• {{items.Adi}}

Lyovapor L-200 Classic Freeze Dryer (Liyofilizatör)

-55 °C buz kondenser sıcaklığı, 6 kg / 24saat buharlaştırma kapasitesi ve 6 kg buz kapasitesi ile laboratuvar liyofilizasyon işlemlerinizi etkin bir şekilde karşılar. İlaç, Biyoteknoloji, Akademik Uygulamalar, Gıda, Kimya, Çevresel Analizler vb. gibi geniş uygulama yelpazesine hitap eden L - 200 PRO Control sistem su bazlı solventlerle çalışmak için ideal çözümdür. Scroll Tipi pompa opsiyonu ile, liyofilize edileyen organik solventler için, bakımsız ve sürdürülebilir uygulama yeteneği sunar. Lyovapor sistemleri geniş kurutma odası seçenekleri; 12'li veya 24'lü manifold, 4'lü veya 6'lı raflar ile kombine edilebilir. Rutin elektromanyetik vakum valfinin yanı sıra; regülasyon ve havalandırma valfleri ile birlikte yüksek hassasiyet, sürekli vakum altında uygulama sağlar. Yüksek güçlü kompresör yapısı sayesinde, çok hızlı soğutma ve stabil buz kondanser sıcaklığı sağlar. Buchi Monitör App ile, LAN bağlantısı yapılarak Buchi Cloud sistemi ile cep telefonu ( mobil ) üzerinden sürekli izleme ve bildirim alma olanağı. L - 200 PRO ( Control ) modele upgrade edilebilme olanağı.

Lyovapor L - 200, -55 °C / 6 kg Klasik Laboratuvar Uygulamaları İçin Ekonomik, Yüksek Kaliteli Freeze Dryer Sistemi.

Buchi Lyovapor L - 200 Classic Öne Çıkan Özellikleri;

 • Buharlaştırma Kapasitesi: 6 kg / 24 saat ( H2O )
 • Buz Kondanser Kapasitesi: 6 kg
 • Buz Kondanser Sıcaklığı : -55 °C
 • Kurutma: Birincil Kurutma 
 • Vakum Kontrol: Elektromanyetik Valf, Regülasyon Valfi, Havalandırma Valfi
 • Vakum Boşaltma: Otomatik
 • Vakum Pompası: Rotary Vane veya Scroll Pump
 • Direnaj Valfi: Otomatik
 • Raf Kapasitesi: Maks. 6
 • Manifold Kapasitesi: Maks. 24 
 • Buchi Monitor App: Var
 • Kullanım: Trolley üzeri veya Masaüstü
 • Upgrade: L - 200 PRO ( Control )
   

{{items.Soru}}

Laboratuvar ortamında organik çözücülerin liyofilizasyonu

Dondurarak kurutucular başlangıçta çözücü olarak su ile kullanılmak üzere tasarlanmıştı. Ortaya çıkan yeni uygulamalarla birlikte, suda çözünmeyen ürünler kimya uygulamalarında giderek daha fazla yer almaktadır. Sonuç olarak, dondurarak kurutma, su yerine organik çözücülerle birlikte giderek daha fazla kullanılmaktadır.
Organik çözücüler ve inorganik asitler ve bazlar, numunenin liyofilizasyonundan önce araştırma ve geliştirmede sıklıkla kullanılır. Bu yeni tür numunelerin dondurarak kurutma sırasındaki davranışı, bu nedenle işlemden önce dikkate alınmalıdır.

Maya içeren kapsüllerin (bead) liyofilizasyonu

Fermantasyon süreçlerinin veya gıdaların dönüştürülmesinin yanı sıra, Saccharomyces cerevisiae veya laktik asit bakterileri gibi mikroorganizmalar, probiyotik diyet gıda ve yem takviyeleri alanında ekonomik öneme sahiptir. Ancak bu uygulamalar, depolama sırasında hücre canlılığının korunmasını gerektirir. Granülasyon ve dondurarak kurutmanın birleştirilmesiyle homojen boyut ve bileşimde tozsuz partiküller elde edilebilir. Bu, iyi bir partikül akışkanlığı, daha kolay bir dozaj ve daha yüksek bir yüzey alanı nedeniyle ürünün daha hızlı bir şekilde yeniden oluşturulmasını sağlayacaktır. Bazı zorluklara rağmen, dondurarak kurutma, mayaların, mantarların ve bakterilerin sporlanması için uygun bir yöntem olmaya devam etmektedir, çünkü uzun süreli canlılık için genellikle oldukça iyi kalır ve suşların depolanması ve dağıtılması için gereklilikler oldukça basittir.
Bu nedenle, bu Not, maya damlacıklarını sıvı nitrojene damlatmak ve daha sonra Lyovapor ™ L-200 kullanılarak dondurularak kurutulacak boncuklar oluşturmak için bir granülatör olarak Encapsulator B-390 kullanarak model mikroorganizma olarak Saccharomyces cerevisiae partiküllerini üretmeyi amaçlamaktadır.

