• {{items.Adi}}

B-295 Inert Loop

Buchi B - 295 Inert Loop B - 295 Inert Loop, B - 290 Spray Dryer ve B - 90 HP Nano Spray Dryer'ın organik çözücüler ile güvenli bir şekilde çalışılmasını ve solventin geri kazanımını sağlayan mükemmel bir aksesuardır. Kontrollü atmosfer de oksijen seviyesi yönetilir ve aynı zaman da çözücü geri kazanımı sağlanır.

Inert Loop B - 295, B - 290 Spray Dryer ve B - 90 HP Nano Spray Dryer'ın Organik Solventlerle Güvenli Bir Şekilde Çalışılmasını ve Solventin Geri Kazanımını Sağlar.

Buchi B - 295 Öne Çıkan Özellikleri;
Yanma, parlama risklerine karşı maksimum güvenlik
Geri soğutucu ünitesi ile %95 mobil fazın geri kazanımı
%100’e kadar organik solvent kullanımı
Solvent ve su karışımları için B - 296 Dehumidifier sistem ile isteğe bağlı kombinasyon
Hem açık çevrim, hem kapalı çevrim kullanım
Mevsimsel ortam değişikliklerinden bağımsız işletim
Giriş havasının şartlanması

  • Min. çıkış sıcaklığı: - 20 °C'ye kadar
  • -10 ° C'de 800 W soğutma oranı
  • Boyutlar ( G x Y x D ): 60 x 70 x 84.5 cm
  • Ağırlık: 88 kg
     

{{items.Soru}}

Spray Drying İle Tat ve Kokuların Mikroenkapsülasyonu

Son zamanlarda, aktif bileşenlerin toz halinde kapsüllenmesi çok ilgi çekmiştir. Bu teknoloji, ilaç, biyoloji, gıda ve kozmetik gibi birçok alandaki ürünler için yeni formülasyonlar sağlayabilir. Kapsüllemenin temel amacı, katı bir matris içindeki hassas bileşiği raf ömrü boyunca çevredeki ortamın hasarına karşı korumaktır. Kapsülleme, kapsüllenmiş ürünlerin sürekli, kontrollü veya hedefli salınımı için de kullanılmıştır.

Gelişmiş malzemelerin püskürtmeyle kurutulması

BUCHI Püskürtmeli Kurutma çözümlerinin, malzeme araştırmasının birçok alanında kullanılan popüler, güvenilir ve takdir gören sistemler olduğu görülmüştür. Sağlam ürünler, sayısız aksesuar ve profesyonel uygulama desteği ile birleştirilmiş, hemen hemen her müşterinin hemen hemen her ihtiyacına özel bir çözüm bulmaya olanak tanır. Hangi malzeme araştırma alanında çalıştıkları önemli değil.

Malzeme alanından kaynaklanan uygulamalar şüphesiz etkilenmekte, günlük hayatımızı etkilemekte ve etkileyecektir. BUCHI, bu büyüleyici araştırma ve geliştirme alanındaki yeniliklerin saat işleyişinde destekleyici bir tekerlek olmaktan gurur duyuyor. BUCHI çalışanları, müşterinin işini daha da kolaylaştıran ve sağlam, güvenilir malzeme işleme için yeni yollar açan ürünler ve çözümlerle ortaya çıkmak için durmaksızın çalışıyorlar.

Nano Sprey Kurutucu B-90 literatür incelemesi ve uygulamaları

Nano Sprey Kurutucu B-90, mikron altı ölçekte sıcaklığa duyarlı bileşikleri (örn. Proteinler, enzimler ve amino asitler) etkili bir şekilde formüle etme yeteneğine sahip bir sprey kurutucudur. Bu nedenle, yeni on yıl ve sonrasında formülasyon bilim adamları için "vazgeçilmez bir ortak" dır.

Solunabilir ilaçların laboratuar ölçeğinde sprey ile kurutulması: Bir inceleme

Sprey kurutma, önceden belirlenmiş spesifikasyonlara sahip solunabilir kuru tozlar üretmek için çok yararlı bir tekniktir. Kuru toz aerosol formülasyonunda, akciğerde astım, tüberküloz, diyabet ve bakteriyel enfeksiyon gibi çeşitli hastalıkları tedavi etmek için önemli araştırma faaliyeti vardır. Sprey kurutma, lokal olarak etkili inhale ilaç partikülleri için kabul edilen optimum boyut aralığının (akciğer alveollerinde birikmeyi temsil eden yaklaşık 0,5 - 3,3 µm) kolayca elde edilebilmesi nedeniyle bu uygulamalar için büyük bir potansiyel sunmaktadır. Bu teknolojinin temel faydaları, partiküllerin boyutunu ve morfolojisini nispeten yumuşak bir işleme yöntemi altında kontrol etme olanaklarıdır. Nitekim, bu yöntemin protein bazlı ilaçlar gibi ısıya duyarlı materyallerin hazırlanmasında olduğu kanıtlanmıştır. Geleneksel tezgah üstü sprey kurutucular, laboratuarda solunum boyutunda partiküllerin üretilmesi için yetenekli araçlar gösterilmiş olsa da, proses teknolojisi alanı sürekli gelişmektedir. Nano Püskürtmeli Kurutucu B-90, laboratuvar ölçekli püskürtmeli kurutma alanında yeni olanaklar sunar ve geleneksel püskürtmeli kurutucuların bazı zayıf noktalarını ortadan kaldırır; Artan geri kazanım (% 90'a kadar), küçük miktarlı üretim (100 mg miktarlar) ve yüksek tanımlanabilir partikül boyutu aralıkları (300 nm - 5 µm) dahil.

