kuru toz aerosol formülasyonunda, akciğerde astım, tüberküloz, diyabet ve bakteriyel enfeksiyon gibi çeşitli hastalıkları tedavi etmek için önemli araştırma faaliyeti vardır. Sprey kurutma, lokal olarak etkili inhale ilaç partikülleri için kabul edilen optimum boyut aralığının (akciğer alveollerinde birikmeyi temsil eden yaklaşık 0,5 - 3,3 µm) kolayca elde edilebilmesi nedeniyle bu uygulamalar için büyük bir potansiyel sunmaktadır. Bu teknolojinin temel faydaları, partiküllerin boyutunu ve morfolojisini nispeten yumuşak bir işleme yöntemi altında kontrol etme olanaklarıdır. Nitekim, bu yöntemin protein bazlı ilaçlar gibi ısıya duyarlı materyallerin hazırlanmasında olduğu kanıtlanmıştır. Geleneksel tezgah üstü sprey kurutucular, laboratuarda solunum boyutunda partiküllerin üretilmesi için yetenekli araçlar gösterilmiş olsa da, proses teknolojisi alanı sürekli gelişmektedir. Nano Püskürtmeli Kurutucu B-90, laboratuvar ölçekli püskürtmeli kurutma alanında yeni olanaklar sunar ve geleneksel püskürtmeli kurutucuların bazı zayıf noktalarını ortadan kaldırır; Artan geri kazanım (% 90'a kadar), küçük miktarlı üretim (100 mg miktarlar) ve yüksek tanımlanabilir partikül boyutu aralıkları (300 nm - 5 µm) dahil.

Laktozun laboratuar ölçeğinde püskürtmeyle kurutulması: Bir inceleme

Solunabilir uygulamalar

• Püskürtmeli kurutma, derin akciğer birikimi için yeterli partikül boyutuna ve şekline sahip solunum uygulaması için stabil, verimli ve solunabilir kuru laktoz tozu sistemleri üretebilir.

Püskürtmeli kurutmaya karşı jet frezeleme

• Püskürtmeli kurutma ve jet öğütme, aynı formülasyonların ince laktoz parçacık boyutunda önemsiz farklılıklar gösterdi.
• Püskürtme ile kurutulmuş parçacıklar, küresel şekil ve daha küçük yüzey temas alanı nedeniyle jet öğütülmüş parçacıklara kıyasla daha yüksek dağılabilirlik göstermiştir.
• Püskürtmeyle kurutulmuş tozun çözünme ve soluma davranışı, mekanik olarak mikronize tozunkinden daha da avantajlıdır. Püskürtülerek kurutulmuş parçacıklar kendilerini büyük laktoz taşıyıcı parçacıklarından mekanik olarak mikronize parçacıklar kadar kolaylıkla kurtarır.

Aerosol özellikleri ve dağılabilirlik

• Spreyle kurutulmuş tozların aerosol özellikleri ve dağılabilirliği, püskürtmeyle kurutmadan önce NaCl tuzu veya amino asitler gibi uygun eksipiyanların katılmasıyla artırılabilir, bu da pulmoner inhalasyon için stabil ve canlı formülasyonların geliştirilmesine izin verir.

Amorf / kristal yapı

• Sprey kurutmadaki hızlı katılaşma süspansiyondaki laktozun amorf hale gelmesine neden olur. Uygun yem konsantrasyonlarının seçilmesiyle çeşitli polimorfik oranlar üretilebilir.
• Giriş gazı sıcaklığının kristallik üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu son püskürtmeyle kurutulmuş laktoz ürününü değiştirmek için püskürtmeli kurutma işlemi koşulları kullanılabilir.
• Polietilen glikol varlığı, iki bileşen birlikte püskürtülerek kurutulduğunda laktozun kristalleşmesini destekler.
• Kristalizasyon, düşük moleküler ağırlık ve yüksek PEG konsantrasyonu ile desteklenir.

Nanopartiküller

• Nanopartiküllerin solunabilir taşıyıcı partiküllere dahil edilmesi, sprey kurutma yoluyla formüle edilirken basit bir işlem olabilir. Püskürtülerek kurutulmuş nanopartikül agregaları, nanopartikülat ilaçların mikrometreli taşıyıcıları olarak işlev görebilir. Bu, Kuru Güç İnhalatörlerinde solunan potansiyel ilaç verme uygulamaları için akciğere nanopartikül dağıtımını kolaylaştırır.
• Nano Sprey Kurutucu B-90, pulmoner uygulamalı kuru toz formülasyonları için mikron altı partikülleri hazırlamak için laboratuar ölçeğinde yeni bir sprey kurutma tekniği sağlar.

Yağsız süt, konsantre süt ve tam yağlı süt püskürtmeli kurutma

Sprey kurutucular, bir sıvıyı, yani çözeltileri, süspansiyonları veya emülsiyonları kurutulmuş tozlara dönüştürmek için kullanılır. Hızlı, nazik ve tek aşamalı bir kurutma işlemidir.

Başlıca bir uygulama, süt tozu üretimidir. Genel olarak, sıvı süt kolaylıkla denatüre olur ve uzun süre saklanması zordur. Raf ömrünü uzatmak ve nakliyeyi kolaylaştırmak için süt püskürtülerek kurutulup süt tozu haline getirilir.

Lipid / Polikasyon / pDNA

Örnek konsantrasyonu: pDNA (0,4 mg), protamin sülfat (0,8 mg) ve DOTAP (1,2 mg),% 3 w / v laktoz çözeltisine (50 mL toplam hacim) eklendi

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Laktoz, Arginin, aspartat, treonin fenilalanin

Zirkonyum oksit

Numune konsantrasyonu: ca. % 50

Çözücü: Su

Zirkonyum hidroksit

Örnek konsantrasyonu:% 50

Çözücü: Su

Zirkonyum dioksit / Kalsiyum oksit

Örnek konsantrasyonu:% 30

Çözücü: Su

Zeolit / Nikel oksalat

Çözücü: Su

Zeolit

Numune konsantrasyonu: ca. % 10

Çözücü: Su

Yttrium- / Europium nitrat çözeltisi

Çözücü: Su, 0,2 mol / L HNO3

Yttrium baryum bakır oksitler

Numune konsantrasyonu: Bakır nitratları, Yttrium, Baryum eşmolar

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Nitrat çözeltisi

Maya

Örnek konsantrasyonu:% 11

Çözücü: Su

Ksilo-oligosakkaritler

Örnek konsantrasyonu: Mısır koçanı, badem kabuğu, zeytin çekirdeği, pirinç kabuğu, buğday samanı ve arpa samanı

