• {{items.Adi}}

B-296 Dehumidifier (Nem Giderim Ünitesi)

Buchi B - 296 Dehumidifier, özellikle nemli ortamlarda kurutma gazının nem miktarını düşürerek koşullandırılmış kurutma gaz sağlar. Aynı zamanda Su ve Organik Çözücü karışımları ile gerçekleştirilen uygulamalarda, B - 295 Inert Loop ile birlikte güvenli ve stabil çalışmayı olanağı sağlar. Kurutma gazı koşullandırılması sayesinde, ortam değişikliklerinden etkilenmeden maksimum tekrarlanabilirlik sağlanır.

Dehumidifier B - 296, Özellikle Nemli Ortamlarda Kurutma Gazının Nem Miktarını Yönetmeyi ve/veya Su ve Organik Çözücü Karışımları İle Gerçekleştirilen Uygulamalarda Güvenli ve Stabil Çalışmayı Sağlar.

Buchi B - 296 Öne Çıkan Özellikleri;
Stabil püskürtme kurutma koşullarının sağlanması
Sprey Dryer’ın kurutma kapasitesini arttırır.
Yanma, parlama risklerine karşı maksimum güvenlik sağlar. ( Inert Loop B-295 ile )
Hem açık çevrim, hem kapalı çevrim kullanım
Mevsimsel değişikliklerden etkilenmeme
Giriş havasının şartlanması

  • Min. çıkış sıcaklığı: 0 °C
  • 0 °C'de 600 W soğutma oranı
  • Boyutlar ( G x Y x D ): 35 x 40 x 60 cm
  • Ağırlık: 36 kg
     

{{items.Soru}}

Gelişmiş malzemelerin püskürtmeyle kurutulması

BUCHI Püskürtmeli Kurutma çözümlerinin, malzeme araştırmasının birçok alanında kullanılan popüler, güvenilir ve takdir gören sistemler olduğu görülmüştür. Sağlam ürünler, sayısız aksesuar ve profesyonel uygulama desteği ile birleştirilmiş, hemen hemen her müşterinin hemen hemen her ihtiyacına özel bir çözüm bulmaya olanak tanır. Hangi malzeme araştırma alanında çalıştıkları önemli değil.

Malzeme alanından kaynaklanan uygulamalar şüphesiz etkilenmekte, günlük hayatımızı etkilemekte ve etkileyecektir. BUCHI, bu büyüleyici araştırma ve geliştirme alanındaki yeniliklerin saat işleyişinde destekleyici bir tekerlek olmaktan gurur duyuyor. BUCHI çalışanları, müşterinin işini daha da kolaylaştıran ve sağlam, güvenilir malzeme işleme için yeni yollar açan ürünler ve çözümlerle ortaya çıkmak için durmaksızın çalışıyorlar.

Solunabilir ilaçların laboratuar ölçeğinde sprey ile kurutulması: Bir inceleme

Sprey kurutma, önceden belirlenmiş spesifikasyonlara sahip solunabilir kuru tozlar üretmek için çok yararlı bir tekniktir. Kuru toz aerosol formülasyonunda, akciğerde astım, tüberküloz, diyabet ve bakteriyel enfeksiyon gibi çeşitli hastalıkları tedavi etmek için önemli araştırma faaliyeti vardır. Sprey kurutma, lokal olarak etkili inhale ilaç partikülleri için kabul edilen optimum boyut aralığının (akciğer alveollerinde birikmeyi temsil eden yaklaşık 0,5 - 3,3 µm) kolayca elde edilebilmesi nedeniyle bu uygulamalar için büyük bir potansiyel sunmaktadır. Bu teknolojinin temel faydaları, partiküllerin boyutunu ve morfolojisini nispeten yumuşak bir işleme yöntemi altında kontrol etme olanaklarıdır. Nitekim, bu yöntemin protein bazlı ilaçlar gibi ısıya duyarlı materyallerin hazırlanmasında olduğu kanıtlanmıştır. Geleneksel tezgah üstü sprey kurutucular, laboratuarda solunum boyutunda partiküllerin üretilmesi için yetenekli araçlar gösterilmiş olsa da, proses teknolojisi alanı sürekli gelişmektedir. Nano Püskürtmeli Kurutucu B-90, laboratuvar ölçekli püskürtmeli kurutma alanında yeni olanaklar sunar ve geleneksel püskürtmeli kurutucuların bazı zayıf noktalarını ortadan kaldırır; Artan geri kazanım (% 90'a kadar), küçük miktarlı üretim (100 mg miktarlar) ve yüksek tanımlanabilir partikül boyutu aralıkları (300 nm - 5 µm) dahil.

