• {{items.Adi}}

J57 Refraktometre

Rudolph J57 Refraktometre, tam otomatik bir ölçüm sistemine sahiptir. Operatör numuneyi prizmaya yerleştirir, bir düğmeye basar ve sonuç 7,5 x 10cm arkadan aydınlatmalı LCD ekranda görüntülenir. Eşleştirilmesi gereken gölge çizgileri ve operatörün belirlemesini veya manuel olarak ayarlanmasını gerektiren bir göz merceği yoktur.

Ağır Hizmet Tipi Dijital Refraktometre gıda kalite kontrolünde hassasiyet.

J57 Refraktometre
J57-VT HA Yüksek Hassasiyetli | J57-VT WR Geniş Ölçüm Aralığı
Uygulama İhtiyaçlarınızı Karşılamak için 2 Farklı Model

- Yüksek Hassasiyetin kritik olduğu durumlarda, J57-VT HA Model Masaüstü Refraktometre
- Hassasiyeti: ±0,00002 RI ve ±0,01 Briks
- Ölçüm aralığı: 1,32-1,53 RI ve 0-100 Briks

Gıda ve İçecek endüstrisinin uygulama ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

- Geniş ölçüm aralığına sahip J57-VT WR Model Refraktometre
- Hassasiyeti: ±0,0001 RI ve ±0,1 Briks
- Ölçüm aralığı: 1,3-1,7 RI ve 0-100 Briks

Daha geniş RI ölçüm aralığına sahip numunelerin olduğu Kimya Endüstrisi Laboratuvarları için mükemmel çözümdür.

Dayanıklılığı Yüksek Safir Prizma

Geleneksel dürbün tipi manuel Abbe refraktometre kullanırken, ölçüm kapasitesi yüksek laboratuvarlarda, prizmanın değiştirilmesi olağan hale gelir. Bu nedenle, geleneksel Abbe refraktometreleri, J Serisinin safir prizmasından çok daha yumuşak olan ve çizilmeye ve genel aşınma ve yıpranmaya daha yatkın olan cam prizmalara sahiptir.

Abbe Refraktometrelere Göre Düşük Kullanım Maliyeti

Briks’i laboratuvarda ölçmek için geleneksel yöntem, bazen su banyosu takılıyken, bazen de takılı olmayan bir Abbe refraktometresidir.

Kullanım ömürleri dikkate alarak kıyaslandığında, tek safir prizması ve elektronik sıcaklık kontrollü bir Rudolph Research J57-VT’ye sahip olmanın maliyeti, su banyosu ve Abbe çift cam prizmasını zaman içinde değiştirme maliyetine göre çok daha düşüktür.

Okumaların hızı ve doğruluğu aynı zamanda üretkenliği artırır ve hatalı okumalardan kaynaklanabilecek maliyetli hataları da ortadan kaldırır.

Kalibrasyon

J57-VT Otomatik Refraktometre, 1 veya 2 noktalı kullanıcı kalibrasyonu sunar. Cihaz, kalibrasyon bilgilerini ISO ve benzeri standartlara uygun olarak saklar. Refraktometre kaç kez kalibre edilirse edilsin, her zaman varsayılan fabrika kalibrasyonu geri yüklenebilir.

 

 

{{items.Soru}}