• {{items.Adi}}

J157 Plus Refraktometre

Rudolph J157 Dijital Refraktometre, laboratuvarlarda ve zorlu endüstriyel ortamlarda birçok zorlu uygulamaya uygun yüksek performans ve çeşitli özellikler sunar. Rudolph Research Analytical, çeşitli ülke ve disiplinlerden refraktometre (Refraktometre) kullanıcıları ile birlikte çalışarak J157 serisi Dijital Refraktometreleri geliştirdi. Rudolph J157 Refraktometre masaüstü serisi olup, laboratuvar içinde ve dışında en zorlu uygulamaları karşılayan özellikleri, ölçüm aralığını ve doğruluğu bir araya getirir. Rudolph, laboratuvar yöneticisinin farklı görüntüleme seçenekleri arasından seçim yapmasına olanak tanır. Bir süreci izlemek için gerekli bilgiler söz konusu olduğunda, laboratuvarların ve üretim katlarının farklı ihtiyaçları olduğunu anlıyoruz. Cihazınızın ara yüzü, uygulamanızın ve ortamın talep ettiği bilgileri karşılayacak şekilde özelleştirilebilir. Tam özellikli ara yüzümüzü veya Load-and-Go™ (Doldur ve Devam Et) ekran ara yüzümüzü seçebilirsiniz. J157 Refraktometre Serisi, endüstriyel dayanıklılıkla laboratuvar esnekliği sunarak evde, laboratuvar tezgahında veya fabrika zemininde ölçüm yapar.

Yüksek Hassasiyet Gerektiren Uygulamalar için İdealdir.

Şeker, Gıda ve İçecek Endüstrisinde Yüksek Hassasiyetli Ölçümler için J157 Refraktometre
J157 PLUS HA Dijital Refraktometre

Rudolph J157 Refraktometre modellerinden J157HA Dijital Refraktometre, ±0,00002 RI ve ±0,01 Briks Yüksek Hassasiyet ve 1,32-1,53 RI ve 0-100 Briks ölçüm aralığı sunar. En önemlisi, Gıda ve İçecek ürünlerinin kalite kontrolü için mükemmel bir seçim olmasını sağlar.

Kimya Endüstrisi için İdeal J157 Refraktometre
J157 PLUS WR Dijital Refraktometre

J157 Refraktometre modellerinden 1.29 – 1.66RI ve 0 – 100 Briks ölçüm aralığı ile Rudolph J157WR, başlıca su bazlı olmayan kimyasalların olduğu Kimya Endüstrisinin ihtiyaçlarını için mükemmel çözümdür. J157WR; pek çok Kimya fabrikasındaki hassasiyet ihtiyaçlarını karşılayan, ±0,0001 RI ve ±0,1 Briks ölçüm hassasiyeti sunar.

Biyoteknoloji ve Biyomühendislik Araştırmaları için J157 Refraktometre
J157-633 Refraktometre

Optik Dalga Kılavuzu Işık Modu Spektroskopisi (OWLS) sistemindeki malzemeleri ölçmek için özel olarak tasarlanan Biyoteknoloji ve Biyomühendislik refraktometresi, bir Si(Ti)O2 dalga kılavuzu yüzeyinin üzerindeki ince bir katmanın etkin kırılma indisini ölçebilir.

J157 Refraktometre modellerinden digital J157-633, standart J157 otomatik refraktometre ile aynı özelliklerin tümüne sahiptir ancak standart 589nm yerine 633nm’de çalışır. J157-633.

Rudolph PLUS Seçeneği ile Dijital Refraktometre 

İsterseniz, uygulamanız üst modellerimizin bazı özelliklerini gerektiriyorsa, J157 Plus seçeneğini HA veya WR modellerine ekleyebilirsiniz. PLUS seçeneği, örnekleri hızlı ve doğru bir şekilde doldurmanıza yardımcı olan Smart Measure™ ve Trend Analizi özelliklerine sahiptir.

PLUS seçeneği, Rudolph tarafından sağlanan ve sürekli genişleyen özel konsantrasyon tabloları yelpazesinden seçim yapmak yerine, kullanıcıların kendi konsantrasyon tablolarını yapmalarına olanak tanır. Basitçe 2 veya daha fazla bilinen noktayı ölçün, J157 plus gerisini halleder.

Rudolph CC Sıcaklık Numune Kapağı eklemesi ile Sıcaklık Kontrol aralığı 10-85ºC’ye genişletilir ve J157HA veya J157WR’yi daha da çok yönlü bir refraktometre haline getirir.

J157 Refraktometre Kullanımı

J157 PLUS’ı kullanmak, prizmaya bir numune yerleştirmek, kapağı kapatmak ve sonucu okumak kadar basittir, hepsi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir.

ABBE tipi refraktometrelerdeki gibi eşleşecek gölge çizgileri yoktur ve herhangi bir operatör kaynaklı sapma veya gerektiği şekilde manuel ayar gerektiren bir göz merceği yoktur.

“Sabit moddayken ölç” seçildiğinde, J157 Refraktometre, bir ölçümü başlatmadan önce numunenin elektronik olarak önceden tanımlanmış bir sıcaklığa ısıtılmasını veya soğutulmasını otomatik olarak bekler.

Çift Elektronik Sıcaklık Kontrol Sistemi

Diğer sıcaklık kontrollü refraktometrelerin aksine J157 PLUS, numunenin hem üstünden hem de altından elektronik sıcaklık kontrolüne sahiptir.
Numune kapağı prizma ile aynı sıcaklıkta kontrol edilir ve indirildiğinde, rakipsiz sıcaklık kararlılığı, hızlı ölçüm süresi ve minimum buharlaşma sağlayan sıcaklık kontrollü bir mikro ortam sağlamak üzere tasarlanmıştır.
Seçeneklere bağlı olarak, otomatik bir ölçümü başlatmak için numune kapağı da kullanılabilir.

Hem Basit Hem de Esnek…

J157 Refraktometreyi çalıştırmak basittir. Sadece prizmaya bir örnek yerleştirin, kapağı kapatın ve birkaç saniye içinde sonucu okuyun.
Tuş takımının tamamı “kilitlenebilir” veya sadece birkaç tuş çalıştırılabilir.
Örneğin, ölç tuşu, yazdır tuşu, sıfır tuşu, müşteri tarafından belirlenen örnek tuşlar veya bunların herhangi bir kombinasyonu.
Ayrıca, kalibrasyon ve diğer işlevler gibi kilitleme işlevinin tümü parola korumalıdır.

 

{{items.Soru}}