Geleneksel Çin Tıbbı kaynatmalarının liyofilizasyonu

Geleneksel Çin İlaçları (TCM) genellikle suda ezilerek ve kaynatılarak hazırlanır. Bu sürece kaynatma denir. Böylelikle şifalı bitkiler ve bitkilerden sağlığa faydalı bileşikler elde edilir. Doğrudan uygulanmazsa, bu ekstreler liyofilizasyon kullanılarak daha uzun bir raf ömrü için korunabilir. Bu Kısa Notta, Tianma Gouteng Yin'in (TGY) liyofilizasyon prosedürünü bir TCM modeli kaynatma olarak vurguluyoruz. TGY, Parkinson hastalığı (PD) benzeri semptomları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Son zamanlarda, bu TCM kaynağının PD'nin hayvan ve hücre modellerinde nöroprotektif etkiler uyguladığı bildirilmiştir.

Trüf Mantarı liyofilizasyonu

Trüf mantarı, sınırlı raf ömrüne sahip ürünlerdir ve duyusal özellikleri hızla kaybolur. Bu nedenle, pahalı mantarlar birkaç gün içinde daha az değerli hale gelir. Uçucu bileşiklerin kaybı, oksidasyon ve enzimatik reaksiyonlar, depolanmaları sırasında önemli bir sorundur. Ayrıca, aroma profili, yüksek sıcaklık işlemlerinin veya enzimatik reaksiyonların bir sonucu olarak genellikle modifiye edilir. Mantarların dondurularak kurutulması, kurutma sırasında uygulanan düşük sıcaklıklar nedeniyle uçucu bileşiklerin kaybını ve bozulmasını önler. Yer mantarlarının aromatik profili korunur. Dondurularak kurutulmuş trüf mantarları ya rehidre edilebilir ya da doğrudan kuru biçimde kullanılabilir.

Mannitol ve NaCl solüsyonlarının serum şişelerinde liyofilizasyonu

Bu Uygulama Notunda, sodyum klorür (NaCl) ve mannitol, dondurarak kurutma deneyleri için kullanılmaktadır. NaCl'nin belirsiz olmayan kristal yapısı, bu tuzu bir model bileşik haline getirir. Aksine, mannitolün farklı polimorflarda kristalleştiği iyi bilinir ve hidratlar oluşturabilir. Bununla birlikte, mannitol, dondurularak kurutulmuş farmasötik formülasyonlar için en çok kullanılan hacim arttırıcı ajandır. Mannitol kullanmanın faydaları, donma sırasında kristalize olması, güzel bir kek oluşturması ve daha yüksek ürün sıcaklıklarında kurutma işlemlerine izin vermesi, dolayısıyla tamamen amorf sistemlere kıyasla daha yüksek süblimasyon oranları sağlamasıdır.

Taze muz dilimlerinin liyofilizasyonu

Dondurarak kurutma, yumuşak bir kurutma şeklidir ve yiyeceklerin görünümünü veya tadını değiştirmeden korumak için kullanılabilir . Dondurarak kurutma işlemi, gıda numunesinin dondurulmasını ve ardından dondurulmuş numuneye ince bir vakum uygulanmasını içerir . Bu koşullar altında, gıdanın içindeki su süblimleşir, dolayısıyla numune kurur. Gıda uygulamalarında dondurarak kurutma, hazır kahve yapmak ve meyveleri, sebzeleri veya bitkileri kurutmak ve muhafaza etmek için yaygın olarak kullanılır .