Laktozun laboratuar ölçeğinde püskürtmeyle kurutulması: Bir inceleme

Solunabilir uygulamalar

• Püskürtmeli kurutma, derin akciğer birikimi için yeterli partikül boyutuna ve şekline sahip solunum uygulaması için stabil, verimli ve solunabilir kuru laktoz tozu sistemleri üretebilir.

Püskürtmeli kurutmaya karşı jet frezeleme

• Püskürtmeli kurutma ve jet öğütme, aynı formülasyonların ince laktoz parçacık boyutunda önemsiz farklılıklar gösterdi.
• Püskürtme ile kurutulmuş parçacıklar, küresel şekil ve daha küçük yüzey temas alanı nedeniyle jet öğütülmüş parçacıklara kıyasla daha yüksek dağılabilirlik göstermiştir.
• Püskürtmeyle kurutulmuş tozun çözünme ve soluma davranışı, mekanik olarak mikronize tozunkinden daha da avantajlıdır. Püskürtülerek kurutulmuş parçacıklar kendilerini büyük laktoz taşıyıcı parçacıklarından mekanik olarak mikronize parçacıklar kadar kolaylıkla kurtarır.

Aerosol özellikleri ve dağılabilirlik

• Spreyle kurutulmuş tozların aerosol özellikleri ve dağılabilirliği, püskürtmeyle kurutmadan önce NaCl tuzu veya amino asitler gibi uygun eksipiyanların katılmasıyla artırılabilir, bu da pulmoner inhalasyon için stabil ve canlı formülasyonların geliştirilmesine izin verir.

Amorf / kristal yapı

• Sprey kurutmadaki hızlı katılaşma süspansiyondaki laktozun amorf hale gelmesine neden olur. Uygun yem konsantrasyonlarının seçilmesiyle çeşitli polimorfik oranlar üretilebilir.
• Giriş gazı sıcaklığının kristallik üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu son püskürtmeyle kurutulmuş laktoz ürününü değiştirmek için püskürtmeli kurutma işlemi koşulları kullanılabilir.
• Polietilen glikol varlığı, iki bileşen birlikte püskürtülerek kurutulduğunda laktozun kristalleşmesini destekler.
• Kristalizasyon, düşük moleküler ağırlık ve yüksek PEG konsantrasyonu ile desteklenir.

Nanopartiküller

• Nanopartiküllerin solunabilir taşıyıcı partiküllere dahil edilmesi, sprey kurutma yoluyla formüle edilirken basit bir işlem olabilir. Püskürtülerek kurutulmuş nanopartikül agregaları, nanopartikülat ilaçların mikrometreli taşıyıcıları olarak işlev görebilir. Bu, Kuru Güç İnhalatörlerinde solunan potansiyel ilaç verme uygulamaları için akciğere nanopartikül dağıtımını kolaylaştırır.
• Nano Sprey Kurutucu B-90, pulmoner uygulamalı kuru toz formülasyonları için mikron altı partikülleri hazırlamak için laboratuar ölçeğinde yeni bir sprey kurutma tekniği sağlar.

Propafenon-HCl

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Etanol / Su 1: 1

Baskı Mürekkebi

Örnek konsantrasyonu:% 6,6

Çözücü: Etanol

Polisülfon

Örnek konsantrasyonu:% 2-3

Çözücü: Trikloretilen / Kloroform 1: 1

Poli-hidroksil-etilmetakrilat

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Etanol

Polietersülfon

Örnek konsantrasyonu:% 5

Çözücü: NMP / Toluen

Polieterimid

Örnek konsantrasyonu:% 7

Çözücü: Diklorometan

Polikarbonat

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Diklorometan

Poliakrilat ve Silika Nano Süspansiyonlar

Örnek konsantrasyonu: 200 mL Etanol / Su çözeltisi içinde% 0,9, 1,2 ve% 4 Nanosüspansiyon

Çözücü: Etanol / Su 70:30

Taşıyıcı, Filmojen: Laktoz veya silika parçacıkları (5-150 nm)

