• {{items.Adi}}

NIR-Online Proses Analizörü

BUCHI NIR - Online® Çözümleri, Prosesiniz için kritik öneme sahip “nem, yağ veya protein” gibi anahtar parametreleri anlık olarak izlemek, herhangi bir üretim sürecinde oluşan sapmaları düzeltmek için çok önemlidir. BUCHI NIR - Online® analizörleri maksimum üretim verimliliğini garantilemek için saniyeler içinde doğru ölçümler sağlar. Günümüz pazarında rekabette kendini ilerletmek isteyen firmalar yüksek kaliteyi minimum maliyet ile elde etmelidir. Bu noktada üretimin farklı aşamalarındaki anlık ölçümler ve otomasyon; maliyet ve kalite optimizasyonu için büyük önem arz etmektedir. BUCHI NIR - Online® sensörlerinin yatırım geri dönüşü; kapasite ve ürün katma değerine göre ortalama 6 ay ile 2 yıl arasıdır.

Prosesiniz İçin Kritik Öneme Sahip “Nem, Yağ veya Protein” gibi Anahtar Parametreleri Anlık Olarak İzlemek, Herhangi Bir Üretim Sürecinde Oluşan Sapmaları Düzeltmek İçin Çok Önemlidir. BUCHI NIR - Online® analizörleri maksimum üretim verimliliğini garantilemek için saniyeler içinde doğru ölçümler sağlar.

BUCHI NIR - Online® Çözümlerinin Öne Çıkan Özellikleri;

 • Farklı proses şartlarına uygun seçenekler
 • Hızlı hareket eden ürünlerin yüksek hızlı ölçümü
 • Hareketli parça içermeyen sağlam tasarımı ile titreşim, aşırı sıcak - soğuk, rüzgar veya nem gibi zor koşullarda problemsiz kullanım
 • Tek sensörde “NIR + VIS + CCD Kamera” seçeneği   ( “Near Infrared + Visible + CCD Kamera” )
 • Tüm sensörler standart olarak Dust - Ex ( Ex II 1 / 2D Ex tatb IIIC T80 °C DaDb IP65 )
 • Gaz patlayıcı ortamlara uygun Gas - Ex Sensör seçeneği ( Ex II 2G Expx IIC T4Gb )
 • Patentli Auto - Cal yazılımı sayesinde ek desteğe ihtiyaç duymadan proses ve kurulum noktası şartlarına özel kalibrasyon geliştirilmesi
 • Gıda, Yem, Un, Süt ve birçok farklı sektör için hazır kalibrasyon opsiyonu
 • BUCHI ve farklı markaların laboratuvar NIR cihazlarından kalibrasyon aktarımı
 • 3 ölçüm noktasında fazla ölçüm yapılmak istenmesi durumunda BUCHI NIR - Online Multipoint® sistem seçeneği
 • Katı, sıvı, jel, viskoz ve yüksek sıcaklıktaki ürünlerin ölçümü için geniş kurulum opsiyonları
 • 10 ms ölçüm hızı ( sensör tipine göre )
 • Çift lamba içeren yapı sayesinde 7 / 24 non - stop ölçüm
 • Ölçümlerin anlık olarak otomasyon sistemine aktarılıp anlık otomatik müdahaleye imkan tanıyan yazılım sistemi
   

{{items.Soru}}

Bira ve damıtma endüstrisi için NIR Çözümleri

Tutarlı tat ve kalitede demlenmiş ve damıtılmış içeceklerin üretimi, hammadde incelemesinden nihai ürün analizine kadar, üretimin tüm aşamalarında deneyim ve kontrol gerektirir. BUCHI NIRSolutions ™, temel kalite parametrelerinin analizini laboratuvarda ve üretim noktasında birkaç saniye içinde sağlar ve hat içi sensörlerini kullanarak sürekli proses ölçümü sağlayarak varyasyonları tespit edip en aza indirmenize yardımcı olur.

BUCHI NIR-Online® kullanarak şekerleme kalite kontrolü

Şekerli şekerlemeler, şekerleme olarak da bilinen şekerleri içerir ve artan gelişme eğilimi ile pazarda çok popülerdir. Soğutma adımından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, şeker kütlesinin bileşimi standartlaştırılır, izlenir ve hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanılarak rafine edilmiş ağartılmış kokusu giderilmiş hurma yağı kalite kontrolü

Ham hurma yağının (CPO) fiziksel arıtma işlemi, yenilebilir hurma yağı üretmek için istenmeyen safsızlıkları gidermeyi amaçlar. Koku giderme aşamasından hemen sonra rafine edilmiş ağartılmış kokusu giderilmiş hurma yağının (RBDPO) gerçek zamanlı kalite kontrolü, proses koşullarını optimize etmek ve gerekli spesifikasyonlar dahilinde yüksek kaliteli yağ sağlamak için kritik öneme sahiptir.

