• {{items.Adi}}

Prep SFC Sistemleri

Hızlı bileşik izolasyonu için yeşil standart. Temel veya karmaşık görevleri yerine getirmek için beklenenden daha az yer kaplarlar ve küçük veya büyük ölçekte her türlü gereksinimi karşılamak için uygundur.

Prep SFC sistemleri, preparatif ayrımlar için, SFC kromatografisi için tasarlanmış olup son derece kullanımı kolaydır.

Kolay kullanım
Sepiatec SFC sistemleri ile BUCHI, SFC kromatografisi ile preparatif ayrılmaları herkes için kullanılabilir hale getiriyor. Cihazlar, kolay kullanım odaklı olarak özellikle tasarlanmış olup çeşitli önemli özelliklere sahiptir.

Alan tasarrufu
Her laboratuvarda alan değerli bir maldır. Sepiatec SFC sistemleri piyasadaki en kompakt sistemlerdir, kalite ve verimliliği tehlikeye atmadan değerli alanın en iyi şekilde kullanılmasını sağlar.

Yüksek esneklik
Kimyagerlerin ihtiyaçları uygulamaya bağlı olarak değişir. Kapsamlı Sepiatec SFC cihaz portföyü, esnekliği birçok şekilde destekler.

Tüm Sepiatec SFC cihazı, SFC uzmanları tarafından geliştirilen özel yazılım tarafından çalıştırılır. Net bir menü yapısı, yığınlı enjeksiyon, tepe tespiti ve çalışma sırasında parametreleri değiştirmek için anında düzenleme gibi özel fonksiyonlarla birlikte, basit ve sezgisel bir işlemi mümkün kılar. Tüm giriş seçenekleri sadece birkaç ekranda sunulur. Veriler, tüm Sepiatec SFC sistemlerinin üst ön kısmına ergonomik olarak yerleştirilmiş 15.6 inç dokunmatik ekran aracılığıyla girilir.

Yığınlı enjeksiyon modu, büyük örnek miktarlarıyla çalışırken ve izokratik gradyan moduna ihtiyaç duyulduğunda kullanılır. Bu teknik, ek örneklerin ardışık olarak enjekte edilmesine olanak tanır ve tepe elüsyonu için beklenen süreyi kullanır. Sepiatec Prep SFC Control yazılımı otomatik olarak yığınlı enjeksiyon süresini önerir ve bu sayede yığınlı enjeksiyon yönteminin kurulumunu son derece basit hale getirir.

Basit bir kurulum, enstrümanın tanınmasını kolaylaştırır; bu nedenle zaman alıcı eğitim oturumlarına gerek yoktur. Her şey düşünülmüştür, bunlar arasında varsayılan olarak bir egzoz sistemi için bir bağlantı parçası da bulunur. Ayrıca, tüm Sepiatec SFC sistemleri tezgah üstünde veya emniyet kapaklı bir hava siperliğinde çalıştırılabilir.

Tüm Sepiatec SFC cihazları, küçükten büyük ölçekli saflaştırmaya kadar, laboratuvarda minimum yer kaplar. Sistem kontrol cihazı ve fraksiyon toplayıcı cihaz, enstrümanın yanında ekstra bir alan gerektirmez ve cihazla birlikte gelir. Bu sayede, hava siperliği içinde veya dışında olsun, değerli laboratuvar alanı tasarruf edilebilir ve diğer ekipmanlar için kullanılabilir.

Piyasadaki en küçük olmasına rağmen, Sepiatec SFC sistemleri, herhangi bir ödün vermeden süperkritik sıvı kromatografisini çalıştırmak için gereken her şeyle birlikte gelir.

Sepiatec SFC sistemleri, mg ile gram aralığındaki örnek kapasitelerini ele alarak ayrılma ihtiyaçlarının tamamını kapsar. Farklı akış hızı aralıklarına sahip pompa seçenekleri, çeşitli boyutlardaki prep HPLC kolonlarını destekler. Bu kolonlar, iç çapları 4-16mm, 15-30mm ve 30-50mm olan ve uzunlukları 150-800mm olan çeşitli boyutlarda olabilir. Modeline bağlı olarak, aynı anda 10 kolon kolaylıkla saklanabilir ve gerektiğinde tarama için bağlanabilir.

Karışım bileşenlerinin ayrılmasını izlemek, hedef bileşiğin uygun bir şekilde toplanmasını sağlamak için başarılı bir saflaştırma için kritiktir. Tüm Sepiatec SFC sistemleri UV dedektör ile donatılmış olup aynı zamanda Evaporatif Işık Saçılma Dedektörü (ELSD) ve Kütle Spektrometresi (MS) gibi diğer dedektörlerin de bağlanmasına olanak tanır. Örnek enjeksiyonu Sepiatec SFC cihazında iki şekilde yapılabilir: yığın ve çoklu enjeksiyon. Yığın enjeksiyonlar, izokratik çözücü koşulları altında büyük örnek miktarlarını enjekte etmek için kullanışlıdır, çoklu enjeksiyonlar ise ardışık olarak yapılır.

Sepiatec SFC sistemleri ile fraksiyonlar basınçsız bir durumda toplanır. Böylece, sadece güvenlik artırılmaz aynı zamanda işlemler de basitleştirilir. Fraksiyon hacmi konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu seçenek, yığın enjeksiyonlarla çalışırken son derece kullanışlıdır ve avantaj sağlar.

{{items.Soru}}

Kapsamlı Kılavuz: Hazırlayıcı HPLC ve SFC Çözümlerinin Karşılaştırılması

Yeni kapsamlı kılavuzumuz, HPLC ve SFC ayırma işlemlerini karşılaştır. Maliyet verimliliği, hız, ekolojik ayak izi ve ayırma uygulaması açısından size en çok hangi eknolojinin fayda sağladığını keşfedin.

Kapsamlı kılavuzumuzu indirin ve aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinin:

- Her teknik için hareketli ve sabit faz nasıl çalışır?
- Kiral, polar ve polar olmayan bileşikler nasıl işlenir
- İhtiyaçlarınıza hangi teknoloji daha uygundur?
- Ayırmalar daha çevreci bir şekilde nasıl yürütülür?