• {{items.Adi}}

R-300 Ekstraksiyon

Solvent Ekstraksiyon ve Distilasyon özelliğinin bir arada buluştuğu R - 300 Ekstraksiyon sistemi, tek bir sistem üzerinde laboratuvar ölçeğinde, düşük sıcaklıklarda ekstraksiyonun yapılarak, aynı sistem üzerinde kullanılan solventin ekstraktın buharlaştırılmasını sağlayarak, yüksek güvenilirlik ve rahatlık sunmaktadır. R - 300 Ekstraksiyon sistemi Reflux kondenser, ekstraksiyon kabı ve bu iki prosesi sırasıyla uygulamak adına özel bir vana sistemi ile dizayn edilmiştir. Elektronik asansörü sayesinde ergonomiktir. I - 300 veya I - 300 Pro kontrol ünitelerinin vakum pompası ve sirkülatörlü chiller ile entegrasyonu sonucunda sisteminiz tek bir üniteden tamamen kontrol edilebilir hale gelir. Standart olarak R - 300 Rotary Evaporator sistemi 7 farklı cam düzeneği, emniyet kalkanı, ısıtma banyosu için koruma kapağı, otomatik distilasyon ( Autodest ) ve geniş aksesuar olanağı mevcuttur. İnternet bağlantısı ile birlikte mobil uygulama üzerinden, cihaz başında beklemeden prosesinizi takip edebilirsiniz.

Merkezi Otonom Yönetim Sistemi Üzerinden Laboratuvar Ölçekli Düşük Sıcaklıkta Solvent Ekstraksiyonu ve Bütün Laboratuvar Uygulamalarında Yüksek Güvenilirlik ve Kolaylık Sağlayan; Yüksek Kaliteli, Aksesuarlarla Genişletilebilir Rotary Evaporatör.

Buchi R - 300 Ekstraksiyon Öne Çıkan Özellikler;

R - 300 Ekstraksiyon sistemi, Reflux kondenser, Soxhlet Ekstraksiyon kabı temel bileşenlenleri oluştururken; kontrol ünitesi, vakum pompası ve sirkülatörlü chiller sistemi ile laboratuvarınızın temel uygulamaları ile birlikte gerçek soxhlet solvent ekstraksiyonunu düşük sıcaklıklarda gerçekleştirerek ürününüzü korumanıza ve buharlaştırma adımı için ikinci bir cihaz ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Isıtma Banyosu Sıcaklık Aralığı:  20 – 95 °C ve 20 - 220°C seçenekleri mevcuttur.

Asansör Mekanizması: Manuel ve Elektronik olarak tercih edilebilir.

Kondenser Seçeneği: Standart olarak Reflux Kondenser içerir. R - 300 model ile uyumlu 8 farklı kondenser seçeneği ile geniş uygulama yelpazesi sunar.

Kondenser Yüzey Alanı: 1500 cm2

Soxhlet Cam Düzeneği: 200 mL ve 500 mL olarak tercih edilebilmektedir.

Buharlaştırma Balonu Kapasitesi: 50 – 5000 mL

Toplama Balonu Kapasitesi: 50 – 3000 Ml

Ayarlanabilir Açı: 0 – 35 °

Isıtma Banyosu ECO Mod: Var

Dönme Hızı: 10 - 280 RPM

Güç Tüketimi: 100 W

Koruma Sınıfı: IP 21

Ölçüler: 607 x 429 x 947 mm

Ağırlık: 13.5 Kg

I - 300 Kontrol Ünitesi İle Birlikte;

Zamanlayıcı Mod: Var

Solvent Kütüphanesi: Var

Otomatik Distilasyon ( AutoDest ): Var

Köpük Sensörü: Var

Dinamik Distilasyon: Var

{{items.Soru}}

Rotary Evaporatör ile Ekstraksiyon verimliliği

Laboratuvar ve endüstriyel Rotavapor arasındaki ekstraksiyon işleminin verimlilik karşılaştırması ile ilgili sizler için hazırlanan bu kısa notu indirmeyi unutmayın.