• {{items.Adi}}

HydrolEx H-506 Hidroliz Sistemi

Toplam yağ analizleri için gerekli hidroliz uygulamaları için, özel dizaynlı filtresiz ve numune transfersiz hidroliz olanağı sunar. Standart metotlara tam uyumluluk ile işletim olanağı sunar. Fitre kullanmadan Buchi Glass Frit numune tüpleri ile FatExtractor E - 500 ve UniversalExtractor E - 800 ekstraksiyon sistemlerine direkt numune transferi olanağı sağlar. Birbirinden bağımsız yönetilebilir 6 numune kapasiteli yapısı ile esnek çalışma olanağı sağlar. 10 gram numuneye kadar yüksek miktarlarda ürün çalışma olanağı

Toplam Yağ Miktarı Tayini Analizleri için Gerekli Hidroliz İşlemleri için Filtresiz ve Numune Transfersiz Kolay Hidroliz Sistemi.

HydrolEx H - 506 Öne Çıkan Özellikleri;

  • Kapasite: 6 
  • Ortalam Hidroliz Süresi: 40 dk
  • Yöntem: Asit Hidroliz
  • Maks Numune Miktarı: Ortalama 10 gram ( yağ miktarına göre )
  • Standart metotlara uygunluk

{{items.Soru}}

Fırıncılık ürünlerinde ve çikolatada Sıcak Ekstraksiyon ile yağ tayini

Yağ tayini için basit ve hızlı bir prosedür tanıtıldı. Numune HydrolEx H-506 ile hidrolize edilir, ardından FatExtractor E-500 Hot Extraction ile ekstraksiyon yapılır. Toplam yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu uygulama, resmi yöntemleri (ISO 1444: 1996, ISO 11085: 2016, AOAC 2003.05, AOAC 991.36) takip eder.

UniversalExtractor E-800 kullanılarak farklı gıda numunelerindeki toplam yağ içeriğinin belirlenmesi

Weibull-Stoldt, Hot Extraction ve Twisselmann Extraction'a göre farklı gıda örneklerindeki yağ içeriğinin belirlenmesi için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Örnekler HydrolEx H-506 kullanılarak hidrolize edilir. Ekstraksiyon, UniversalExtractor E ‑ 800 ile gerçekleştirilir. Toplam yağ içeriğinin gravimetrik tespiti, ekstraktın sabit bir ağırlığa kadar kurutulmasını takip eder. Bu uygulama resmi yöntemlerle uyumludur (EN 98/64 / EG, AOAC 963.15, ISO 22630: 2015, AOAC 991.36). HydrolEx H-506 ve UniversalExtractor E-800'ün kombinasyonu numune verimini artırır.

ECE ile unlu mamul ve çikolatada yağ tayini

Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı bir sürekli ekstraksiyondur. Toplam yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu ekstraksiyon yöntemine Twisselmann da denir ve ISO 22630: 2015, ISO 6492: 1999 ve §64 LFGB L 17.00-4: 1982-05 gibi çeşitli standartları takip eder.

ECE ile süt ürünlerinde yağ tayini

Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı bir sürekli ekstraksiyondur. Toplam yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu ekstraksiyon yöntemine Twisselmann da denir ve ISO 22630: 2015, ISO 6492: 1999 ve §64 LFGB L 17.00-4: 1982-05 gibi çeşitli standartları takip eder.

Bitki bazlı süt alternatiflerinde yağ içeriği

Weibull-Stoldt'a göre farklı bitki bazlı süt alternatiflerinde yağ içeriğinin belirlenmesi için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Vegan beslenme ve sürdürülebilir bitki bazlı protein kaynakları tüketiciler tarafından giderek daha fazla talep edilmektedir. Ancak, bu alternatifler de diğer gıda türleri gibi güvenlik ve etiketleme ile ilgili gıda yasalarını karşılamalıdır. Bu gereksinimi karşılamak için, kalite kontrol için de uygun bir yağ tayini büyük ilgi görmektedir.
AN 414/2020 – Bitki bazlı süt alternatiflerinde yağ içeriği uygulama notu ile birlikte bu AN, günümüzün süt ürünleri alternatiflerinden oluşan geniş portföyü tamamlar. Sunulan uygulamada, numuneler HydrolEx H-506 kullanılarak hidrolize edilir ve ardından FatExtractor E-500 Soxhlet kullanılarak bir ekstraksiyon yapılır. Toplam yağ içeriğinin gravimetrik olarak belirlenmesi, ekstraktın sabit bir ağırlığa kadar kurutulmasını takip eder, bu da yüksek oranda tekrarlanabilir yağ içeriği sağlar

Bitkisel bazlı süt alternatiflerinde yağ içeriği

Weibull-Stoldt'a göre farklı bitki bazlı süt alternatiflerinde yağ içeriğinin belirlenmesi için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Vegan beslenme ve sürdürülebilir bitki bazlı protein kaynakları tüketiciler tarafından giderek daha fazla talep edilmektedir. Küresel gelirin yılda %16,7 artması ve her 4,5 yılda bir ikiye katlanması bekleniyor. En popüler ürünler soya, badem ve pirinç sütüdür. Ancak, bu alternatifler de diğer gıda türleri gibi güvenlik ve etiketleme ile ilgili gıda yasalarını karşılamalıdır. Bu gereksinimi karşılamak için, kalite kontrol için de uygun bir yağ tayini büyük ilgi görmektedir.
Sunulan uygulamada, numuneler HydrolEx H-506 kullanılarak hidrolize edilir ve ardından FatExtractor E-500 Soxhlet kullanılarak bir ekstraksiyon yapılır. Toplam yağ içeriğinin gravimetrik olarak belirlenmesi, ekstraktın sabit bir ağırlığa kadar kurutulmasını takip eder, bu da yüksek oranda tekrarlanabilir yağ içeriği sağlar

Et ürünlerinde toplam yağ tayini - Sıcak Ekstraksiyon

Yağ tayini için basit ve hızlı bir prosedür tanıtıldı. Numune HydrolEx H-506 ile hidrolize edilir, ardından FatExtractor E-500 Hot Extraction ile ekstraksiyon yapılır. Toplam yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu uygulama resmi yöntemleri takip eder (ISO 1444: 1996, ISO 11085: 2016, AOAC 2003.05, AOAC 991.36

Et ürünlerinde toplam yağ tayini - ECE Ekstraksiyon

Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE) ile et ürünlerinin yağ tayini için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Örnek, HydrolEx H-506 ile hidrolize edilir. Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı bir sürekli ekstraksiyondur. Toplam yağ içeriği, özüt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu ekstraksiyon yöntemine Twisselmann da denir ve ISO 22630: 2015, ISO 6492: 1999 ve §64 LFGB L 17.00-4: 1982-05 gibi çeşitli standartları takip eder.

Bitki Bazlı Ette Toplam Yağ İçeriğinin Belirlenmesi