• {{items.Adi}}

FatExtractor E-500 ECE Ekstraksiyon Sistemi

FatExtractor E - 500 Serisi, değiştirilebilir cam aksam yapısı ile Soxhlet, Hot Extraction ( Randall ) ve Continous Extraction ( Twisselmann ) metotlarına göre konfigüre edilebilir yapıdaki tek ekstraksiyon sistemidir. Standart metotlara tam uyumluluk sağlayarak, yeni nesil yapısı ile tekniğe göre en hızlı ekstraksiyon süresini ve en yüksek performansı sunar.  H - 506 Hidroliz ünitesinden, numune transfersiz ve filtresiz numune aktarımı ile toplam yağ analizleri için kolay uygulama olanağı sunar. Birbirinden bağımsız yönetilebilir 6 numune kapasiteli yapısı ile esnek çalışma olanağı sağlar. Opsiyonel Analit Koruma sistemi ile, uygulama sırasında sürekli solvent miktarı takibi yapılarak, analitin direkt ısıya maruz kalması engellenir ve analit korunur. Tanımlı solvent kütüphanesi ile, solvente göre otomatik metot optimizasyonu gerçekleştirir. İzlenebilir yapısı, güvenlik sensörleri kullanıcı güvenliğini ön planda tutar.

Yağın Hızlı ve Ekonomik Tayini İçin Sürekli Ekstraksiyon Yöntemini ( Twisselmann ) Gerçekleştiren Otomatik Ekstraksiyon Sistemi.

Buchi FatExtractor E - 500 ECE Öne Çıkan Özellikleri;

 • Yöntem: Continous Extraction, Twisselmann
 • Katı – Sıvı Ekstraksiyonu
 • Kontrol Paneli: 4.3” Standart veya 7” PRO
 • Kapasite: 6 
 • Analit Koruma Sistemi: Opsiyonel
 • Minimum solvent tüketimi
 • Yüksek solvent geri kazanımı ( > %90)
 • Standart metotlara uygunluk 
 • Ekstraksiyon yöntemine göre değiştirilebilir cam düzenek ve sensör yapısı ( Soxhlet, Randall, Twisselmann ) 
 • Petrol eteri, dietil eter, hekzan veya kloroform ile ekstraksiyon için uygun
 • Solvent kütüphanesi
 • Önceden tanımlanmış metotlar ve sezgisel operasyon
 • Ekstraksiyon aşaması ortalama 60 dakika ( Continous Extraction, Twisselmann )
 • Max. çalışma hacmi: 175 ml
 • Örnek tutucu hacmi: 65 ml 
 • Numune başına tipik solvent kullanımı: Ortalama 60 ml
 • Sıcaklık aralığı [°C]: < 70
 • Su tüketimi: Maks. 1,7 L / dak
   

{{items.Soru}}

AOCS Ac 3-44'e göre Soya fasulyesinde yağ tayini

Bir soya fasulyesi numunesinde yağ tayini için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Bu Uygulama Notu, Amerikan Petrol Kimyacıları Derneği'nin resmi AOCS Ac 3-44 yöntemini izler. Standart yöntem, 5 saatlik bir ekstraksiyon süresine sahip bir Butt tipi ekstraksiyon aparatıyla bir ekstraksiyon gerektirir. Butt tipi ekstraksiyon, FatExtractor E-500 ECE'de kullanılan Twisselmann ekstraksiyon yöntemine eşittir.

Hem Alın tipi çıkarıcı hem de Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı sürekli ekstraksiyonlardır. Yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir.

Bu Uygulama Notu, FatExtractor E-500 ECE kullanılarak güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçların alınacağını sertifikalı bir referans malzeme numunesi aracılığıyla gösterir. İkinci bir adımda bu Uygulama Notu, FatExtractor E ‑ 500 ECE kullanılarak soya fasulyesi örneklerinde yağ tayini için güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçlar almak için 1 saatlik bir ekstraksiyon süresinin yeterli olduğunu göstermektedir.

Yer Fıstığında Twissellman Ekstraksiyon Metotu ile Yağ Tayini

Yer fıstığı örneklerinde yağ tayini için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Bu Uygulama Notu, Amerikan Petrol Kimyacıları Derneği'nin resmi AOCS Ab 3-49 yöntemini izler. Standart AOCS Ab 3-49 yöntemi, 2 saatlik bir ekstraksiyon süresine sahip Butt tipi bir ekstraksiyon aparatıyla bir ekstraksiyon gerektirir. İki ekstraksiyon arasında başka bir homojenizasyon aşaması vardır. Butt tipi ekstraksiyon, FatExtractor E-500 ECE'de kullanılan Twisselmann ekstraksiyon yöntemine eşittir. Hem Alın tipi çıkarıcı hem de Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı sürekli ekstraksiyonlardır. Yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir.