Laktozun laboratuar ölçeğinde püskürtmeyle kurutulması: Bir inceleme

Solunabilir uygulamalar

• Püskürtmeli kurutma, derin akciğer birikimi için yeterli partikül boyutuna ve şekline sahip solunum uygulaması için stabil, verimli ve solunabilir kuru laktoz tozu sistemleri üretebilir.

Püskürtmeli kurutmaya karşı jet frezeleme

• Püskürtmeli kurutma ve jet öğütme, aynı formülasyonların ince laktoz parçacık boyutunda önemsiz farklılıklar gösterdi.
• Püskürtme ile kurutulmuş parçacıklar, küresel şekil ve daha küçük yüzey temas alanı nedeniyle jet öğütülmüş parçacıklara kıyasla daha yüksek dağılabilirlik göstermiştir.
• Püskürtmeyle kurutulmuş tozun çözünme ve soluma davranışı, mekanik olarak mikronize tozunkinden daha da avantajlıdır. Püskürtülerek kurutulmuş parçacıklar kendilerini büyük laktoz taşıyıcı parçacıklarından mekanik olarak mikronize parçacıklar kadar kolaylıkla kurtarır.

Aerosol özellikleri ve dağılabilirlik

• Spreyle kurutulmuş tozların aerosol özellikleri ve dağılabilirliği, püskürtmeyle kurutmadan önce NaCl tuzu veya amino asitler gibi uygun eksipiyanların katılmasıyla artırılabilir, bu da pulmoner inhalasyon için stabil ve canlı formülasyonların geliştirilmesine izin verir.

Amorf / kristal yapı

• Sprey kurutmadaki hızlı katılaşma süspansiyondaki laktozun amorf hale gelmesine neden olur. Uygun yem konsantrasyonlarının seçilmesiyle çeşitli polimorfik oranlar üretilebilir.
• Giriş gazı sıcaklığının kristallik üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu son püskürtmeyle kurutulmuş laktoz ürününü değiştirmek için püskürtmeli kurutma işlemi koşulları kullanılabilir.
• Polietilen glikol varlığı, iki bileşen birlikte püskürtülerek kurutulduğunda laktozun kristalleşmesini destekler.
• Kristalizasyon, düşük moleküler ağırlık ve yüksek PEG konsantrasyonu ile desteklenir.

Nanopartiküller

• Nanopartiküllerin solunabilir taşıyıcı partiküllere dahil edilmesi, sprey kurutma yoluyla formüle edilirken basit bir işlem olabilir. Püskürtülerek kurutulmuş nanopartikül agregaları, nanopartikülat ilaçların mikrometreli taşıyıcıları olarak işlev görebilir. Bu, Kuru Güç İnhalatörlerinde solunan potansiyel ilaç verme uygulamaları için akciğere nanopartikül dağıtımını kolaylaştırır.
• Nano Sprey Kurutucu B-90, pulmoner uygulamalı kuru toz formülasyonları için mikron altı partikülleri hazırlamak için laboratuar ölçeğinde yeni bir sprey kurutma tekniği sağlar.