Poliakrilat

Örnek konsantrasyonu:% 10

Çözücü: Aseton

Polen

Çözücü: Su / Etanol 1: 3

Taşıyıcı: Maltodextrin

Filmojen: Arap sakızı

Likör için Bitki Özleri

Çözücü:% 50 Etanol / Su

Pigment

Çözücü: Butil Asetat / bütanol 85/15 

Filmojen: CAB (Selüloz Asetoasetat)

PFA

Örnek konsantrasyonu:% 15

Çözücü: MeK

Tutku çiçeği

Numune konsantrasyonu: Aerosil / Gelita-Sol-P (1: 0, 1: 1 ve 1: 3)

Çözücü: Su, Etanol

Taşıyıcı, Filmojen: Aerosil 200, Gelita-Sol-P

Paklitaksel

Numune konsantrasyonu:% 2; 2 g PLGA / 100mL DCM; PLGA: PLX = 1: 0,08 w / w ve 20 mg rodamin, 4 g PLGA, 200 mL DCM içinde

Çözücü: DCM

Taşıyıcı, Filmojen: PLGA, jelatin, taksol

Jelatin Mikropartiküllerinde Yağ

Örnek konsantrasyonu: 5 g eikosapentaenoik asit etil ester (EPA-EE) yağı ve% 2.5 akasya çözeltisi ile 50 ° C'de 100 mL su içinde 2.5 g Jelatin emülsiyonu

Çözücü: Su, Etanol

Taşıyıcı, Filmojen: Jelatin, Akasya, Eikosapentaenoik asit etil ester EPA-EE yağı

Naylon 6 (poliamid)

Örnek konsantrasyonu:% 2-5

Çözücü: N-Metil pirolidon

Norfenefrin-HCl

Örnek konsantrasyonu:% 30

Çözücü: Etanol abs.

Taşıyıcı: Kollidon 30

Mannitol ve Trehaloz

Çözücü: Su, Trifloroetanol, Propilen Glikol, Tetrahidrofuran, Asetonitril, Dimetilformamid (DFM), Metanol, Dioksan, Etildiamin, Dimetil sülfoksit (DMSO), Etanol, Aseton, İzopropil alkol

Taşıyıcı, Filmojen: Mannitol ve Trehalose

Malein asit anhidrit

Örnek konsantrasyonu:% 50

Çözücü: Diklorometan

Lignin

Örnek konsantrasyonu:% 7

Çözücü: Etanol / Su 1: 1

Püskürtmeli Mürekkep

Örnek konsantrasyonu:% 15

Çözücü: MeK / Aseton

Yüksek amiloz karboksimetil nişasta

Numune konsantrasyonu: 80 g hidro-alkolik çözelti (% 16.66 a / a etanol) içinde dağıtılmış 10 g HASCA

Çözücü:% 16.66 etanol içeren su

Taşıyıcı, Filmojen: HASCA (Yüksek Amilozlu Karboksimetil Nişasta)

Bitki özü

Örnek konsantrasyonu:% 20

Çözücü: Su / Etanol

Taşıyıcı: Maltodextrin

Hemiselüloz enzimatik

Örnek konsantrasyonu:% 3

Çözücü: Su

Cam elyaf

Sample concentration ca. 40 %

Solvent Ethanol

Carrier -

Filmogen epoxy resin

Antibiyotik (Gentamicin)

Örnek konsantrasyonu 1 mL PBS (67 mM, pH 7.4 veya 6.0) içinde 100 mg Gentamisin, buz üzerinde soğutma altında ultrasonikasyon ile etil format içinde 20 g% 5 (ağırlık / ağırlık) polimer çözeltisi içinde dağıtılmış

Çözücü Su, Etilformat, PBS

Taşıyıcı, Filmojen Poli (D, L-laktit-ko-glikolid) PLGA 50:50 ve PLGA 50: 50H, Esterlenmiş PLGA (50:50)

Flutikazon propiyonat

Örnek konsantrasyonu% 5-10 w / w Çözücü Aseton Taşıyıcı, Karışım olarak Filmojen Laktoz monohidrat

Florourasil

Numune konsantrasyonu ağırlıkça% 1.8 Polimer, ağırlıkça% 0.2 5-Florourasil Solvent DCM Taşıyıcı, Filmojen Poli (DL-laktit) (PLA), Poli (DL-laktit-ko-glikolid) (PLGA 50/50), Poli (DL-laktit -co-glikolid) PLGA 75/25

Flukonazol

Örnek konsantrasyonu 50 ml diklorometan (DCM) Solvent DCM Taşıyıcı, Filmogen PLGA 502H, PLGA 502, PLGA 504, PLGA 752 içinde çözülmüş 20 ila 400 mg / mg Flukonazol / PLGA oranı