Tohum küspelerinde yağ tayini

Tohum küspesi örneklerinde yağ tayini için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Bu Uygulama Notu, Amerikan Petrol Kimyacıları Derneği'nin resmi yöntemi AOCS Ba 3-38'i izler. Standart AOCS Ba 3-38 yöntemi, 3 saatlik bir ekstraksiyon süresine sahip Butt tipi bir ekstraksiyon aparatıyla bir ekstraksiyon gerektirir. Butt tipi ekstraksiyon, FatExtractor E-500 ECE'de kullanılan Twisselmann ekstraksiyon yöntemine eşittir. Hem Alın tipi çıkarıcı hem de Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı sürekli ekstraksiyonlardır. Yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir.

Bu Uygulama Notu, FatExtractor E-500 ECE kullanılarak güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçların alınacağını sertifikalı referans malzeme örnekleri aracılığıyla gösterir. İkinci bir adımda bu Uygulama Notu, FatExtractor E ‑ 500 ECE kullanılarak tohum küspesi örneklerinde yağ tayini için güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçlar almak için 1 saatlik bir ekstraksiyon süresinin yeterli olduğunu göstermektedir.

AOCS Am 2-93'e göre Soya Fasulyesinde Yağ tayini

American Oil Chemists` Society tarafından AOCS Am 2-93 Yağlı Tohumlarda Yağ İçeriği resmi yöntemini takiben soya fasulyesi numunesinde yağ tayini için bir prosedür tanıtıldı. Standart yöntem Am 2-93, Uluslararası Standart ISO 659: 2009 ve FOSFA Uluslararası Resmi Yöntemi, Yağlı Tohumlar - Yağ içeriğinin belirlenmesi - çözücü ekstraksiyonu (referans yöntem) ile eşdeğerdir. Standart yöntemler, Butt tipi bir ekstraksiyon aparatıyla bir ekstraksiyon gerektirir. Butt tipi ekstraksiyon, FatExtractor E-500 ECE'de kullanılan Twisselmann ekstraksiyon yöntemine eşittir.

Hem Alın tipi çıkarıcı hem de Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı sürekli ekstraksiyonlardır. Yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir.

ISO 659'a eşit olan AOCS Am 2-93, üç ekstraksiyondan oluşan bir belirlemeyi açıklar: numune önce 4 saat ekstrakte edilir, ardından numune öğütülür, ardından 2 saat ikinci ekstraksiyon yapılır, numune tekrar öğütülür ve 2 saat üçüncü bir ekstraksiyon ile ekstrakte edildi.

Bu Uygulama Notu, FatExtractor E-500 ECE kullanılarak güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçların alınacağını sertifikalı bir referans malzeme numunesi aracılığıyla gösterir.

Balık ununda yağ tayini

Bir balık unu numunesinde yağ tayini için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Bu Uygulama Notu, Amerikan Petrol Kimyacıları Derneği'nin resmi AOCS Ba 3-38 yöntemini izler. Standart AOCS Ba 3-38 yöntemi, 3 saatlik bir ekstraksiyon süresine sahip Butt tipi bir ekstraksiyon aparatıyla bir ekstraksiyon gerektirir. Butt tipi ekstraksiyon, FatExtractor E-500 ECE'de kullanılan Twisselmann ekstraksiyon yöntemine eşittir. Hem Alın tipi çıkarıcı hem de Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı sürekli ekstraksiyonlardır. Yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir.

İkinci bir adımda bu Uygulama Notu, 1 saatlik bir ekstraksiyon süresinin, FatExtractor E ‑ 500 ECE kullanılarak bir balık unu örneğinde yağ tayini için güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçlar almak için yeterli olduğunu göstermektedir.

ECE ile unlu mamul ve çikolatada yağ tayini

Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı bir sürekli ekstraksiyondur. Toplam yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu ekstraksiyon yöntemine Twisselmann da denir ve ISO 22630: 2015, ISO 6492: 1999 ve §64 LFGB L 17.00-4: 1982-05 gibi çeşitli standartları takip eder.

ECE ile süt ürünlerinde yağ tayini

Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı bir sürekli ekstraksiyondur. Toplam yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu ekstraksiyon yöntemine Twisselmann da denir ve ISO 22630: 2015, ISO 6492: 1999 ve §64 LFGB L 17.00-4: 1982-05 gibi çeşitli standartları takip eder.

Et ürünlerinde toplam yağ tayini - ECE Ekstraksiyon

Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE) ile et ürünlerinin yağ tayini için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Örnek, HydrolEx H-506 ile hidrolize edilir. Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı bir sürekli ekstraksiyondur. Toplam yağ içeriği, özüt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu ekstraksiyon yöntemine Twisselmann da denir ve ISO 22630: 2015, ISO 6492: 1999 ve §64 LFGB L 17.00-4: 1982-05 gibi çeşitli standartları takip eder.

Bitki Bazlı Ette Toplam Yağ İçeriğinin Belirlenmesi