• {{items.Adi}}

Octapol

Şeker içeren meyve sularının berraklaştırılması için Şeker Endüstrisinde kullanılan Kurşun Subasetatın ciddi çevre ve sağlık sorunlarına neden olması ile kurşunsuz, biyolojik olarak parçalanabilen, toksik olmayan OCTAPOL® adlı tescilli ürün geliştirilmiştir.

Octapol Çevre Doştu Berraklaştırıcı

Octapol piyasadaki berraklaştırıcılar ile karşılaştırıldığında bir çok avantaj sağlar:

- Kurşun veya diğer sağlığa zararlı ağır metalleri içermez

- Toksik kimyasalların herhangi bir çeşidini içermez

- Çevre dostudur

- Organik bileşenleri biyolojik olarak parçalanabilir

- Etkili berraklaştırma…Fabrika Laboratuvarında kullanım için uygundur

- Hızlı filtrasyon…Laboratuvarın merkezinde kullanıma uygundur.

- Nakliye kısıtlaması yok…. Deniz veya hava yoluyla dünya çapında sevk edilebilir.

- Aktifleştirici eklenmediği sürece, sonsuza kadar kararlıdır… aktifleştirmeden sonra 30 gün boyunca kullanılabilir

- Laboratuvar prosedürleri İngilizce, Türkçe, İspanyolca ve Portekizce dillerinde mevcuttur.

- Özel ekipman veya prosedür gerekmez… kullanılmakta olan Kurşun Asetatın (tuzu) prosedürü ile aynıdır.

-Maliyet avantajı

Octapol, sekiz kimyasalın (OCTA-) karışımından oluşan tescilli formülasyona ve ayrıca şeker içeren meyve sularının optik rotasyon (-POL) ölçümünden önce berraklaştırmada kullanılmasına dayanmaktadır. 1998 yılından bu yana kullanılmaya devam etmektedir. Baddley Chemicals Inc., 20 yıldan uzun süredir, çevre dostu reaktifi altı kıtada birçok ülkeye Şeker Kamışı ve Şeker pancarı fabrikalarına üretmiş ve tedarik etmiştir. Uzun yıllar boyunca, Octapol’ün Kurşun subasetat gibi tehlikeli ve kabul edilemez özellikleri olmayan, mükemmel bir alternatif olduğu kanıtlanmıştır.

Octapol Mikser

Bir palet veya daha fazla Octapol satın alın, ÜCRETSİZ Octapol Mikser kazanın…

OCTAPOL nedir?

OCTAPOL, 1998 yılında Baton Rouge, Louisiana’da Baddley Chemicals Inc.’de polarimetrik analizden önce sakaroz içeren materyallerin berraklaştırılması için geliştirilmiş çok bileşenli bir kimyasal reaktiftir. Baddley Chemicals Inc. tarafından toz karışımdaki kimyasalların sayısı ve ayrıca sakaroz içeren numunelerin polarizasyon (“pol”) ölçümlerinde kullanılması nedeniyle OCTAPOL ismi seçilmiştir. Ticarette satışa sunulmadan önce çeşitli ülkelerdeki (ABD, Guatemala, Brezilya) fabrika ve enstitülerde saha testleri yapıldı. OCTAPOL ve OCTAPOL PLUS adı, Baddley Chemicals Inc.’e ait Tescilli Ticari Markalardır.

OCTAPOL RED nedir?

 Bu reaktif, OCTAPOL’e benzer bir üründür, biraz daha yavaş bir filtrasyon hızına sahiptir.

Şeker Endüstrisi neden başka bir Berraklaştırıcı Reaktife ihtiyaç duyuyor?

Kurşun Subasetat ve diğer Kurşun kimyasalları şeker fabrikalarında yüz yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Teknik olarak, Kurşun Subasetat Şeker Endüstrisi için mükemmel bir berraklaştırıcıdır. Bununla birlikte, toksik Kurşun Kimyasalların şeker teknisyenleri ve laboratuvar personelinin (zaman içerisinde kurşun tozunu soluyan) sağlığına ve çevreye verdiği zararlar nedeniyle oluşturduğu tehlikeler nedeniyle, birçok ülkede kurşun kullanımını yasaklayan ve/veya caydırıcı yasalar uygulanmaya başlamıştır.