Çözücü: Su

Ksantan püre

Örnek konsantrasyonu:% 2 - 2,5

Çözücü: Su

Peynir altı suyu / buğday tohumu yağı - karışım

Çözücü: Su

Buğday kepeği özü

Numune konsantrasyonu: ca. % 5

Çözücü: Su

Karpuz suyu

Numune konsantrasyonu: 135 mg / mL şeker,% 3 veya 5 maltodekstrin içeren toplam çözünür katılar 12.1 ° Brix

Çözücü: Su (Karpuz suyu)

Taşıyıcı, Filmojen: Maltodekstrin (Dridex 9)

Warfarin-Na

Numune konsantrasyonu: ca. % 20

Çözücü: Su

Vitamin

Çözücü: Su

Filmojen: Jelatin

Vinil asetat

Çözücü: Su

Vanilin

Örnek konsantrasyonu:% 30

Çözücü: Su

Kediotu özü

Örnek konsantrasyonu:% 25

Çözücü: Su

Üre formaldehit melamin reçinesi

Numune konsantrasyonu: ca. % 50

Çözücü: Su

Tungsten oksit / Tantal oksit

Numune konsantrasyonu: ca. % 40

Çözücü: Etanol

Filmojen: PEG

Tungsten karbür (WC)

Solvent: Water

Tüberküloz aşısı

Örnek konsantrasyonu: Lösin / Bakteri (0:90 ila 95: 5 w / w)

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: L-lösin (kabul edilen FDA bağlayıcı)

Trehaloz (amorf)

Örnek konsantrasyonu: 3 mL% 8,5 (w / v) sıvı yem (çalışma başına 255 mg toplam katı)

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Trehaloz dihidrat

Domates posası

Numune konsantrasyonu:% 14 toplam katı konsantrasyonu

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen:% 5,6 Şeker,% 2,2 Protein ve% 1,1 Tuz içeren domates posası

Toluen sülfinik asit sodyum tuzu

Örnek konsantrasyonu:% 40

Çözücü: Su / Etanol

Toluik asit

Örnek konsantrasyonu:% 18

Çözücü: Aseton

Tofu Soya Peyniri

Örnek konsantrasyonu:% 17

Çözücü: Su

Tobramisin

Numune konsantrasyonu:% 5 w / v Tobramycin ve% 0.1 w / v sodyum glikokolat (sürfaktan)

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Tobramisinin Nano Süspansiyonu (yaklaşık 200 nm parçacıklar), Sodyum glikokolat (yüzey aktif madde)

Titanil Ftalosiyanin

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Metanol

Titanyum dioksit (TiO2)

Örnek konsantrasyonu:% 4

Çözücü: Su

Titanyum karbür

Örnek konsantrasyonu:% 40

Çözücü: Su

Filmojen: PVA

Thermatin

Örnek konsantrasyonu:% 5

Çözücü: Su

Teofilin

Örnek konsantrasyonu: TH / CTS = 1: 3 w / w ve TH / CTS / CD = 1: 3: 1 w / w / w

Çözücü:% 1 asetik asit ile 200 mL su

Taşıyıcı, Filmojen: Chitosan

Thea sinensis (yeşil çay özü)

Örnek konsantrasyonu:% 25

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Terbutalin Sülfat

Örnek konsantrasyonu: Nanosüspansiyon (230 nm),% 0.2 w / w DPPC,% 2 w / v katı içeriği

Çözücü: DCM

Taşıyıcı, Filmojen: Gliseril behenat / Tripalmitin 60:40 veya Hidrojene hurma yağı, Dipalmitoilfosfatidilkolin (DPPC)

Tensid

Çözücü: Su

Tantal tozu

Örnek konsantrasyonu:% 50

Çözücü: Su / Etanol 1: 1

(Bi, Pb) -2223 süper iletken seramik

Numune konsantrasyonu: Bi / Pb / Ca / Sr / Cu Nitratlar (1.8: 0.4: 2: 2: 3 mol)

Çözücü: Su asitlendirilmiş

Taşıyıcı, Filmojen: Nitratlar

Atık Su ( Sullage )

Çözücü: Su

Sülforodamin

Numune konsantrasyonu: Mannitol% 1.7-2.0 w / v, rhG-CSF% 0.3 w / v 

Çözücü: Su Taşıyıcı, 

Filmojen: Mannitol, Polietilen Glikol (PEG) 8000

Sükroz Monopalmitat

Örnek konsantrasyonu:% 15

Çözücü: Su

Sükralfat jeli

Örnek konsantrasyonu: Sükralfat (sükroz oktasülfatın temel bir alüminyum tuzu) ve mannitol her biri% 20 w / v

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Mannitol

Stirol-metilakrilat-divinilbenzen

Örnek konsantrasyonu:% 27

Çözücü: Su

Stirol-Butadien

Örnek konsantrasyonu:% 10
Çözücü: Diklorometan

Stronsiyum Ferritleri

Numune konsantrasyonu: nitrat ve asetat çözeltisi

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Nitratlar ve asetatlar üzerinde çözelti halinde Stronsiyum Ferritler (SrFeO3)

Streptokok

Örnek konsantrasyonu:% 40

Çözücü: Su

Taşıyıcı: az yağlı süt tozu, glikoz

Filmojen: Jelatin (düşük viskoziteli)

Çilek aroması konsantresi

Örnek konsantrasyonu: ca. % 25

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Filmojen: Arap sakızı

Nişasta

Örnek konsantrasyonu:% 2

Çözücü: Su

Ladin iğnesi özü

Örnek konsantrasyonu:% 11

Çözücü: Su

Baharat özü

Çözücü: Su

Soya yağı

Örnek konsantrasyonu: ca. % 30

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Filmojen: Jelatin (Gelita-Sol-C)

Soya fasulyesi özü

Örnek konsantrasyonu:% 8-9

Çözücü: Su

Somatostatin (Vapreotide pamoate)

Numune konsantrasyonu: 5 5 w / w PLGA

Çözücü: Su, Propanol / Su, DMSO / Su, Diklorometan (DCM), Etil format (EF)

