• {{items.Adi}}

Combitec

COMBITEC, hem RHOTEC ( yoğunluk ölçümü ) hem de SONATEC ( ses hızı ölçümü ) işlevlerini birleştirir.

COMBITEC, eşzamanlı olarak yoğunlukları, ses hızlarını ve konsantrasyonları ölçmek için 3 bileşenli çözümler için kullanılır. Örneğin, suda veya sülfürik asit / oleum veya metanol / formaldehit gibi sistemlerde asit ve tuz karışımında.

Cihaz, maksimum hassasiyet ve en yüksek doğruluk gerektiren uygulamalar için tasarlanmıştır. Kullanımı kolaydır ve bakım gerektirmez. Yoğunluk ölçümü için sıvı, sensörün içindeki ince U şeklindeki bir tüpten akar. Elektromıknatıslar kullanılarak, tüp rezonans frekansında salınım yapmak için heyecanlanır. 

Aynı zamanda, entegre bir referans osilatör salınım özelliklerini ölçer. Sıvı yoğunluğundaki en küçük değişikliklerin bile algılanan sinyal üzerinde etkisi vardır ve en yüksek hassasiyetle tanımlanır. Ses hızı ölçümü için, bir sonik vericide bir piezo elemanı tarafından bir ses darbesi oluşturulur. Ürün akışına dik olarak algılandığı sonik alıcıya doğru hareket eder. Verici ve alıcı arasındaki mesafe bilindiğinden, ses hızı, sonik sinyalin seyahat süresi ölçülerek kolayca hesaplanabilir. Her sıvının belirli bir özelliği olarak, konsantrasyon ve yoğunluk arasındaki korelasyon resp. ses hızı matematiksel bir polinom ile tanımlanabilir. 

Onlarca yıllık deneyim ve kendi laboratuvar imkanlarımızla Centec, çok sayıda ürün için polinomları bilmektedir. Ölçülen sinyalin herhangi bir sıcaklık kayması, dahili bir Pt1000 sensörü tarafından otomatik olarak telafi edilir. COMBITEC sıvı yoğunluğunu, ses hızını ve çözelti konsantrasyonunu çeşitli birimlerde görüntüleyebilir.

{{items.Soru}}