Koku giderme adımından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, RBDPO'nun kalitesi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde standartlaştırılır, izlenir ve belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanarak süt tozlarının püskürtmeli kurutma sürecini izleme

Püskürtmeli kurutma, oldukça karmaşık ve enerji tüketen bir süreçtir. Önceden standardize edilmiş sıvı süt ürünü, küçük boyutlu damlacıklara dönüştürülür ve sıcak havaya maruz bırakılır. Suyun anında buharlaşması kuru toz ürününü terk eder. Bu işlem adımları, nem, protein, yağ, kül ve renk gibi ürün kalite parametrelerinin sıkı sınırlarını karşılamak için kritiktir.
Kurutma adımlarından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulması, nihai hedef parametreleri karşılamak için gerçek zamanlı izleme ve ayarlamayı mümkün kılar, bu da tutarlı yüksek ürün kalitesi, düşük işletme maliyetleri ve artan verim ile sonuçlanır.

BUCHI NIR-Online® kullanarak işlenmiş peynir için peynir karıştırılmasını izleme

Peynir harmanlama, fondü, analog peynir, sürülebilir peynirler veya ilgili ürünler gibi işlenmiş peynir ürünleri (PCP) üretilirken kritik adımdır. Bu işlem adımının izlenmesi sadece tutarlı ve yüksek kaliteli bir nihai ürün sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işletme maliyetlerini düşürür ve marjı artırır. Toplam katı içeriği ve yağ gibi ürün parametrelerinin hem yasal sınırlara hem de katı tarif spesifikasyonlarına uyması gerekir. Bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün, Varinline adaptörü aracılığıyla harmanlama odasının dibine veya boru hattı boyunca kurulması, bu hedef parametrelerin izlenmesini ve belirlenen nihai ürün kalitesini karşılamak için zamanında ayarlamalar yapılmasını sağlar.

BUCHI NIR-Online® kullanarak birinci sınıf et ürünleri

Micarna SA, 50 yılı aşkın süredir İsviçre'nin önde gelen et, kümes hayvanları ve deniz ürünleri üreticisidir ve Migros'un iş başarısına önemli katkılarda bulunmaktadır. İsviçre ve Avrupa'da 2 milyondan fazla tüketici, her gün birinci sınıf Micarna SA ürünlerinin tadını çıkarmaktadır. Dört temel değeri kökeni, sorumluluğu, sürdürülebilirliği ve ürünü, güven ve uzun vadeli ekonomik başarının temelini oluşturur ve Micarna'yı İsviçre pazar lideri yapar.

BUCHI NIR-Online® Proses Analizörü kullanarak süt fabrikasında çiğ süt alımını izleme

BUCHI NIR-Online® proses analizörü, süt ürünleri fabrikasının alım havuzundaki tüm çiğ sütün yükünü izler ve belgeler. Tam teslimatın gerçek yağ, protein veya katı-yağsız değerleri, süt işleyicilerinin süt üreticilerine doğru fiyatı ödemesinin yanı sıra, işlenmemiş ham sütü kalitesine göre farklı depolama tanklarına ayırmasını sağlar. Örneklemenin süt fabrikasına girmeden hemen önce yapılması, süt fabrikası operatörlerinin ham maddenin kabulü veya reddi konusunda karar vermesini sağlar.

BUCHI NIR-Online® kullanarak kavrulmuş kahvenin nemini ve rengini ölçme

Kahve, dünya çapında en ünlü içeceklerden biridir. Kahve çekirdeklerinin çeşitliliği ve coğrafi kökeninin ötesinde, tadı için anahtar faktör çekirdeklerin kendi kavurma stratejisidir. Kavurma, kahve çekirdeklerinin nemini azaltarak raf ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda belirli kahve çeşitlerinin tipik renklerini ve aromalarını geliştirmek ve vurgulamak için de çok önemlidir. Bu nedenle, kavurma işleminin gerçek zamanlı kontrolü, yalnızca nihai ürünün tutarlı ve tekrarlanabilir yüksek kalitesini sağlamak için değil, aynı zamanda işletim maliyetlerini düşürmek, hatalı partileri önlemek ve optimize kavurma sonuçları ve nem içeriği ile marjı artırmak için de çok önemlidir. .