Taşıyıcı, Filmojen: PLGA 50:50

Sodyum sülfit

Örnek konsantrasyonu:% 24

Çözücü: Su

Sodyum fosfat / silikat karışımı

Örnek konsantrasyonu:% 25

Çözücü: Su

Sodyum florür

Örnek konsantrasyonu: ca. % 10

Çözücü: İzopropanol / aseton / su

Filmojen: selüloz eter

Sodyum dioktil sülfosüksinat

Örnek konsantrasyonu:% 14

Çözücü: Su

Sodyum diizooktil sülfosüksinat

Örnek konsantrasyonu:% 65

Çözücü: Su / İzopropanol 6: 1

Sodyum dihidrojen fosfat

Örnek konsantrasyonu:% 40

Çözücü: Su

Sodyum Diklofenak

Örnek konsantrasyonu: Asetik asit veya sitrik asit ile su içinde kitosan glutamat (ağırlıkça% 1), Sodyum Diklofenak (Kitosan'a göre ağırlıkça% 5), toplam 100 g çözelti

Çözücü: Su / Metanol

Taşıyıcı, Filmojen: Chitosan

Sodyum sitrat

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su

Sodyum kazeinat

Örnek konsantrasyonu:% 12

Çözücü: Su

Sodyum Alüminyum Silikat (Zeolit)

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su

Sodyum aljinat

Örnek konsantrasyonu:% 3

Çözücü: Su

Deksmedetomidin HCl ve Toremifen Sitrat ile SiO2 Xerogel

Çözücü: Su, Etanol

Taşıyıcı, Filmojen: Silikon dioksit kserojel matrisler, pH ayarlı

Sığır Serumu Albümini İçeren SiO2 Xerogel

Numune konsantrasyonu: SiO2'ye% 5 BSA eşmolar

Çözücü: Su, Etanol

Taşıyıcı, Filmojen: Silikon dioksit kserojel matrisleri

Silikon yağı

Örnek konsantrasyonu:% 2

Çözücü: Su

Filmojen: Jelatin

Silisyum nitrür karışımı

Örnek konsantrasyonu:% 25

Çözücü: İzopropanol

Silisyum karbür SiC

Örnek konsantrasyonu: ca. % 40

Çözücü: İzopropanol

Silikon (metalik)

Örnek konsantrasyonu: ca. % 50

Çözücü: İzopropanol

Silika-Sol-Dispersiyon

Örnek konsantrasyonu: ca. % 12

Çözücü: Su

Filmojen: Levasil 100 (silisik asit bağlayıcı)

Scotch tutkalı

Örnek konsantrasyonu:% 13

Çözücü: Su

Sanogran kırmızısı

Örnek konsantrasyonu:% 36

Çözücü: Su

Sanogran siyah

Çözücü: Su

Somon kalsitonini

Numune konsantrasyonu: deiyonize su içinde 10 mg / mL, Mannitol: 100: 0'dan 0: 100'e 7 adımda sCT

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: D-Mannitol

Salbutamol Sülfat

Numune konsantrasyonu:% 10 m / v

Çözücü: Su

S-Adenosil-L-Metiyonin 1,4-Butandisülfonat

Örnek konsantrasyonu:% 25

Çözücü: Su

Rutin

Örnek konsantrasyonu:% 5

Çözücü: Su

Rom aroması

Numune konsantrasyonu: ca. % 80

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Filmojen: Arap sakızı

Kauçuk lateks

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su

RR01 (lipofilik ilaç) Nanopartiküller

Örnek konsantrasyonu:% 5 w / v, Yardımcı madde / İlaç 19: 1 ve 1: 1

Çözücü: Metanol / su çözeltisi

Taşıyıcı, Filmojen: Nanopartikül süspansiyonu, Poli (metakrilik asit-ko-etilakrilat) Eudragit L 100-55

Kaya tozu

Numune konsantrasyonu: ca. % 10

Çözücü: Su

Kızarmış soğan özü

Numune konsantrasyonu: ca. % 40

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Rifampisin

Numune konsantrasyonu:% 3 w / v toplam katı,% 20 w / w ilaç,% 80 polimer

Çözücü: DCM

Taşıyıcı, Filmojen: Poli (d, l-laktit) PDLLA R104 (MW 2000) ve R202H (MW9000)

Riboflavin

Örnek konsantrasyonu: Riboflavin 12, karışımda% 20 zein

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Zein

Rekombinant insan DNAz

Örnek konsantrasyonu: 15-90 mg / mL

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Sodyum Klorür (NaCl), Laktoz ve Mannitol

Ahududu konsantresi

Örnek konsantrasyonu:% 30

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Kolza tohumu özleri

Numune konsantrasyonu:% 85.6 protein,% 8.9 su

Çözücü: Su

Kinin sülfat

Numune konsantrasyonu: ca. % 7.5

Çözücü: İzopropanol

Filmojen: hidroksipropil selüloz

PVC-Lateks

Örnek konsantrasyonu:% 32

Çözücü: Su

PulmoSpheres

Numune konsantrasyonu:% 49,5 kromolim sodyum,% 49,5 yumurta fosfatidilkolin,% 1,0 poloksamer 188

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Cromolyn solüsyonu, Albuterol sülfat, formoterol fumarat, Poloxamer 188

PTC-seramikler

Numune konsantrasyonu: ca. % 40

Çözücü: Su

Pseudomonas Bakterileri

Çözücü: Su

Taşıyıcı: süt tozu veya hiçbiri

İzole Edilmiş Protein (sebze)

Örnek konsantrasyonu:% 8

Çözücü: Su

Protein hidrolizatı

Örnek konsantrasyonu:% 25

Çözücü: Su

Propafenon-HCl

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Etanol / Su 1: 1

Progesteron

Numune konsantrasyonu: ilaç / taşıyıcı 1: 1 molar

Çözücü: Su ve 0.1 N HCl

Taşıyıcı, Filmojen: Hidroksipropil-b-Siklodekstrin, Kitosan

Probiyotik süt

Örnek konsantrasyonu:% 20 w / v, CFU, 2,25 * 109 / g

Çözücü: Su, Sulandırılmış yağsız süt

Taşıyıcı, Filmojen: Sulandırılmış yağsız sütte Lactobacillus rhamnosus GG% 20 veya% 10 w / v,% 10 w / v polidekstroz

Baskı Mürekkebi

Örnek konsantrasyonu:% 6,6

Çözücü: Etanol

Prednizolon Asetat

Numune konsantrasyonu:% 20 Prednisolone Asetat ve% 1 Kitosan

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Chitosan

Potasyum hidrojensitrat

Örnek konsantrasyonu:% 10,% 50

Çözücü: Su

Domuz Laktat Dehidrojenaz

Numune konsantrasyonu:% 10 w / w toplam katılar (trehaloz + LDH + yüzey aktif madde), 50 mL başına 5 g

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Trehaloz dihidrat, Polisorbat 80 (yüzey aktif madde)