Fenofibrat

Örnek konsantrasyonu% 96 Etanol içinde% 8 a / h toplam katı madde (% 25 ilaç) ve Aseton / Su (7: 1) içinde% 3.2 a / h katı (% 25 ilaç) Çözücü% 96 Etanol veya Aseton / Su (7: 3) Taşıyıcı, Filmojen Polivinilpirolidon Polividon 25 (PVP K25)

Patlayıcı

Numune konsantrasyonu - Solvent Su / İzopropanol Taşıyıcı - Filmojen -

Eudragit (ilaç şirketi)

Numune konsantrasyonu ca. % 5 Solvent Etanol Taşıyıcı - Filmojen -

Etanidazol

Örnek konsantrasyonu DCM'de% 1-3 ve EA Solvent DCM'de% 1-7 polimer konsantrasyonu, Etilasetat Taşıyıcı, Filmogen PLA / PLGA, farklı laktit / glikolid oranları

Ko-polimer Polilaktik asit / Glukolik asit PLA / PGA

Numune konsantrasyonu% 5 Solvent Etilasetat Taşıyıcı - Filmojen -

Klorotiyazid

Numune konsantrasyonu - Azot Taşıyıcı, Filmojen Polivinilpirolidon (PVP, K-15) altında B-290 kapalı modlu çözücü Aseton / su çözeltileri

Klorambusil

Numune konsantrasyonu 50ml,% 2,5 Taşıyıcı,% 2,5 CHL Çözücü DCM / TCM 1: 1 Taşıyıcı, Filmojen PLA

Chios Gum, Doğal kauçuk

Numune konsantrasyonu% 50 Çözücü Metanol / Etilasetat 1: 1 Taşıyıcı - Filmojen -

Karotenoid

Numune konsantrasyonu% 25 Solvent Su Taşıyıcı - Filmojen Jelatin

Bor karbür

Bifidobakteriler

Örnek konsantrasyonu% 10 w / w taşıyıcı, ~% 6 w / w hücreler, bakteri popülasyonu 10 ^ 10-11 cfu / g kuru ağırlık Solvent Su Taşıyıcı, Filmojen Jelatin, arap zamkı, nişasta

ZrAl3, ZrSi2, Al2O3 ve Reçine

Numune konsantrasyonu% 33
Solvent İzopropanol
Taşıyıcı -
Filmojen -

Ba / Sr - Titanat Sol

Araldit 6048

Balık yemi olarak amino asitler

Numune konsantrasyonu % 4 w / v zein

Çözücü Su / Etanol 40:60

Taşıyıcı, Filmogen Zein, nişasta

Amifostin

Örnek konsantrasyonu Amifostin / PLGA (0.4: 1.0 ve 1: 1), Amifostin (400mg / 1ml veya 1000 mg / 2ml) deiyonize suda ve 1 g PLGA içeren 50mL diklorometan içinde emülsifiye edilmiş

Suda Çözücü Amifostin, DCM'de PLGA

Taşıyıcı, Filmojen Poli (DL-laktik-glikolik asit) PLGA 50:50 (RG 502; doğal viskozite 0.2 dL / g), Fosfatidilkolin (Yüzey aktif madde)

Allopurinol

Örnek konsantrasyonu 0.5 g Allopurinol ve 2.5 g EC, 100ml DCM (İlaç / kaplama malzemesi 1: 5), EC-g-PNIPAM, 8 g / 100mL NIPAM ile sentezlenmiştir

Çözücü DCM

Taşıyıcı, Filmojen Etilselüloz, Poli (N-izopropilakrilamid) (PNIPAM) ısıya duyarlı polimer

Nano Sprey Kurutucu B-90 ile parasetamolün spreyle kurutulması

Polifenol içeren su / etanolik mavi dut özütünün kurutulması

Nano Sprey Kurutucu B-90 Uygulama Kitapçığı

Siklodekstrin, Jelatin, Griseofulvin, Arap Sakızı, Maltodekstrin, Mannitol,% 15 PVA'da MnCo-Nanosüspansiyon, Sodyum Sülfit (Na2SO3), Polivinil alkol (PVA), Tartarik asit, Malonik asit, Trehaloz, Kollidon 30 (PVP), Eudragit L100, PLA / PLGA (polilaktik asit)

spray drying ile doğal bir özütün imbolizazsyonu

Sprey kurutmalı semente tungsten karbür.

Sinterlenmiş karbürün geleneksel üretim süreci, hammaddelerin ıslak öğütülmesini, püskürtmeli kurutmayı, preslemeyi, parçalama ve ön tarama, sinterlemeyi ve son işlemeyi içerir.

Bu uygulamada BUCHI Mini Sprey Kurutucu B-290 kullanarak WC / Co kurutulmuş toz elde etmek için önemli sprey kurutma adımını vurgulayacağız.