• {{items.Adi}}

Pure C-805 Flash Kromatografi Sistemi

Buchi Pure C - 805 Flash Kromatografi sistemi,  200 - 400 nm dalga boyunda UV dedektörü ile rutin uygulamalar için ideal çözümdür. Tüm Pure sistemleri, işlem sırasında şişelerdeki buharı, basıncı ve çözücü seviyesini izleyen sensörlerle donatılmıştır.  Kartuşlardaki ve raflardaki RFID teknolojisi sayesinde, yanlış ayarların ( örn. Maksimum basınç ) olası riskleri ortadan kaldırılmıştır.

Ekonomik ve Verimli Flash Kromatografi Sistemi.

Buchi Pure C - 805 Öne Çıkan Özellikleri;

 • Akıllı ve Kompakt Tasarım
 • Küçük alanda işletim, ekstra solvent platformu
 • Güvenli çalışma için kaçak ve basınç sensörleri 
 • Kapalı fraksiyon toplayıcı
 • Uzaktan kontrol sayesinde laboratuvarda cihazın başında beklemenize gerek kalmaz ( PC, Tablet veya akıllı telefon ile )
 • Kullanımı kolay yazılım arayüzü
 • Katı veya sıvı örnek yükleme imkanı
 • Orta ila büyük boy ( 15 - 60 μm ) partikül boyutlu kartuşlar ile kullanımı standart uygulamalar için en ekonomik çözüm
 • UV Dedektör ile Kromatografik bileşiklerin tespiti  ( 200 - 400 nm ) 
 • Akış hızı: 250 ml / dk
 • Max basınç: 50 bar
 • Büyük kapasiteli kartuşlar, opsiyonel kartuş tutucu ve numune yüklemesi için peristaltik pompa yardımıyla 750 g'a kadar örnek yüklemesi yapılabilir
 • Geniş Kartuş Çeşitliliği, Yüksek Kartuş Kapasitesi
 • Slope ve / veya threshold tespit imkanı
 • Pure Navigator Yazılımı ile TLC sonuçlarınızla otomatik metot oluşturma
 • Otomatik Priming
 • 3 Piston pompası

Sarf malzemeleri, sayısız faz ve boyutta mevcuttur. Ayrıca, hepsi uluslarası pazardaki tüm Flash kromatografi sistemleriyle uyumludur.
 

{{items.Soru}}

Kenevir Ürünleri İçin Uygulamalı Endüstriyel Rotavapor Çözümleri

Dünya çapında genişleyen kenevir pazarındaki zincirlerle, büyük ölçekli damıtma işlemi olanakları sunan kullanımı kolay cihazlara olan ihtiyaç artmıştır. Son birkaç yılda, bu artan pazarda yer almak için birden fazla start-up ​​şirketler kuruldu.

İşlenmiş kanabinoidlere olan talep, yenilebilir ürünler, yani sakızlı ayılar, şekerlemeler ve çikolatalar gibi eğlence ürünlerinden tabletler, spreyler ve tentürler gibi medikal ürünlere kadar uzanmaktadır. Kenevir ürünlerine olan artan ihtiyaçla birlikte endüstriyel üretim daha da gerekli hale geliyor.

Pazar, kademeli olarak yatırım yapılabilecek esnek ve kullanımı kolay buharlaştırıcılar gerektiriyor. Endüstriyel Rotavapor®'u uygularken, büyük ölçekli endüstriyel tesislerin aksine büyük bir işgücüne veya büyük bir satın alma bütçesine gerek yoktur. Bu gelecek vaat eden alandaki optimizasyon ve uygulama için derin süreç bilgisi, çok erken aşamalardan itibaren geniş kapsamlı deneyim nedeniyle BUCHI'de mevcuttur. 

Aspirin ve salisilik asidin ayrılması, konsantrasyonu ve tanımlanması

Maddelerin ayrıştırılması, saflaştırılması, konsantrasyonu, tanımlanması laboratuvar ve endüstriyel ölçek için kimyasal sentezde vazgeçilmez aşamalardır. Bu çalışma prosedürleri genellikle reaksiyonun kendisinden daha zaman alıcı ve dolayısıyla daha maliyetli olduğundan, bunlar birer engeldir, örneğin yeni ilaçların peşinde koşmak. Ayrıca, çok sayıda ve tekrar eden adımlardan dolayı, reaksiyon sonrası işlemler hataların ve örnek kafa karışıklığının da kaynağıdır.

Benzilidenasetofenonun ham reaksiyon karışımından izolasyonu

Bir sentez karışımından 3-Nitro-4-etoksibenzaldehidin izolasyonu

Katı numune yükleme örneği (silika jele adsorbe edilmiş numune)

Benzoin'in ham reaksiyon karışımından izolasyonu

Ham reaksiyon karışımından 4-Metoksiasetofenonun izolasyonu

Aspirin ve salisilik asidin ayrılması, konsantrasyonu ve tanımlanması

Antikanser ilaç geliştirmede Sepacore etkisi - doğal ürün araştırmalarında son uygulamalar

Aspirin ve salisilik asidin ayrılması, konsantrasyonu ve tanımlanması

Silika flash kartuşların yükleme kapasitesi

Flaş kromatografisini optimize etmek, belirli bir numune için ideal kartuşu ve koşulları bulmayı gerektirir. Amaç, mümkün olan en kısa sürede ve minimum solvent kullanımıyla mümkün olan en yüksek miktarda saf numuneyi hazırlamak olduğundan, yüksek yüklemelerin farklı kartuşlar için ayırmayı nasıl etkilediğini bilmek çok önemlidir.

Analitik kromatografiden farklı olarak, preparatif ayırmalar genellikle aşırı yüklenmiş koşullar altında, yani ek pik genişlemesine neden olacak kadar büyük bir numune miktarı ile gerçekleştirilir. Bu, numunedeki pikler üst üste gelmediği sürece preparatif kromatografide kabul edilebilir. Bu nedenle, belirli bir ayırma için maksimum uygulanabilir yükleme, yalnızca kolonun yükleme kapasitesine değil, aynı zamanda ilgili bileşiklerin ilk ayrılmasına da bağlıdır.

Küresel silika parçacıkları, düzensiz şekilli parçacıklara göre bir sütun malzemesi olarak çok sayıda fayda sağlar. Kolona daha sıkı bir şekilde paketlenebilirler, bu da daha homojen akışa, azaltılmış tepe genişlemesine ve dolayısıyla daha yüksek çözünürlüğe yol açar. Düşük ince partikül içeriği, özellikle daha küçük partikül boyutları kullanıldığında önemli olan bir özellik olan karşı basıncı da azaltır. Bu uygulama notu, yüklemenin belirli bir numune için hazırlayıcı ayırmaları nasıl etkilediğine dair bir örnek verir. Farklı boyutlarda partiküllere sahip FlashPure kartuşların yanı sıra küresel ve düzensiz ambalaj malzemeleri karşılaştırılır.

2,2'- Furoin'in ham reaksiyon karışımından izolasyonu

Kromatografi Bağlantı Parçaları Bilgi Sayfası Notu

Sistem parçalarının doğru şekilde nasıl takılacağına dair ipuçları ve püf noktaları alın. Ücretsiz bilgi formunu indirin ve hangi malzemelerin, parçaların ve aksesuarların flash ve prep HPLC uygulamaları için daha uygun olduğunu öğrenin.

Kannabinoidlerin ayrılması Posteri TR

Kannabinoidlerin ayrılması Posterimizi Türkçe olarak inceleyebilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.