Polivinilpirolidon

Çözücü: Su

Polivinilpiridin

Örnek konsantrasyonu:% 6.7

Çözücü: Su

Polisülfon

Örnek konsantrasyonu:% 2-3

Çözücü: Trikloretilen / Kloroform 1: 1

Poli-hidroksil-etilmetakrilat

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Etanol

Polietersülfon

Örnek konsantrasyonu:% 5

Çözücü: NMP / Toluen

Polieterimid

Örnek konsantrasyonu:% 7

Çözücü: Diklorometan

Polikarbonat

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Diklorometan

Polikaprolakton Nanosferleri ve Miglyol Nanokapsülleri

Örnek konsantrasyonu:% 2-10 taşıyıcı (örn. Laktoz / PVP 75:52),% 1 nanokapsüller

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Boş Poli (e-kaprolaton) nanosferlerinin ve nanokapsüllerinin Nanosüspansiyonu, Mannitol, Laktoz, Maltodekstrin, Polivinilpirolidon (PVP), Hidroksipropilselüloz (HPC), Hidroksipropilmetilselüloz (HPMC)

Poliakrilik asit

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su

Poliakrilat ve Silika Nano Süspansiyonlar

Örnek konsantrasyonu: 200 mL Etanol / Su çözeltisi içinde% 0,9, 1,2 ve% 4 Nanosüspansiyon

Çözücü: Etanol / Su 70:30

Taşıyıcı, Filmojen: Laktoz veya silika parçacıkları (5-150 nm)

Poliakrilat

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Aseton

Poliakrilamid

Örnek konsantrasyonu:% 9

Çözücü: Su

Polen

Çözücü: Su / Etanol 1: 3

Taşıyıcı: Maltodextrin

Filmojen: Arap sakızı

Plazmid DNA

Örnek konsantrasyonu: 40 mg / L pDNA,% 5 glisin veya% 30 agaroz% 2, PEG% 20 veya PEI 3 veya 5: 1 / pDNA% 20 sukroz içinde

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Sükroz, sukroz / glisin, agaroz, PEG 1000 veya 4000 veya Polietilenimin

Likör için Bitki Özleri

Çözücü:% 50 Etanol / Su

Pigment

Çözücü: Butil Asetat / bütanol 85/15 

Filmojen: CAB (Selüloz Asetoasetat)

Fosfonyum Bentonit

Çözücü: Su

fosfolipit

Örnek konsantrasyonu:% 41

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Filmojen: Arap sakızı

Fenolik reçine TE 40-42

Örnek konsantrasyonu:% 45

Çözücü: Su

PFA

Örnek konsantrasyonu:% 15

Çözücü: MeK

Peptid H-5 CDD 19

Örnek konsantrasyonu:% 5

Çözücü: Su

Armut aroması

Örnek konsantrasyonu:% 30

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodekstrin (3 parça)

Filmojen: spray Gum C (2 parça)

Şeftali yağı

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Tutku çiçeği

Numune konsantrasyonu: Aerosil / Gelita-Sol-P (1: 0, 1: 1 ve 1: 3)

Çözücü: Su, Etanol

Taşıyıcı, Filmojen: Aerosil 200, Gelita-Sol-P

Parasetamol

Örnek konsantrasyonu: İlaç / Exipient 2: 1, 1: 1, 1: 2, 1: 4 ve 1: 8

Çözücü: 0.05 N amonyum hidroksit aq.

Taşıyıcı, Filmojen: Selüloz asetat ftalat veya trimellitat, Etil veya Hidroksipropilmetilselüloz, Eudragit S, L, RL veya RS

Paklitaksel

Numune konsantrasyonu:% 2; 2 g PLGA / 100mL DCM; PLGA: PLX = 1: 0,08 w / w ve 20 mg rodamin, 4 g PLGA, 200 mL DCM içinde

Çözücü: DCM

Taşıyıcı, Filmojen: PLGA, jelatin, taksol

P 6 (Cinsel çekici)

Örnek konsantrasyonu: orijinal

Çözücü: Su

Filmojen: malein anhidrit

Oksitosin asetat

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Su

Oksihemoglobin

Örnek konsantrasyonu: 20-40 mL hemoglobin çözeltisi, 2-4 g hemoglobin, 1,7-3,4 g Sükroz

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Sakkaroz

Oxaprozin

Örnek konsantrasyonu:% 25

Çözücü: Su

Portakal suyu konsantresi

Numune konsantrasyonu: ca. % 40

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Portakal aroması

Örnek konsantrasyonu: orijinal

Çözücü: Su

Taşıyıcı: katkı maddeleri: tenside ve syloid

Filmojen: Jelatin (kapsüller)

Portakal konsantresi

Örnek konsantrasyonu:% 40

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Zeytin yaprağı ekstresi

Örnek konsantrasyonu:% 36

Çözücü: Su

Jelatin Mikropartiküllerinde Yağ

Örnek konsantrasyonu: 5 g eikosapentaenoik asit etil ester (EPA-EE) yağı ve% 2.5 akasya çözeltisi ile 50 ° C'de 100 mL su içinde 2.5 g Jelatin emülsiyonu

Çözücü: Su, Etanol

Taşıyıcı, Filmojen: Jelatin, Akasya, Eikosapentaenoik asit etil ester EPA-EE yağı

Naylon 6 (poliamid)

Örnek konsantrasyonu:% 2-5

Çözücü: N-Metil pirolidon

Norfenefrin-HCl

Örnek konsantrasyonu:% 30

Çözücü: Etanol abs.

Taşıyıcı: Kollidon 30

Naproksen

Numune konsantrasyonu: Naproksen / Siklodekstrin 1: 2 molar oran, 24 saat karıştırma

Çözücü: Suda% 25 amonyum hidroksit

Taşıyıcı, Filmojen: Beta-Siklodekstrin

Nano çökeltilmiş kalsiyum karbonat (NPCC)

Örnek konsantrasyonu:% 8,5

Çözücü: Su

Hardal

Çözücü: Su

Mantar miselyumu (F 29)

Örnek konsantrasyonu:% 5

Çözücü: Su

Morfin

Numune konsantrasyonu:% 2 w / v, Mannitol / lesitin 92: 8 (w / w), 90 İlaç,% 6 Şeker ve% 4 Lesitin

Çözücü: Su ve HCl

Taşıyıcı, Filmojen: Mannitol, Trehaloz, Laktoz, Siklodekstrin, Hidroksipropilmetilselüloz, Lesitin gibi yardımcı maddeler

Süt (bütün)

Örnek konsantrasyonu:% 50

Çözücü: Su

Süt (yağsız)

