• {{items.Adi}}

B-400 Mixer / Öğütücü (Homojenizatör)

Yüksek devirli yapısı ile, çok kısa uygulama sürelerinde ürünü ısıya maruz bırakmadan öğütme olanağı sunar. Yüksek miktarda su, yağ veya lif içeriği olan numunelerde dahi yüksek performans sağlar. Seramik bıçak opsiyonu ile ağır metal analizlerinde kontaminasyonsuz çalışma olanağı sunar. Çikolata, jel şekerlemeler vb. yumuşak ürünlerde sıvı azot ile uygulama olanağı.

Kısa Süreli Numune Teması ile Öğütme Yapan Bıçaklı Öğütücü. Seramik Bıçak Opsiyonu ile Ağır Metal Analizleri için İdeal Kullanım.

Buchi B - 400 Öne Çıkan Özellikleri;

 • Bıçak Seçenekleri: Paslanmaz Çelik veya Seramik
 • Numune ile kısa süre temas, Nem kaybı yaşanmaz
 • Numune Uygunluk: yağlı tohumlar,kedi ve köpek maması, pellet yemler, meyve ve sebzeler, et ve et ürünleri, yumuşak ürünler ( sıvı azot ile )
 • Yaklaşık Numune Hacmi: 150 mL
 • Numune Kabı: Cam veya Paslanmaz Çelik
 • Otoklavlanabilir Aksamlar
 • Hızın ve torkun otomatik ve elektronik olarak düzenlenmesi
 • Boyutlar ( GxDxY ): 300 x 510 x 530 mm
 • Ağırlık: 26 kg
   

{{items.Soru}}

Bitki bazlı et alternatiflerinde protein tayini

Bitki bazlı et alternatifleri, artan sağlık ve iklim endişelerinin bir sonucu olarak popülerlik kazanıyor. Geleneksel hayvansal protein kaynakları yerine bitkilerden elde edilen proteinlere dayalı olan bu ürünler, sadece tatları ve dokuları açısından değil, aynı zamanda besin değerleri açısından da eleştirel olarak değerlendirilmektedir. Bitki bazlı et alternatiflerinde toplam azot ve proteinin tayini için kolay ve güvenilir bir Kjeldahl yöntemi aşağıda sunulmuştur. Bu yöntemde örnekler KjelDigester K-449 kullanılarak sindirilir. Damıtma ve borik asit titrasyonu, KjelMaster K-375 ve KjelSampler K-377 ile gerçekleştirilir. KjelDigester K-449 ve KjelMaster sistemi K-375 / K-377'nin bir kombinasyonu, yüksek numune verimi sunar.

Kenevir tohumlarında ham yağ tayini

Kenevir tohumları, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri dahil olmak üzere protein, lif ve yağ asitleri bakımından zengindir. Zengin beslenme profilinin yanı sıra, kenevir tohumları bir dizi sağlık yararı sağlar. Antioksidan etkileri vardır ve çok sayıda rahatsızlığın semptomlarını azaltarak kalp, cilt ve eklem sağlığını iyileştirebilirler. Bu nedenle kenevir tohumlarına genellikle "süper gıda" adı verilir. Kenevir tohumları ayrıca kozmetik endüstrisinde ve biyoyakıt üretiminde yem olarak kullanılmaktadır. Kenevir tohumları, Cannabis sativa bitkisinden gelir, ancak zihin değiştirici bir etkisi yoktur.
Kenevir tohumlarında ham yağ tayini için basit bir prosedür tanıtıldı. Numuneler, FatExtractor E-500 kullanılarak bir Soxhlet ekstraksiyonu ile ekstrakte edilir. Ham yağ içeriği, ekstraktın sabit bir ağırlığa kurutulmasından sonra gravimetrik olarak belirlenir.

Basınçlı Solvent Ekstraksiyonundan önce gıda numunelerinin Dondurularak Kurutulması.