BUCHI NIR-Online® Kullanarak Şeker Kamışının Fabrikaya Kabulü

Şeker kamışı alımında şeker kamışı kalitesinin tespiti, çiftçiler ile endüstri arasında adil ödeme yapılmasının temelini oluşturmaktadır. Şeker kamışı analizi için bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulumu ile kalite hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde belirlenir ve belgelenir. Şeker kamışı örnekleri, bir çekirdek örnekleyici tarafından kamyonlardan alınır, parçalanır ve BRIX, POL (polarizasyon) ve Fiber değer belirleme parametrelerinin temsili ölçümü için otomatikleştirilmiş analize tabi tutulur.

BUCHI NIR-Online® kullanarak lesitin bileşimini izleme

Bitkisel lesitin, işlevselliği ve geniş uygulama yelpazesi sayesinde yemeklik yağ işleme endüstrisinin değerli bir yan ürünüdür. Lesitin üretimi sırasında ve verimi en üst düzeye çıkarmak ve gerekli kaliteyi eşleştirmek için, lesitin bileşiminin nem, asit değeri, yağ içeriği ve daha fazlası açısından gerçek zamanlı bilgileri, gerektiğinde hızlı işlem ayarlamalarını sağlamak için gereklidir. Soğutma aşamasından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulması ile lesitin bileşimi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenir ve belgelenir.

Yem Endüstrisinde NIR-Online Multi-Point (Birçok Noktadan İzleme) Sistem Çözümü.

Yem değirmencilerinin, kalite spesifikasyonlarını karşılamak ve marjı artırmak için işletme maliyetlerini en aza indirmek için iyi tanımlanmış besin içeriğine sahip güvenli ve yüksek kaliteli yem üretmeleri gerekmektedir. Protein, yağ, nem, ham lif gibi temel parametreleri izleyerek tüm sürecin gerçek zamanlı kontrolü, bu nedenle anında kararlar almak ve süreç içi ayarlamalar yapmak için kritiktir. BUCHI NIR-Online® Çok Noktalı Sistem çözümü, tüm yem üretim zincirini (gelen hammadde denetiminden, üretimden bitmiş ürünün depolanmasına ve çıkışına kadar) kapsar ve hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde sürekli çok parametreli ölçümler sağlar

BUCHI NIR-Online® Proses Analizörü Kullanarak Et İşleme Adımlarının İzlenmesi

Et endüstrisi, ekonomik baskı, artan yasal gıda güvenliği düzenlemeleri ve ürün kalitesi ve besin değeri ile ilgili müşteri farkındalığı gibi çeşitli zorluklarla başa çıkmaktadır. Bu nedenle BUCHI NIROnline ®, tüm üretim zinciri boyunca güvenilir ve uygun maliyetli çevrimiçi izleme çözümleri sunar.

BUCHI NIR-Online proses analizörü kullanarak domuz yağı eritmesini izleme

Domuz yağı, gıda ve yem endüstrisinin yanı sıra biyodizel üretimi dahil teknik uygulamalarda kullanılan değerli bir doğal kaynaktır. Gerçek zamanlı süreç izleme, çeşitli amaçlar için standartlaştırılmış ve yüksek kaliteli bir son ürün sağlamak ve aynı zamanda hammaddeyi verimli bir şekilde kullanmak için çok önemlidir. Islak eritme işleminin ayırma adımından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, son ürünün kalitesi garanti edilir, standartlaştırılır ve hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde belgelenir.

NIR-Online kullanarak un değirmenciliği endüstrisinde hammadde kalitesini Kontrolü

Müşteri isteklerine göre doğru un türünü üretmek için öğütme işleminden önce hammadde kalitesinin (buğday, durum, çavdar vb.) İzlenmesi kritik önem taşır.

Nem ve protein gibi temel parametreler hakkında gerçek zamanlı bilgiler, gelen malların boşaltılmasına veya reddedilmesine, ayrılmasına ve ayrıca en yüksek nihai kalite ve kar için karıştırma adımının optimize edilmesine karar vermeyi sağlar. Ek olarak, tahılların dış görünümü, teslimatın tamamında daha fazla şeffaflık sağlayan yüksek çözünürlüklü bir CCD Kamera kullanılarak ölçülebilir.