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Su

Süt (yarım yağlı)

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Su

Mikro köpük boncuklar

Örnek konsantrasyonu:% 5

Çözücü: Su

Metilen mavisi

Numune konsantrasyonu: 10 mL su içinde 50 mg Metilen Mavisi ve 950 mg Mannitol veya 950 mg Trehaloz, LH100 taşıyıcıyla karıştırılmış sprey kurutulmuş toz (1: 9)

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Lactohale LH100, Mannitol veya Trehalose

Metiyonin

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Su

Metal sabun

Örnek konsantrasyonu:% 60

Çözücü: Su

Mezoporlu silika

Örnek konsantrasyonu: içi boş küresel parçacıklar için 6,2 H2O, 0,074 HCl, 0,13 CTAC, 1,0 TEOS ve "çökmüş" parçacıklar için 10,0 H2O, 0,050 HCl, 0,12-0,28 CTAC, 1,0 TEOS

Çözücü: Su + hidroklorik asit

Taşıyıcı, Filmojen: Setiltrimetilamonyumklorür

Mesalazin veya Aminosalisilik Asit

Örnek konsantrasyonu: Sulu aljinat dispersiyonu (% 3 w / w) ve 5-Aminosalisilik Asit (5-ASA) (% 0,5 w / w) v)% 1 w / w asetik yardımda

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Chitosan-Ca-Alginate, Asetik Asitte CaCl2 

Melment L10

Numune konsantrasyonu: ca. % 20

Çözücü: Su

Melamin 565 (Madurit)

Örnek konsantrasyonu:% 30

Çözücü: Su

Mannitol ve Trehaloz

Çözücü: Su, Trifloroetanol, Propilen Glikol, Tetrahidrofuran, Asetonitril, Dimetilformamid (DFM), Metanol, Dioksan, Etildiamin, Dimetil sülfoksit (DMSO), Etanol, Aseton, İzopropil alkol

Taşıyıcı, Filmojen: Mannitol ve Trehalose

Mannitol

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Su

Mango suyu

Örnek konsantrasyonu: Suda seyreltilmiş meyve suyu 12 ° Brix, Taşıyıcı% 12 p / p, Selüloz% 0.3 ve 6

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Maltodekstrin, Arap Zamkı ve mumsu nişasta, Selüloz

Maltodekstrin

Örnek konsantrasyonu:% 50

Çözücü: Su

Malein asit anhidrit

Örnek konsantrasyonu:% 50

Çözücü: Diklorometan

Magnezyum fosfat

Örnek konsantrasyonu:% 15

Çözücü: Su

Lonidamin

Örnek konsantrasyonu: Taşıyıcı / ilaç ağırlık oranı 10:90 ile 90:10 arasında değişti

Çözücü: DCM (CH2Cl2)

Taşıyıcı, Filmojen: Polietilenglikol (PEG) 4000, Polivinilpirolidon (PVP) K 29/32

Lignin sülfonat

Örnek konsantrasyonu:% 39

Çözücü: Su

Lignin

Örnek konsantrasyonu:% 7

Çözücü: Etanol / Su 1: 1

Meyan kökü özü

Örnek konsantrasyonu:% 36

Çözücü: Su

Lösin

Örnek konsantrasyonu: Suda% 1 Lösin

Çözücü: Su

Limon yağı

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Filmojen: Arap sakızı

Kurşun-Zirkonat-Titanat

Örnek konsantrasyonu:% 30-40

Çözücü: Su

Filmojen: bilinmiyor

Kurşun oksit

Çözücü: Su

Laktoz ve Polietilen Glikol

Örnek konsantrasyonu:% 10.7 w / w PEG artı 2 konsantrasyon serisi, laktoz 0.1 g / mL

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Laktoz, PEG

Laktoz ve Mannitol

Örnek konsantrasyonu: Suda laktoz için% 5 w / w ve% 20 w / w veya mannitol için% 5 w / w

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Laktoz, Mannitol

Laktoz

Örnek konsantrasyonu:% 30

Çözücü: Su

Laktoglobulin

Örnek konsantrasyonu: Şeker / Laktoglobulin 2: 1

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Sakkaroz, Trehaloz

Laktik asit bakterisi

Örnek konsantrasyonu: 108 cfu / mL'ye kadar nihai konsantrasyona sahip sıvı hücre kültürleri

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Domuz kanından izole edilen laktik asit bakterileri (LAB)

Krill

Numune konsantrasyonu: ca. % 6

Çözücü: Su

Ketoprofen ve Nane Özü

Numune konsantrasyonu: Kentoprofen (% 5-12,5), Hint yağı (% 23-45), Nane özü (% 11,6-45), Eudragit (% 5-10), Gum Arabic (% 35-50), Stearik asit (5 -7.5%), Ultra-Turrax ile homojenize edilmiştir

Kaolin

Örnek konsantrasyonu:% 33

Çözücü: Su

İzopektin asit

Örnek konsantrasyonu:% 50

Çözücü: Su

İnvert şeker (Hurma posası)

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Laktoz

İnülin

Örnek konsantrasyonu:% 25

Çözücü: Su

İnsan İnsülini

Örnek konsantrasyonu: 5 mg / mL

Çözücü: Su (pH 7,4)

Püskürtmeli Mürekkep

Örnek konsantrasyonu:% 15

Çözücü: MeK / Aseton

İnfüzyon Solüsyonu

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Su

Indigo suda çözünür

Örnek konsantrasyonu:% 30

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Sodyum sülfat

İmmünoglobulin

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Lipid yüzey aktif madde olarak dipalmitoilfosfatidilkolin (DPPC), laktoz veya hidroksietil nişasta (HES), Tyloxapol (biyouyumlu yüzey aktif madde)

İbuprofen

Numune konsantrasyonu: 100 g çözelti yüksek kesmeli karıştırılmış, Alkol fazı (% 12 Tween 80 ile 10 g Ibuprofen), Su fazında Aerosil 200, Oran Aerosil / Ibuprofen 0-0,2 g / g, Oran Tween 80 / Ibuprofen 0,025 - 0,2 g / g

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Tween 80 (yüzey aktif madde), Sodyum Lauril Sülfat veya Silikon Dioksit (Aerosil 200)

Hidroksiapatit (HAP)

Numune konsantrasyonu:% 15 Hidroksiapatit

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: EVA (Etilen vinil asetat) kopolimerinde HAP granüllerinin süspansiyonu, Tween 40, Sodyum laurat, PVA