Bu Kısa Notta Dondurarak Kurutmayı (liyofilizasyon) ve ardından gıda numunelerinin yağ ekstraksiyonunu vurguluyoruz. SpeedExtractor E-914 / E-916 yalnızca katı veya yarı katı numuneler için kullanılabilir. Kalan nemin, numuneyi kizelgur gibi bir kurutucu ajan ile karıştırarak uzaklaştırılması gerekir. Bu, Dondurarak Kurutma kullanılarak ihmal edilebilir: kurutma esas olarak düşük sıcaklıklarda buzun doğrudan süblimleştirilmesiyle başlatılır. Bu çalışmada tavuk göğüs eti, tavuk yumurtası ve basa balığı eti örnek olarak seçilmiştir. Dondurularak kurutulmuş numuneler, SpeedExtractor E-914 kullanılarak ekstrakte edildi ve elde edilen yağ içerikleri, yerleşik literatür değerleri ile karşılaştırıldı.

UniversalExtractor E-800 kullanılarak farklı gıda numunelerindeki toplam yağ içeriğinin belirlenmesi

Weibull-Stoldt, Hot Extraction ve Twisselmann Extraction'a göre farklı gıda örneklerindeki yağ içeriğinin belirlenmesi için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Örnekler HydrolEx H-506 kullanılarak hidrolize edilir. Ekstraksiyon, UniversalExtractor E ‑ 800 ile gerçekleştirilir. Toplam yağ içeriğinin gravimetrik tespiti, ekstraktın sabit bir ağırlığa kadar kurutulmasını takip eder. Bu uygulama resmi yöntemlerle uyumludur (EN 98/64 / EG, AOAC 963.15, ISO 22630: 2015, AOAC 991.36). HydrolEx H-506 ve UniversalExtractor E-800'ün kombinasyonu numune verimini artırır.

Basınçlı Solvent Ekstraksiyonundan önce gıda örneklerinin liyofilizasyonu

Bu Kısa Notta Dondurarak Kurutmayı (liyofilizasyon) ve ardından gıda numunelerinin yağ ekstraksiyonunu vurguluyoruz. SpeedExtractor E-914 / E-916 yalnızca katı veya yarı katı numuneler için kullanılabilir. Kalan nemin, numuneyi kizelgur gibi bir kurutucu ajan ile karıştırarak uzaklaştırılması gerekir. Bu, Dondurarak Kurutma kullanılarak ihmal edilebilir: kurutma esas olarak düşük sıcaklıklarda buzun doğrudan süblimleştirilmesiyle başlatılır. Bu çalışmada tavuk göğüs eti, tavuk yumurtası ve basa balığı eti örnek olarak seçilmiştir. Dondurularak kurutulmuş numuneler, SpeedExtractor E-914 kullanılarak ekstrakte edildi ve elde edilen yağ içerikleri, yerleşik literatür değerleri ile karşılaştırıldı.

Kahvede yağ tayini

Gıdalardaki yağ tayini, kalite güvencesi ve etiketlemede kullanılan rutin bir prosedürdür. Aşağıda kahvede yağ tayini için basit bir prosedür sunulmuştur. Örnek
Hidroliz Ünitesi E-416 kullanılarak hidroklorik asit ile hidrolize edilir , ardından Ekstraksiyon Ünitesi E-816 ECE (Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon) uygulanarak bir Twisselmann ekstraksiyonu yapılır. Karşılaştırma için, yağ tayini, önceden bir hidroliz aşaması olmadan gerçekleştirildi.

Ekstraksiyon Ünitesi E-816 ECE kullanılarak gıda numunelerinde Doğrudan Yağ Tayini

Gıda ve yem numunelerinde yağ tayini, kalite güvence ve etiketlemede rutin bir prosedürdür. Burada haşlanmış sosis, chocholate, mayonez ve patates cipsi örneklerinde doğrudan yağ tayini için basit ve kolay bir prosedür sunulmuştur. Numune kurutulur, ardından Ekstraksiyon Ünitesi E-816 ECE (Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon) ile bir Twisselmann ekstraksiyonu yapılır.