Hammadde girişine bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, tahıl bileşimi ve kalitesi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenir ve belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanarak un endüstrisindeki öğütme adımını izleme

Un üreticilerinin görevi, müşterilerin özel gereksinimlerine göre un teslimatı ve garanti etmektir.

Unun üretimi sırasında nem, protein ve kül içeriği gibi temel parametreleri sürekli izleyerek gerçek zamanlı kalite kontrolü ve ayrıca lekeler ve kirlilik tespiti, optimum verimlilikle tutarlı ürün kalitesi sağlamak için kritik öneme sahiptir.

Öğütme aşamasından sonra yüksek çözünürlüklü CCD kamera ile donatılmış bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulumu, un bileşiminin ve kalitesinin hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenmesini sağlar.

BUCHI NIR-Online® kullanarak un değirmenciliği endüstrisindeki karıştırma adımını izleme

Un endüstrisinde karıştırma aşamasının gerçek zamanlı kontrolü, tutarlı bir yüksek nihai ürün kalitesi sağlamak ve öğütme performansını iyileştirmek için kritiktir.

Bu adım sırasında, protein ve nem gibi temel parametrelerin izlenmesi, değirmencilerin hedeflere daha yakın güvenle çalışmasına ve böylece pahalı ve zaman alan yeniden çalışmayı önlemesine ve dolayısıyla kar marjlarını artırmasına olanak tanır.

Mikserden sonra yüksek çözünürlüklü CCD kamera ile donatılmış bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulması, bu hedef parametrelerin izlenmesini ve tahıl karışımının hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde görüntülenmesini sağlar.

BUCHI NIR-Online® kullanarak yem endüstrisindeki karıştırma adımını izleme

BUCHI NIR-Online® kullanarak yem endüstrisinde paletlerin kalite kontrolü

Peletleme, yem hazırlamanın yaygın olarak kabul edilen bir yoludur. Maksimum üretkenlik ve tutarlı ürün kalitesi sağlamak için çok sayıda girdi değişkeni rutin olarak izlenmeli ve ayarlanmalıdır. Bu adım sırasında, nem kontrolü ve diğer kritik ürün özellikleri (örn. Yağ ve protein), ürün tutarlılığını korumak ve artırmak için bir gereklilik olarak kabul edilir.

Peletleme adımından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, peletlenmiş ürünlerin bileşimi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenir ve belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanarak yem endüstrisinde hammadde kalitesinin izlenmesi

Güvenli ve kaliteli yem üretmek, hammadde üzerinde tam kontrole sahip olmakla başlar.

Tüm hammadde (buğday, mısır, arpa, yulaf, sorgum, vb.) Partileri hakkında gerçek zamanlı bilgiler, gelen malların boşaltılması veya reddedilmesi, ayrıştırılması ve üretim adımlarının en yüksek düzeyde optimize edilmesi için kritik öneme sahiptir. nihai kalite ve kâr.

Hammadde girişine bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, tüm kamyon, tren veya gemi yüklerinin tahıl bileşimi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenir ve belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanarak soya küspesi kalite kontrolü

BUCHI NIR-Online® kullanarak white flake artık yağ kontrolü

Soya fasulyesi ezme işleminin ekstraksiyon aşamasından sonra soya fasulyesi white flake kalan yağın izlenmesi, yağ verimini en üst düzeye çıkarmak için kritiktir. Ek olarak, bu soya küspesinin optimum kalitesini garanti eder. White Flake kalıntı yağın hızlı ve doğru belirlenmesi, ekstraktörün sıcaklık, flake / çözücü oranı veya ekstraksiyon süresi gibi çalışma parametrelerini optimize etmek için çok önemlidir. Ayrıca, pres keki kalitesini (nem, partikül boyutu) etkileyen parametreler de ilgi çekicidir.

Yağlı tohum işlemede kar marjları genellikle küçüktür ve üretim tarafında verimliliği maksimize etme baskısı yüksektir. Anahtar kontrol parametrelerinin doğru değerini bilmek, maksimum kalite ve kâr için üretim sürecini optimize etmeye izin verir.

Ekstraktörden sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, ekstraksiyon süreci hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenebilir ve belgelenebilir.

Soya fasulyesi kalitesini NIR-Online® kullanarak izleme

Hammadde alımında bütün soya fasulyesinin kalite takibi çeşitli faydalar sağlar, örn. spesifikasyon dışı malzeme girişinin önlenmesi, kalite ayrımı, hammadde doğrulaması vb.