Hidrojel

Örnek konsantrasyonu:% 13

Çözücü: Su

İnsan büyüme hormonu

Örnek konsantrasyonu: DMbCD (rhGH'ye molar oran) 100: 1

Çözücü: Amonyum bikarbonatlı su (pH 7,4)

Taşıyıcı, Filmojen: Dimetil-b-Siklodekstrin (DMbCD)

At kestanesi özü

Numune konsantrasyonu: ca. % 10

Çözücü: Su

Yüksek amiloz karboksimetil nişasta

Numune konsantrasyonu: 80 g hidro-alkolik çözelti (% 16.66 a / a etanol) içinde dağıtılmış 10 g HASCA

Çözücü:% 16.66 etanol içeren su

Taşıyıcı, Filmojen: HASCA (Yüksek Amilozlu Karboksimetil Nişasta)

Bitki özü

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su / Etanol

Taşıyıcı: Maltodextrin

Hemiselüloz enzimatik

Örnek konsantrasyonu:% 3

Çözücü: Su

Gujazulen

Numune konsantrasyonu: ca. % 30

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Filmojen: Arap sakızı

Yeşil biber

Numune konsantrasyonu: ca. % 10

Çözücü: Su

Üzüm özü

Örnek konsantrasyonu:% 75

Çözücü: Su

Taşıyıcı: Maltodextrin

Goldenrod özü çözeltisi

Numune konsantrasyonu: ca. % 18

Çözücü: Su

Glukuronidaz

Örnek konsantrasyonu: Tek başına glukuronidaz (% 0.1 w / v), Glukuronidaz / polimer karışımı (0.1:% 2 w / v enzim: polimer, pH 3.9, iyonik güç 10 mM), Albümin / Akasya% 1 w / v, PVP 1, % 3 veya% 6 a / h

Çözücü: Su

Taşıyıcı, Filmojen: Albümin / akasya, dekstran, HPMC, PVP

Cam tozu

Numune konsantrasyonu: ca. % 50

Çözücü: su

Cam elyaf

Sample concentration ca. 40 %

Solvent Ethanol

Carrier -

Filmogen epoxy resin

Antibiyotik (Gentamicin)

Örnek konsantrasyonu 1 mL PBS (67 mM, pH 7.4 veya 6.0) içinde 100 mg Gentamisin, buz üzerinde soğutma altında ultrasonikasyon ile etil format içinde 20 g% 5 (ağırlık / ağırlık) polimer çözeltisi içinde dağıtılmış

Çözücü Su, Etilformat, PBS

Taşıyıcı, Filmojen Poli (D, L-laktit-ko-glikolid) PLGA 50:50 ve PLGA 50: 50H, Esterlenmiş PLGA (50:50)

Genipin-Kitosan

Numune konsantrasyonu Polimer / Model İlaç oranı 10: 5 (w / w),% 0.5 (w / v) konsantrasyonunda 0.3M asetik asit / 0.2M sodyum asetat içinde Kitosan, Genipin 0.5 - 2mM eklenmiş Çözücü Su, asetik asit / sodyum asetat ile Taşıyıcı, Filmojen Genipin ve Kitosan

Jelatin

Numune konsantrasyonu% 13 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Jelatin kaplı PLGA mikro küreler

Örnek konsantrasyonu Jelatin Yüzey Değiştirme Çözücü Su Taşıyıcı, Filmojen PLGA mikro küreler, Jelatin için jelatin çözeltisi (1 mg / ml) içinde PLGA mikroküreler süspansiyonu

Galaktosidaz

Uygulama türü İlaç / Medikal, Doğal ürün, Biyopolimer, Protein, Enzim, İlaç Teslimatı Örnek konsantrasyonu 100ml su içinde 4 g protein,% 1 w / v yardımcı madde, Sükroz / siklodekstrin / protein oranı 0.25: 0.25: 1 Çözücü Su Taşıyıcı, Filmojen Hidroksipropil-b-Siklodekstrin, Sükroz

Galaktomanan

Numune konsantrasyonu% 5 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Fruktoz / amino asit karışımı

Numune konsantrasyonu% 37
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Formaldehit / allantoin - polimer

Numune konsantrasyonu% 50
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Köpük banyosu

Numune konsantrasyonu ca. % 20 Solvent Su Taşıyıcı sodyum klorür Filmojen -

Flutikazon propiyonat

Örnek konsantrasyonu% 5-10 w / w Çözücü Aseton Taşıyıcı, Karışım olarak Filmojen Laktoz monohidrat

Florourasil

Numune konsantrasyonu ağırlıkça% 1.8 Polimer, ağırlıkça% 0.2 5-Florourasil Solvent DCM Taşıyıcı, Filmojen Poli (DL-laktit) (PLA), Poli (DL-laktit-ko-glikolid) (PLGA 50/50), Poli (DL-laktit -co-glikolid) PLGA 75/25

Flukonazol

Örnek konsantrasyonu 50 ml diklorometan (DCM) Solvent DCM Taşıyıcı, Filmogen PLGA 502H, PLGA 502, PLGA 504, PLGA 752 içinde çözülmüş 20 ila 400 mg / mg Flukonazol / PLGA oranı

Fermente pirinç

Örnek konsantrasyonu% 80 v / v taşıyıcılar ve% 20 v / v fermente pirinç kültürü Solvent Su Taşıyıcı, Filmogen Maltodextrion, arap zamkı

Fermente öğütme ürünü

Numune konsantrasyonu orijinal Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Fenofibrat

Örnek konsantrasyonu% 96 Etanol içinde% 8 a / h toplam katı madde (% 25 ilaç) ve Aseton / Su (7: 1) içinde% 3.2 a / h katı (% 25 ilaç) Çözücü% 96 Etanol veya Aseton / Su (7: 3) Taşıyıcı, Filmojen Polivinilpirolidon Polividon 25 (PVP K25)

Yağ / şeker karışımı

Numune konsantrasyonu% 22 Solvent Su Taşıyıcı Maltodekstrin Filmogen Gum arabicum

Patlayıcı

Numune konsantrasyonu - Solvent Su / İzopropanol Taşıyıcı - Filmojen -

Eudragit (ilaç şirketi)

Numune konsantrasyonu ca. % 5 Solvent Etanol Taşıyıcı - Filmojen -

Etanidazol

Örnek konsantrasyonu DCM'de% 1-3 ve EA Solvent DCM'de% 1-7 polimer konsantrasyonu, Etilasetat Taşıyıcı, Filmogen PLA / PLGA, farklı laktit / glikolid oranları

Eritropoietin (EPO)