Balık ürünlerinde yağ tayini

Gıdalardaki yağ tayini, kalite güvencesi ve etiketlemede kullanılan rutin bir prosedürdür. Aşağıda balık ürünlerinde yağ tayini için kolay bir prosedür sunulmuştur. Örnek Hidroliz Ünitesi E-416 kullanılarak hidroklorik asit ile hidrolize edilir, ardından Ekstraksiyon Ünitesi E-816 ECE (Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon) ile bir Twisselmann ekstraksiyonu yapılır.

Yüksek lifli düşük yağlı numunelerde yağ tayini

Gıdalardaki yağ tayini, kalite güvencesi ve etiketleme için rutin olarak kullanılır. Hacimsel yapısı nedeniyle, düşük yağ içeriğine sahip yüksek lif numuneleri hidroliz sırasında daha fazla dikkat gerektirir. Aşağıda, yüksek lifli düşük yağlı numunelerde yağ tayini için güvenilir bir prosedür sunulmuştur. Örnek Hidroliz Ünitesi E-416 kullanılarak hidroklorik asit ile hidrolize edilir, ardından Ekstraksiyon Ünitesi E-816 SOX ile Soxhlet ekstraksiyonu yapılır. Belirlenen yağ içerikleri etiketli değerlere oldukça uygundur.

Twisselmann ekstraksiyonu kullanarak tahıllarda yağ tayini

Kuru gıda numunelerinde mineral yağ kontaminasyonu

Birçok gıda numunesi, farklı kaynaklardan gelen mineral yağlarla kirlenmiştir. Olası bir kontaminasyon kaynağı, geri dönüştürülmüş liflerden yapılmış karton ambalajlardan göçtür. Mineral yağlarla diğer kontaminasyon kaynakları, gıda üretim süreciyle ilgili olabilir.

Mineral yağlar, hidrokarbonların karmaşık karışımlarıdır. Madeni yağ kirliliği, açık zincirli parafinler, izoparafinler ve siklik naftenler olan mineral yağ doymuş hidrokarbonlar (MOSH) ve esas olarak alkillenmiş 1-3 halka bileşikleri içeren mineral yağ aromatik hidrokarbonlar (MOAH) olarak sınıflandırılabilir.

Kuru gıdalardan mineral yağ ekstraksiyonu için farklı seçiciliğe sahip iki PSE yöntemi optimize edilmiştir. Yöntem A: yüzeysel kontaminasyonu çıkarmak için (MOH, paketlemeden kuru gıdalara geçti). Yöntem B: Farklı kaynaklardan gelen kuru gıdalarda bulunan toplam kontaminasyonu çıkarmak için.

Su, Yağ ve Lif İçeriği Yüksek Numunelerin Homojenleştirilmesi

Et ürünlerinde toplam yağ tayini - Sıcak Ekstraksiyon

Yağ tayini için basit ve hızlı bir prosedür tanıtıldı. Numune HydrolEx H-506 ile hidrolize edilir, ardından FatExtractor E-500 Hot Extraction ile ekstraksiyon yapılır. Toplam yağ içeriği, ekstrakt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu uygulama resmi yöntemleri takip eder (ISO 1444: 1996, ISO 11085: 2016, AOAC 2003.05, AOAC 991.36

Et ürünlerinde toplam yağ tayini - ECE Ekstraksiyon

Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE) ile et ürünlerinin yağ tayini için basit ve güvenilir bir prosedür tanıtıldı. Örnek, HydrolEx H-506 ile hidrolize edilir. Ekonomik Sürekli Ekstraksiyon (ECE), numunenin sürekli olarak sıcak çözücü buharında tutulurken taze damıtılmış çözücü ile verimli bir şekilde durulandığı bir sürekli ekstraksiyondur. Toplam yağ içeriği, özüt sabit bir ağırlığa kadar kurutulduktan sonra gravimetrik olarak belirlenir. Bu ekstraksiyon yöntemine Twisselmann da denir ve ISO 22630: 2015, ISO 6492: 1999 ve §64 LFGB L 17.00-4: 1982-05 gibi çeşitli standartları takip eder.