• {{items.Adi}}

Erime ve Kaynama Noktası Görüntüleme ve Kayıt Yazılımı

Sezgisel - kullanıcı yönetimli metotlar, analizi gerçekleştiren kullanıcılar ve analiz sonuçlarının ortaya çıkardığı kombinasyonu; Melting Point Monitor yazılımında buluruz. Bu sayede yazılım, sizlere hassas bir şekilde yürütülmüş, Kalite Kontrol sonuçlarını sunar.

Erime / Kaynama Noktası Tayin Cihazı M - 565, Melting Point Monitor yazılım programı ile entegre bir şekilde çalışabilir. M - 565, USB bağlantısı ile bilgisayara bağlanarak analizinizi daha hassas bir hale getirip, raporlama ile Kalite Kontrol seviyenizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Buchi Melting Point Monitor Yazılımı Sistem Gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 7 Professional / Ultimate / Enterprise ( 32 - bit ,64 - bit, SP1 ) Windows 8.1 Pro ( 64-bit ), Windows 10 ( 64-bit )
  • İşlemci: Dual Core 2.4 GHz ve üzeri
  • RAM: 2 GB ve üzeri
  • Ekran Çözünürlüğü: 1280 x 1024 ( minimum 1024 x 768 )
  • Hard Disk: 15 GB Üzeri
  • Port Bağlantısı: USB 1.1 ve üzeri
  • Diğer Bağlantı: CD - ROM Sürücü
     

{{items.Soru}}

Palm Stearininde Erime Noktası (Slip Melting) Tayini

Palm stearini, Palm yağından fraksiyonlanmış bir yağ karışımıdır. Tamamen doğal farklı bileşenlerin bir karışımıdır ve çoğunlukla yenilebilir, trans yağ içermeyen dolayısıyla kısmen hidrojene ve bitkisel yağlara sağlıklı bir alternatif olarak kullanılır. Yağların erime noktası, genellikle Slip Melting Point (SMP) ile deneysel yöntemler kullanılarak açıklanmaktadır. M-565 kullanılarak avuç içi stearinin kaynama erime noktasını (SMP) ölçmek için kolay, hızlı ve tekrarlanabilir bir yöntem olarak bildirilmiştir.

Aspirin ve salisilik asidin ayrılması, konsantrasyonu ve tanımlanması

Maddelerin ayrıştırılması, saflaştırılması, konsantrasyonu, tanımlanması laboratuvar ve endüstriyel ölçek için kimyasal sentezde vazgeçilmez aşamalardır. Bu çalışma prosedürleri genellikle reaksiyonun kendisinden daha zaman alıcı ve dolayısıyla daha maliyetli olduğundan, bunlar birer engeldir, örneğin yeni ilaçların peşinde koşmak. Ayrıca, çok sayıda ve tekrar eden adımlardan dolayı, reaksiyon sonrası işlemler hataların ve örnek kafa karışıklığının da kaynağıdır.

Rujda Erime Kaynama Noktası Tayini

Giriş Kayma erime noktası (SMP), bir numunenin tanımlanmış koşullar altında ısıtıldığında açık bir kapilerde yükseldiği sıcaklık olarak tanımlanır. Kozmetiklerin kalite kontrolünde SMP önemli bir rol oynar. Ayrıca bu yöntem, kakao yağı veya hurma yağı gibi yenilebilir yiyeceklerin kalitesini kontrol etmek için kullanılabilir. Burada örnek olarak rujun SMP'sinin M-565 kullanılarak nasıl belirlenebileceği gösterilmektedir.

Siwoloboff ve Ph. Eur'a göre kaynama noktası tayini. - karşılaştırması

EN ISO 3146'ya göre yarı kristal polimerlerin erime aralığı tayini

Aspirin ve salisilik asidin ayrılması, konsantrasyonu ve tanımlanması

Aspirin ve salisilik asidin ayrılması, konsantrasyonu ve tanımlanması