Örnek konsantrasyonu 200 mg HA-SH içinde 18 ml su, EPO (2 mg / mL), sodyum tetratiyonat (22 mg veya 62 mg), Tween 20 (% 0,5) Çözücü Su (Fosfat tamponlu) Taşıyıcı, Filmojen Tiyollü Hyaluronik asit, sodyum tetratiyonat, Tween

Epoksi lateks

Numune konsantrasyonu - Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Enzim / Koenzim

Numune konsantrasyonu% 12
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Slipware / Engobe

Numune konsantrasyonu% 50
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Yumurta sarısı

Numune konsantrasyonu% 66
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Ekinezya purpurea özü

Numune konsantrasyonu% 25 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Boya

Numune konsantrasyonu% 44 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Disodyum hidrojen fosfat

Numune konsantrasyonu ca. % 50 Solventli Su Taşıyıcı - Filmojen -

Diyetetik

Numune konsantrasyonu% 25
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Diklofenak Nanokapsüller

Örnek konsantrasyonu 1 mg / ml süspansiyonda diklofenak,% 55 Aerosil 200 Solvent Su Taşıyıcı, Filmogen Kolloidal silikon dioksit (Aerosil 200), Poly-e-kaprolakton ve Eudragit S90

Dikalsiyum fosfat

Numune konsantrasyonu% 20 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen% 0,5 karboksimetilselüloz

Silisli toprak

Numune konsantrasyonu% 14 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen epiklorhidrin reçine

Elmas tozu

Numune konsantrasyonu% 10 (% 45) Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Dekstrin

Numune konsantrasyonu% 50 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Dekstran

Numune konsantrasyonu% 20
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Deksametazon asetat (DXA)

Örnek konsantrasyonu 2,2 - 3,0 g / l katı, burada 2,0 g / l yardımcı maddeler (DPPC ve HA) çözeltisi ve PLGA nanopartikül süspansiyonunda 0,1-0,5 g DXA Çözücü Su / Etanol Taşıyıcı, Filmojen PLGA nanopartiküller, Dipatmitoil-fosfatidilkolin (DPPC) ve Hiyaluronik asit (HA)

Desferal

Numune konsantrasyonu% 21 Solvent Su Taşıyıcı adjuvanlar: sitroflex (yumuşatıcı), syloid (silisik asit) Filmojen modifiye nişasta (Capsul, Grindsted, DK)

Cucurbitae sem (kabak çekirdeği ekstresi)

Numune konsantrasyonu% 25 Solvent Su Taşıyıcı Maltodekstrin Filmojen -

Kromolin sodyum

Örnek konsantrasyonu Suda% 8 w / v kromolin sodyum (100 ml'de 8 g) Çözücü Su / Etanol (50:50 ila 0: 100) Taşıyıcı, Filmojen -

Kromoglikat sodyum tuzu

Örnek konsantrasyonu% 6 w / v, 450 ml ilaç çözeltisi Çözücü Etanol / Su 2: 8 Taşıyıcı, Filmojen Laktoz taşıyıcı partiküller

Kortikosteroidler

Numune konsantrasyonu -
Solvent Su
Taşıyıcı, Filmojen -

Mısır nişastası

Numune konsantrasyonu% 30
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Bakır ftalosiyanin (CuPc)

Numune konsantrasyonu% 12 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Ko-polimer Polilaktik asit / Glukolik asit PLA / PGA

Numune konsantrasyonu% 5 Solvent Etilasetat Taşıyıcı - Filmojen -

Kolostrum

Numune konsantrasyonu - Solvent Su Taşıyıcı, Filmojen -

Zirkonyum oksit / İtriyum oksit

Numune konsantrasyonu% 30/59 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Kahve

Numune konsantrasyonu% 5/10/20 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Sitrik asit

Numune konsantrasyonu ca. % 15 Solventli Su Taşıyıcı - Filmojen Jelatin (Gelita-Gelastin)

Tarçın yağı

Numune konsantrasyonu% 20 Solvent Su Taşıyıcı Maltodekstrin Filmogen Gum arabicum

Kignolin (Dithranol / Anthralin)

Numune konsantrasyonu% 20
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmogen PVP

Krom oksit

Numune konsantrasyonu% 30 w / v
Çözücü Su
Taşıyıcı -
Filmojen% 0,5 PVA

Klorotiyazid

Numune konsantrasyonu - Azot Taşıyıcı, Filmojen Polivinilpirolidon (PVP, K-15) altında B-290 kapalı modlu çözücü Aseton / su çözeltileri

Klorambusil

Numune konsantrasyonu 50ml,% 2,5 Taşıyıcı,% 2,5 CHL Çözücü DCM / TCM 1: 1 Taşıyıcı, Filmojen PLA

Kitosan çapraz bağlı ve pDNA

Örnek konsantrasyonu% 2,5 w / w kitosan çözeltisi ile gliseraldehit (0,15 veya 0,6 kg / kg Kitosan) veya glutaraldehit (0,15 kg / kg Kitosan)
Çözücü% 0,7 w / v asetik asit içeren deiyonize su
Taşıyıcı, Filmojen Kitosan, Glutaraldehit veya gliseraldehit

Chios Gum, Doğal kauçuk

Numune konsantrasyonu% 50 Çözücü Metanol / Etilasetat 1: 1 Taşıyıcı - Filmojen -

Çin Mavisi / Mısır Mavisi Boyası

Numune konsantrasyonu ca. % 30 Solvent Su Taşıyıcı silisyum oksit Filmojen -

Hindiba özü

Numune konsantrasyonu ca. % 38
Solventli Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Kestane özü

Numune konsantrasyonu% 20 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Selüloz

Numune konsantrasyonu Selüloz / Koruyucu 1: 1 veya 1: 2
Solvent Su
Taşıyıcı, Filmojen Hidroksipropilmetilselüloz (HPMC), Hidroksipropilselüloz (HPC)

Hücre süspansiyonu (anaerob enterobakteriler)

Numune konsantrasyonu ca. % 50 Solventli Su Taşıyıcı - Filmojen -

Sefotaksim sodyum

Örnek konsantrasyonu 100 ml damıtılmış suda 10 g CS Çözücü Su Taşıyıcı, Filmojen İnce ve kaba Laktoz

Kazein

Numune konsantrasyonu% 6 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Jelatinli kazein

Numune konsantrasyonu% 20 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Karotenoid

Numune konsantrasyonu% 25 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen Jelatin

Kakule yağı

Numune konsantrasyonu% 20 Solvent Su Taşıyıcı Maltodekstrin Filmogen Gum arabicum

Kimyon yağı

Numune konsantrasyonu% 50 Solvent Su Taşıyıcı Maidex (özel dekstroz) Filmogen Gum arabicum

