• {{items.Adi}}

J47 Refraktometre

J47 Refraktometre, numunelerin çoğunlukla şeker ve su karışımı olduğu ve refraktometrenin bir laboratuvar cihazından çok bir araç olarak görüldüğü yiyecek ve içecek testinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. J47’nin tek düz ölçüm yüzeyi, sıcaklık düzeltmesi ve tek tuşla ölçüm özelliği, onu yoğun kullanım uygulamaları için mükemmel kılar. J47 Refraktometre, tam otomatik bir ölçüm sistemine sahiptir. Operatör numuneyi prizmaya yerleştirir, bir düğmeye basar ve sonuç 7,5 x 10cm arkadan aydınlatmalı LCD ekranda görüntülenir. Eşleştirilmesi gereken gölge çizgileri yoktur ve operatörün belirlemesini veya manuel olarak ayarlanmasını gerektiren bir göz merceği yoktur. J47 Refraktometrelerin tüm işlemleri, büyük bir 4.3″ 480 dpi, dijital, renkli TFT LCD dokunmatik ekran aracılığıyla yapabilir. J47’deki 70 X 75 mm ölçü düğmesi, eldiven giyen bir operatörün bir dirseği veya elinin yan tarafı ile ölçümü başlatmasına olanak sağlamak için tasarlanmıştır. Ayrıca sızdırmaz dokunmatik ekran tırnaklara, keskin nesnelere, kimyasallara ve asitlere karşı dayanıklıdır.

Yiyecek ve İçecek Refraktometreleri sıcaklığı otomatik olarak düzeltirler.

Yiyecek ve İçecek Endüstrisi için Masaüstü Refraktometre

- Masaüstü Refraktometre – Yiyecek ve içecek endüstrileri için idealdir ve ölçümü çok hızlı gerçekleştirir.
- Cihaz hafızasındaki en güncel ICUMSA tablolarını kullanarak sıcaklık düzeltmesi
- Doldurması, ölçmesi ve temizlemesi basit
- Operatörün müdahelesinden bağımsız sonuç
- J47, Rudolph Research masaüstü Refraktometre Ürün serisinin bir parçasıdır

Dayanıklılığı Yüksek Safir Prizma

Geleneksel dürbün tipi manuel Abbe refraktometre kullanırken, ölçüm kapasitesi yüksek laboratuvarlarda, prizmanın değiştirilmesi olağan hale gelir. Bu nedenle, geleneksel Abbe refraktometreleri, J Serisinin safir prizmasından çok daha yumuşak olan ve çizilmeye ve genel aşınma ve yıpranmaya daha yatkın olan cam prizmalara sahiptir.

Abbe Refraktometrelere Göre Düşük Kullanım Maliyeti

Briks’i laboratuvarda ölçmek için geleneksel yöntem, bazen su banyosu takılıyken bazen takılı olmayan bir Abbe refraktometresiydi. (Su banyolu bir Abbe, J47 Refraktometrenin ve su banyosu olmayan bir Abbe, J47 Refraktometrenin işlevsel eşdeğeridir).

Bu nedenle, karşılaştırılabilir faydalı kullanım ömürleri boyunca, zaman içinde Abbe’nin çift cam prizmalarını değiştirmenin maliyeti, tek safir prizmaya sahip bir J47’ye göre daha yüksektir. J47’ye sahip olmak, bir Abbe’ye sahip olmaktan aslında daha ucuzdur.

J47 Refraktometre Kalibrasyonu

J47 Refraktometre, 1 veya 2 noktalı kullanıcı kalibrasyonu sunar. Cihaz, kalibrasyon bilgilerini ISO ve benzeri standartlara uygun olarak saklar. Kalibrasyon sistemi, bir yöneticinin cihazı kimin kalibre edeceğini kontrol etmesini sağlayan parola korumalıdır.

Kullanıcı Tarafından Ayarlanabilir

Uygulamalar değiştiğinde, çok yönlü cihazların avantajları vardır. Ancak, çok yönlülük bazen operatörleri alakasız olabilecek ekstra sonuçları yorumlamaya zorlayarak kafa karışıklığına neden olabilir. J Serisi özelleştirilebilir ekran, cihazın her uygulama için tam olarak neyin gerekli olduğunu yapılandırmasına olanak tanır. Özelleştirilebilir tuş takımı “kilitlenebilir” veya sadece birkaç tuş çalıştırılabilir, bu da cihazın kullanımının daha hızlı öğrenilmesini sağlar. Ayrıca kilitleme işlevi, kalibrasyon ve diğer işlevlerin tümü parola korumalıdır.

SORUN

Abbe Refraktometrenizde gölge-çizgisi ayarlamak ve doğru sonucu bulmak yorucudur. Bir analist numunenin spesifikasyonda olduğunu söylerken, diğeri olmadığını söyler. Ayrıca cam prizma üzerindeki çizikler görsel yorumlamayı daha da zorlaştırmaktadır.

ÇÖZÜMÜ

J-Serisi Dahili Yansıma Refraktometreleri, Abbe gibi iletilen ışığı değil yansıyan ışığı ölçen çizilmeye karşı dayanıklı yapay safir prizmalar kullanır, bu nedenle karanlık numuneler berrak numuneler kadar kolay ölçülür. Sadece prizmaya bir damla numune koyun, ölçe basın ve uzaklaşın. Gölge çizgisi, manuel dengeleme veya yorumlama yapmaya ihtiyaç yoktur.

J47 Refraktometre Seçenekleri ve Aksesuarları

- 3 Brix standardı ile birlikte gelir

 

 

{{items.Soru}}