Propafenon-HCl

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Etanol / Su 1: 1

Poliakrilat ve Silika Nano Süspansiyonlar

Örnek konsantrasyonu: 200 mL Etanol / Su çözeltisi içinde% 0,9, 1,2 ve% 4 Nanosüspansiyon

Çözücü: Etanol / Su 70:30

Taşıyıcı, Filmojen: Laktoz veya silika parçacıkları (5-150 nm)

Polen

Çözücü: Su / Etanol 1: 3

Taşıyıcı: Maltodextrin

Filmojen: Arap sakızı

Likör için Bitki Özleri

Çözücü:% 50 Etanol / Su

Tutku çiçeği

Numune konsantrasyonu: Aerosil / Gelita-Sol-P (1: 0, 1: 1 ve 1: 3)

Çözücü: Su, Etanol

Taşıyıcı, Filmojen: Aerosil 200, Gelita-Sol-P

Jelatin Mikropartiküllerinde Yağ

Örnek konsantrasyonu: 5 g eikosapentaenoik asit etil ester (EPA-EE) yağı ve% 2.5 akasya çözeltisi ile 50 ° C'de 100 mL su içinde 2.5 g Jelatin emülsiyonu

Çözücü: Su, Etanol

Taşıyıcı, Filmojen: Jelatin, Akasya, Eikosapentaenoik asit etil ester EPA-EE yağı

Lignin

Örnek konsantrasyonu:% 7

Çözücü: Etanol / Su 1: 1

Yüksek amiloz karboksimetil nişasta

Numune konsantrasyonu: 80 g hidro-alkolik çözelti (% 16.66 a / a etanol) içinde dağıtılmış 10 g HASCA

Çözücü:% 16.66 etanol içeren su

Taşıyıcı, Filmojen: HASCA (Yüksek Amilozlu Karboksimetil Nişasta)

Bitki özü

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su / Etanol

Taşıyıcı: Maltodextrin

Hemiselüloz enzimatik

Örnek konsantrasyonu:% 3

Çözücü: Su

Antibiyotik (Gentamicin)

Örnek konsantrasyonu 1 mL PBS (67 mM, pH 7.4 veya 6.0) içinde 100 mg Gentamisin, buz üzerinde soğutma altında ultrasonikasyon ile etil format içinde 20 g% 5 (ağırlık / ağırlık) polimer çözeltisi içinde dağıtılmış

Çözücü Su, Etilformat, PBS

Taşıyıcı, Filmojen Poli (D, L-laktit-ko-glikolid) PLGA 50:50 ve PLGA 50: 50H, Esterlenmiş PLGA (50:50)

Fenofibrat

Örnek konsantrasyonu% 96 Etanol içinde% 8 a / h toplam katı madde (% 25 ilaç) ve Aseton / Su (7: 1) içinde% 3.2 a / h katı (% 25 ilaç) Çözücü% 96 Etanol veya Aseton / Su (7: 3) Taşıyıcı, Filmojen Polivinilpirolidon Polividon 25 (PVP K25)

Patlayıcı

Numune konsantrasyonu - Solvent Su / İzopropanol Taşıyıcı - Filmojen -

Klorotiyazid

Numune konsantrasyonu - Azot Taşıyıcı, Filmojen Polivinilpirolidon (PVP, K-15) altında B-290 kapalı modlu çözücü Aseton / su çözeltileri

Ba / Sr - Titanat Sol

Antosiyanosit özü (Yabanmersini özü)

Balık yemi olarak amino asitler

Numune konsantrasyonu % 4 w / v zein

Çözücü Su / Etanol 40:60

Taşıyıcı, Filmogen Zein, nişasta

Amifostin

Örnek konsantrasyonu Amifostin / PLGA (0.4: 1.0 ve 1: 1), Amifostin (400mg / 1ml veya 1000 mg / 2ml) deiyonize suda ve 1 g PLGA içeren 50mL diklorometan içinde emülsifiye edilmiş

Suda Çözücü Amifostin, DCM'de PLGA

Taşıyıcı, Filmojen Poli (DL-laktik-glikolik asit) PLGA 50:50 (RG 502; doğal viskozite 0.2 dL / g), Fosfatidilkolin (Yüzey aktif madde)

Nane yağının kapsüllenmesi

Polifenol içeren su / etanolik mavi dut özütünün kurutulması