Kalsiyum stearat

Numune konsantrasyonu% 40 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen -

Kalsiyum fosfat

Numune konsantrasyonu -
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Kalsiyum hidroksilapatit

Numune konsantrasyonu -
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Kalsiyum florür

Numune konsantrasyonu% 20
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Kalsiyum karbonat

Numune konsantrasyonu ca. % 50
Solventli Su
Taşıyıcı -
Filmojen -

Kafein

Örnek konsantrasyonu 15 mg / ml Kafein, Kafein / Mannitol 100: 0 - 66.5: 28.5, tipik parti boyutu 10 - 20 g toz
Solvent Su
Taşıyıcı, Filmogen Mannitol, HMPC veya PEG 6000

Tereyağı aroması

Numune konsantrasyonu% 40
Solvent Su
Taşıyıcı -
Filmojen modifiye nişasta (Kapsül, Öğütülmüş, DK)

Bupivakain

Örnek konsantrasyonu 100 ml
Solvent DCM
Taşıyıcı, Filmojen Poli-kaprolakton içinde 910 mg Polikaprolakton ve 90 mg Bupivakain

Budesonid

Numune konsantrasyonu% 10 Solvent Su Taşıyıcı Mannitol Filmojen -

Bakla protein izolatı

Sığır Serumu Albümini (BSA)

Örnek konsantrasyonu 100 ve 300 mg / ml veya 100 ve 37,5 mg / ml Solvent Su Taşıyıcı, Filmogen Mannitol

Bor karbür

Kan plazması

Bizmut oksiklorür

Bifidobakteriler

Örnek konsantrasyonu% 10 w / w taşıyıcı, ~% 6 w / w hücreler, bakteri popülasyonu 10 ^ 10-11 cfu / g kuru ağırlık Solvent Su Taşıyıcı, Filmojen Jelatin, arap zamkı, nişasta

Bifentrin

Numune konsantrasyonu% 30
Çözücü Su
Taşıyıcı sakaroz okta-benzoat
Filmojen Kapsül (modifiye nişasta)

Betametazon disodyum fosfat

Numune konsantrasyonu 0.4 - 0.6 (w / w) jelatin / CTS; F68 / CTS: 0,1 (w / w)
Solvent Su
Taşıyıcı, Filmojen Kitosan, Jelatin ve Poli-Etilen-ko-Propilen-Oksit

Bentonit / Zeolit

Baryum titanat

ZrAl3, ZrSi2, Al2O3 ve Reçine

Numune konsantrasyonu% 33
Solvent İzopropanol
Taşıyıcı -
Filmojen -

Baryum sülfat

Numune konsantrasyonu% 55
Solvent Su
Taşıyıcı Methocell
Filmojen -

Barbotin (doğal kil)

Bacillus thuringensis israelensis

Bacillus subtilis sporları

Numune konsantrasyonu ca. % 3 Solvent Su Taşıyıcı Süt tozu Filmojen -

Ba / Sr - Titanat Sol

Araldit 6048

Anti-progesteron serumu

Antikor (anti-IgE Ab)

Numune konsantrasyonu 80:20 (ağırlık oranı) anti-IgE Ab: mannitol formülasyonu
Solvent Su
Taşıyıcı, Filmojen Laktoz ve Mannitol

Antosiyanosit özü (Yabanmersini özü)

Amfoterisin

Amonyum Klorür

Aminosalisilik asit

Örnek konsantrasyonu 5-Aminosalisilik Asit (5-ASA) / Kitosan 1: 1 in 0.1 M HCl
Solvent Su
Taşıyıcı, Filmogen Chitosan

Balık yemi olarak amino asitler

Numune konsantrasyonu % 4 w / v zein

Çözücü Su / Etanol 40:60

Taşıyıcı, Filmogen Zein, nişasta

Amino asitler

Amifostin

Örnek konsantrasyonu Amifostin / PLGA (0.4: 1.0 ve 1: 1), Amifostin (400mg / 1ml veya 1000 mg / 2ml) deiyonize suda ve 1 g PLGA içeren 50mL diklorometan içinde emülsifiye edilmiş

Suda Çözücü Amifostin, DCM'de PLGA

Taşıyıcı, Filmojen Poli (DL-laktik-glikolik asit) PLGA 50:50 (RG 502; doğal viskozite 0.2 dL / g), Fosfatidilkolin (Yüzey aktif madde)

Aluminyum oksit

Filmojen PVA

Alüminyum nitrat

Badem Kabukları

Allopurinol

Örnek konsantrasyonu 0.5 g Allopurinol ve 2.5 g EC, 100ml DCM (İlaç / kaplama malzemesi 1: 5), EC-g-PNIPAM, 8 g / 100mL NIPAM ile sentezlenmiştir

Çözücü DCM

Taşıyıcı, Filmojen Etilselüloz, Poli (N-izopropilakrilamid) (PNIPAM) ısıya duyarlı polimer

Mini Sprey Dryer ile Yumurta Akı Kurutması

Achyrocline satureioides

Numune konsantrasyonu % 2 w / w polisorbat 80 ve% 40 w / w koloidal SiO2

Suda% 10 Etanol Çözücü

Taşıyıcı, Filmojen Polisorbat 80

Nane yağının kapsüllenmesi

Nadir toprak elementlerinin püskürtmeyle kurutulması

Polifenol içeren su / etanolik mavi dut özütünün kurutulması

spray drying ile doğal bir özütün imbolizazsyonu

Sprey kurutmalı semente tungsten karbür.

Sinterlenmiş karbürün geleneksel üretim süreci, hammaddelerin ıslak öğütülmesini, püskürtmeli kurutmayı, preslemeyi, parçalama ve ön tarama, sinterlemeyi ve son işlemeyi içerir.

Bu uygulamada BUCHI Mini Sprey Kurutucu B-290 kullanarak WC / Co kurutulmuş toz elde etmek için önemli sprey kurutma adımını vurgulayacağız.

Mini Sprey Kurutucu B-290 Baharat Özü

Aşı Karışımı Aplikasyonu

Binlerce Ar-Ge yayıncının neden sektör lideri olan sprey dryer makinesinin kanıtlanmış performansına güvendiğini aplikasyon notunu okuyarak görebilirsiniz.

Cannabis İşleme İş Akışı

Canabis iş akışı posterimizi Türkçe olarak formu doldurarak indirebilirsiniz.

Parfüm yağı

Ladin Kabuğu Özü

Uygulama notunu indirmek için formu doldurmanız yeterli !