Zehrin KÜMÜLATİF olması ve toksik etkilerinin çok ve şiddetli olması nedeniyle Kurşunun en tehlikeli toksik metallerden biri olduğu artık bilinmektedir. Bir kişinin tırnağı büyüklüğündeki kurşun kimyasalını yutmak öldürebilir. (Zehir birikimli olduğu için daha uzun süre solunması da aynı şekilde ölüme neden olabilir.) Kurşun zehirlenmesinin belirtileri çok ve çeşitlidir; bulantı ve kusmayı kasılmalar, koma ve nihayetinde ölüm izler.

Küçük miktarlarda bile kurşun büyük sorunlara neden olabilir. Vücudun, yutulduktan sonra metalin yumuşak vücut dokularından atılması dört ila altı hafta sürer. Kurşunun kemikleri terk etmesi 30 yılı bulabilir. Kurşun beyne, karaciğere ve böbreklere zarar verebilir, kansızlığa yol açan kırmızı kan hücrelerinin üretimini engeller, miyelin kaplamasını sinirlerden ayırarak ellerde ve ayaklarda zayıflığa neden olur. Çok küçük miktarları bile yüksek tansiyona neden olabilir.

Şeker Kamışı Fabrikasında OCTAPOL ne için kullanılır?

Merkez Laboratuar Çözeltileri, Öğütücü Suları, Berraklaştırılmış Sular ve Filtrat, Küspe, Filtre Keki, Şurup, Lapa, Pekmez ve Ham Şeker dahil olmak üzere üretim akışındaki tüm ürünler için kullanılır.

Şeker Rafinerisinde OCTAPOL ne için kullanılır?

Tüm kristalize edilmemiş şeker kamışı özü, şuruplar ve melas numuneleri için kullanılır.

OCTAPOL Şeker Pancarı Fabrikalarında Kullanılabilir mi?

 Evet, Ham Şerbetten Melas da dahil olmak üzere üretimin çeşitli aşamalarında kullanılabilir.

OCTAPOL Kurşun Subasetat gibi tek bir kimyasal mı yoksa kimyasalların bir karışımı mı?

Hayır, tek bir kimyasal değildir. Formülasyonda her biri belirli bir amaç için seçilen sekiz kimyasalın bir karışımıdır.

OCTAPOL’un tam bileşimi nedir?

İçerik bilgileri özeldir.

OCTAPOL içindeki kimyasallardan herhangi biri toksik olarak sınıflandırılmış mı?

Hayır, kimyasalların hiçbiri toksik değildir.

OCTAPOL ile pol okumaları nasıl olacak?

Pol okumaları, Kurşun Subasetat ile hazırlanan numunelere göre belli belirsiz bir fark gösterir.

OCTAPOL kullanmak için laboratuvarda özel ekipman gerekli midir?

Hayır, Kurşun Subasetat ile kullanılan basit laboratuvar malzemeleri yeterli olacaktır. Bununla birlikte, genellikle Kurşun SubAsetat ile kullanılan basit manuel çalkalamanın yerine, küçük el tipi mekanik karıştırıcıların daha fazla pancar suyu numunesi / berraklaştırıcının karıştırmasını sağladığı tespit edilmiştir.

OCTAPOL nasıl paketlenir?

1,5 kg’lık şişelerde uygun bir laboratuvar boyutunda paketlenmiştir. AKTİVATÖR, şişede asılı duran küçük bir plastik torba içinde bulunur. Aktivatörü şişedeki dökme malzeme ile karıştırdıktan sonra, elde edilen 1500 gramlık miktar 200 ila 300 numune testinde kullanmak için yeterli bir berraklaştırıcıdır. (Bir test için gereken miktar, elbette, test edilen şeker içeren materyalin tipine, numunenin kalitesine vb. bağlıdır. Ancak, test başına yaklaşık 5 ila 10 gram OCTAPOL gerekeceği düşünülebilir).

OCTAPOL raf ömrü nedir?

OCTAPOL aktifleştirilmemiş halde gönderilir. Bu aktifleşmemiş hali ile en az beş yıl stabildir (ancak nem ürünün bozulmasına neden olduğu için nemden korunmalıdır). Kullanımdan önce OCTAPOL aktifleştirilmelidir. Aktivasyondan sonra mümkünse birkaç gün içinde, tercihen 30 günden önce kullanılmalıdır. Bunun nedeni, aktifleştirilmiş karışımın berraklaştırma özelliğinin zamanla bozulmasıdır.

{{items.Soru}}