Tüm soya fasulyesi bileşiminin hızlı ve doğru bir şekilde belirlenmesi, ham maddenin nasıl depolanacağına ve işleneceğine karar vermek için kritik öneme sahiptir. Doğru nem, protein ve yağ içeriği ölçümlerine dayanarak, soya fasulyesi farklı silolarda depolanabilir veya sonraki üretim aşamaları için en uygun şekilde ön işlemden geçirilebilir. Anahtar kontrol parametrelerinin doğru değerlerinin bilinmesi, maksimum kalite ve kâr için üretim sürecinin optimize edilmesini sağlar.

Hammadde alımına bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, bütün soya fasulyesinin bileşimi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenir ve belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanarak sabun stoğu bileşimini izleme

Sabun stoğu, ham bitkisel yağın kimyasal rafinasyon işleminden elde edilir. Sabun stoğu bileşiminin hızlı ve doğru belirlenmesi, nötr yağ kaybını azaltmak ve dolayısıyla rafine etme koşullarını optimize etmek ve nihai ürünün (yemeklik yağ) verimini artırmak için kritik öneme sahiptir.

Alkali nötralizasyon aşamasından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, sabunun bileşimi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenir ve belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanılarak rafine edilmiş ağartılmış deodorize yağ kontrolü

Rafine edilmiş ağartılmış deodorize (RBD) yağ kalitesi hakkında gerçek zamanlı bilgi, nihai ürün olarak yüksek kaliteli yemeklik yağ sağlamak için proses koşullarını optimize etmek için kritik öneme sahiptir.

Koku giderme adımından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, RBD yağının kalitesi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde standartlaştırılır, izlenir ve belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanarak ham yağ bileşiminin izlenmesi

Preslenmiş ve ekstrakte edilmiş ham petrol, yemeklik sıvı yağ olarak rafine edilmek zorundadır. Ham petrolün bileşimi ile ilgili gerçek zamanlı bilgi, sonraki rafine etme adımları için en uygun koşulları bulmak için gereklidir.

Zamkı gidermeden önce bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, ham petrolün bileşimi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenir ve belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanılarak ham yağların zamk giderme adımının izlenmesi

Kalıntı fosfor açısından zamkı giderilmiş yağların bileşimi ve diğer parametreler, nihai ürün olarak yüksek kaliteli yemeklik yağ elde etmek için sonraki rafine etme adımlarının optimizasyonu için kritik öneme sahiptir.

Zamk giderme adımından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, zamkı giderilen yağın bileşimi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde izlenir ve belgelenir.

BUCHI NIR-Online® kullanarak biyodizel proses kontrolü

Biyodizel (B100) kalite kontrolü, ticarileştirme başarısı ve pazar kabulü için kritik öneme sahiptir. Bu yakıt, ASTM D6751 ve EN-14214'te tanımlanan kalite spesifikasyonlarını karşılamalıdır. Son üretim adımından sonra bir BUCHI NIR-Online® proses analizörünün kurulmasıyla, son ürünün kalitesi hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde garanti edilir, standartlaştırılır, belgelenir.

Kalite Kontrol : Et Posteri

Et ve et ürünleri kalite kontrolü için doyurucu bilgiler türkçe posterimizde sizlerle. Formu doldururak posteri indirebilirsiniz.

NIR-Online Multipoint Posteri TR

NIR-Online Multipoint Posterimizi Türkçe olarak inceleyebilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.

Kalite Kontrol: Öğütme ve Pişirme Posteri

Yeni ücretsiz posterimiz, tahıl ürünlerinin öğütülmesi ve pişirilmesi sırasında size kalite kontrolünün tadını verir. 

Posterimizi bilgilerinizi girerek indirebilirsiniz.

NIR Analizi: Yatırım Getirisini Değerlendirin

Hızlı, tahribatsız ve çevre dostu bir şekilde numunelerin kimyasal bileşimini ve fiziksel özelliklerini öğrenmek ister misiniz? NIR (Yakın Kızılötesi) analizi işte tam da bunu yapıyor. Ancak teknoloji maliyetleri bazen yatırım kararını geciktirebilir. İşte bu noktada size yardımcı olacak ücretsiz kılavuz kitabımızı incelemelisiniz! 

Kılavuzumuz size şunları sunuyor:

✅ NIR ile İlgili Maliyetler
✅ Yatırım Getirisini Etkileyen Faktörler
✅ BUCHI'nin Benzersiz AutoCal İşlevi
✅ NIR'ın Zaman İçinde Maliyet Amortismanı

NIR, sizin için uygun bir yatırım mı? Bu kılavuzla bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.