Çamur örneklerinde polisiklik aromatik hidrokarbonlar

Ayrıca organik maddenin eksik yanması yoluyla da üretilirler.. Günümüzde, PAH kirliliğinin ana kaynakları insan faaliyetlerinden kaynaklanmaktadır ve dünya genelinde değişiklik göstermektedir. Çoğu PAH, yanma ve piroliz süreçleri yoluyla çevreye atmosfer yoluyla girer. Havadaki PAH'ların birikmesi nedeniyle çeşitli gıdalarda ve ayrıca kirli sulardan gelen balıklarda PAH'lar tespit edilmiştir. PAH'lar ayrıca kömürde kızartma, ızgara, kızartma ve kızartma gibi belirli yiyecek hazırlama yöntemleri sırasında da oluşur . Solunum yolu ve deri, insan vücudunda PAH'lardan en çok etkilenen iki organdır. Yaygın semptomlar arasında güneş dermatiti, akne dermatiti ve epifolikülit bulunur .

Birçok ülke ve bölgede PAH bileşiklerini yasaklayan ve tespit eden düzenlemeler vardır.

1982 yılında, Amerikan Çevre Koruma Ajansı (EPA), kirletici maddelerin izlenmesi için öncelikli bileşikler olarak 16 temsili PAH'ı tanıttı 5 . 2016 yılında, Çin Halk Cumhuriyeti Ekoloji ve Çevre Bakanlığı, toprak, tortu, çamur ve hava gibi çevresel alanlarda PAH'larla ilgili yeni bir dizi kararname ve yönetmelik yayınladı. Yönetmelikler, farklı uygulamalardaki PAH bileşikleri için tespit yöntemlerini ve değer sınırlarını açıkça listelemektedir. HJ 783-2016 ve HJ 805-2016 yönetmeliklerinde, GC-MS ile analizden önce liyofilize numunelerin Basınçlı Sıvı Ekstraksiyon yöntemi (PFE, Basınçlı Solvent Ekstraksiyonu PSE olarak da bilinir) kullanılarak katı bir numunenin ekstraksiyonunu önermektedir .

Basınçlı Solvent Ekstraksiyonundan önce gıda numunelerinin Dondurularak Kurutulması.

Bu Kısa Notta Dondurarak Kurutmayı (liyofilizasyon) ve ardından gıda numunelerinin yağ ekstraksiyonunu vurguluyoruz. SpeedExtractor E-914 / E-916 yalnızca katı veya yarı katı numuneler için kullanılabilir. Kalan nemin, numuneyi kizelgur gibi bir kurutucu ajan ile karıştırarak uzaklaştırılması gerekir. Bu, Dondurarak Kurutma kullanılarak ihmal edilebilir: kurutma esas olarak düşük sıcaklıklarda buzun doğrudan süblimleştirilmesiyle başlatılır. Bu çalışmada tavuk göğüs eti, tavuk yumurtası ve basa balığı eti örnek olarak seçilmiştir. Dondurularak kurutulmuş numuneler, SpeedExtractor E-914 kullanılarak ekstrakte edildi ve elde edilen yağ içerikleri, yerleşik literatür değerleri ile karşılaştırıldı.

Basınçlı Solvent Ekstraksiyonundan önce gıda örneklerinin liyofilizasyonu

Bu Kısa Notta Dondurarak Kurutmayı (liyofilizasyon) ve ardından gıda numunelerinin yağ ekstraksiyonunu vurguluyoruz. SpeedExtractor E-914 / E-916 yalnızca katı veya yarı katı numuneler için kullanılabilir. Kalan nemin, numuneyi kizelgur gibi bir kurutucu ajan ile karıştırarak uzaklaştırılması gerekir. Bu, Dondurarak Kurutma kullanılarak ihmal edilebilir: kurutma esas olarak düşük sıcaklıklarda buzun doğrudan süblimleştirilmesiyle başlatılır. Bu çalışmada tavuk göğüs eti, tavuk yumurtası ve basa balığı eti örnek olarak seçilmiştir. Dondurularak kurutulmuş numuneler, SpeedExtractor E-914 kullanılarak ekstrakte edildi ve elde edilen yağ içerikleri, yerleşik literatür değerleri ile karşılaştırıldı.

Giloy sapının liyofilizasyonu

Bu uygulama notunda, Giloy özelliklerini korumak için dondurarak kurutma bir kurutma yöntemi olarak değerlendirilmektedir